За многу години Македонци!

Член од
12 декември 2010
Мислења
4.346
Поени од реакции
3.754
И така, на овој убав ден, нашата Влада одлучи уште малку да ни го разубави градот. Па така, на плоштадот ВМРО (пази и плоштад има сега), е поставен лав, голем лав.

Убав, голем лав на ВМРО, пред нивниот штаб, секако, со наши пари.
Зборувајте ми за спојување на партијата со државата.

Уствари не, зборувајте ми дека ова е стар македонски симбол, нема врска со партијата.

Честит празник!





Линк.
 
Член од
20 септември 2008
Мислења
12.728
Поени од реакции
9.837
Kако што гледам од друга страна комшии им се СДСМ :pos:
 
Член од
20 септември 2008
Мислења
12.728
Поени од реакции
9.837
За лавот нејќам да коментирам aли столбот е многу лош.Исто и оние пред црквата пресвета Богородица..
 

Fringe

Скитник низ паралелни светови
Член од
24 септември 2011
Мислења
7.898
Поени од реакции
3.004
Ај честит и вечен нека ние празникот на првата република

Кога ќе купиш нешто,да не сакаш комшијата да то го плати?
 
Член од
12 декември 2010
Мислења
4.346
Поени од реакции
3.754
Ај честит и вечен нека ние празникот на првата република

Кога ќе купиш нешто,да не сакаш комшијата да то го плати?
Што не те разбрав?

Sent from my Nexus 5 using Tapatalk
 

Fringe

Скитник низ паралелни светови
Член од
24 септември 2011
Мислења
7.898
Поени од реакции
3.004
Член од
12 декември 2010
Мислења
4.346
Поени од реакции
3.754
Убав, голем лав на ВМРО, пред нивниот штаб, секако, со наши пари.
Аууу ептен си се навлекол ти. Значи нормално е партија да става свои симболи, пред свој штаб, со наши пари?


Sent from my Nexus 5 using Tapatalk
 

Fringe

Скитник низ паралелни светови
Член од
24 септември 2011
Мислења
7.898
Поени од реакции
3.004
Аууу ептен си се навлекол ти. Значи нормално е партија да става свои симболи, пред свој штаб, со наши пари?


Sent from my Nexus 5 using Tapatalk
Не пишува никаде дали е со државни или партиски пари.
Парите што сум ги дал како данок и други давачки на државата веќе не се мои туку државни а државата може што сака да праави со нив,дури и да ги врати на народот како субвенции или деца од социјално загрозени семејства да ги однесе на летување или зимување..............
 
Член од
12 декември 2010
Мислења
4.346
Поени од реакции
3.754
Не пишува никаде дали е со државни или партиски пари.
Парите што сум ги дал како данок и други давачки на државата веќе не се мои туку државни а државата може што сака да праави со нив,дури и да ги врати на народот како субвенции или деца од социјално загрозени семејства да ги однесе на летување или зимување..............
Секако дека пишува, од буџетот е одвоено :)



Sent from my Nexus 5 using Tapatalk
 
Член од
31 јануари 2014
Мислења
5.169
Поени од реакции
2.272
Секако дека пишува, од буџетот е одвоено :)



Sent from my Nexus 5 using Tapatalk
Е па и јас мислам дека не еправилно српско гробље да добива државни пари па добива. Помири се.
За многу години празникот Македонци каде и да сте!
 

ultras1988

4600
Член од
6 февруари 2014
Мислења
2.978
Поени од реакции
6.875
Брус браво за нервите што ги имаш да се расправаш на оваа тема, големо БРАВО.Но имаш минус за реченицата Убав, голем лав на ВМРО.
Груевски не е ВМРО и нема допирни точки со таа идеологија.Сите ние што сме ВМРО а не има во солиден број сме против оваа власт,режимот и начинот на владеење.За мене Груевски комотно нека си формира нова партија со Груевистичката идеологија , а партијата нека ние ја оствави на нас што сме следбеници на идеологијата на светото ВМРО.
А овие сега што се у таа партија, 80 % не знаат кој се основачите на ВМРО, да не збориме па за идеологија.
 

Let 3

The Nipple Erector
Член од
13 јули 2008
Мислења
30.896
Поени од реакции
31.268
Брус браво за нервите што ги имаш да се расправаш на оваа тема, големо БРАВО.Но имаш минус за реченицата Убав, голем лав на ВМРО.
Груевски не е ВМРО и нема допирни точки со таа идеологија.Сите ние што сме ВМРО а не има во солиден број сме против оваа власт,режимот и начинот на владеење.За мене Груевски комотно нека си формира нова партија со Груевистичката идеологија , а партијата нека ние ја оствави на нас што сме следбеници на идеологијата на светото ВМРО.
А овие сега што се у таа партија, 80 % не знаат кој се основачите на ВМРО, да не збориме па за идеологија.
Прво беше Љубчо, и тој не беше светото ВМРО, па дојде Груевски, и тој не е ВМРО... 3 децении од оснивање на партија уште нема вистински водач?
 
Член од
12 декември 2010
Мислења
4.346
Поени од реакции
3.754
88, те разбирам ама се знае што се мисли денес под вмро.

И кога ќе се каже вмровец сигурно не се мисли на јане сандански.



Sent from my Nexus 5 using Tapatalk
 

Kajgana Shop

На врв Bottom