Фан Клуб: Арсенал

Член од
13 август 2009
Мислења
9.535
Поени од реакции
5.767
Ти брат мора да си дибек,извини на вокабуларот. Ти велиш немаме клупа.Имаме и тоа каква.Оспина,Калум,Габриел,Гибс,Вилшер,Артета,Окс/Волкот/Жиру...Ова не е клупа?немаме место за Фламини и Росицки.Исто и за Велбек.
Значи да сумираме,зошто тебе треба да ти се нацрта.Имаме клупа.Ни треба продавање на Фалмини и зимање еден дмф и плус уште еден напаѓач,а напаѓачот е за прв тим.Денес според тебе што немавме клупа беше само ради повредите и тоа што Санчез не е фит.

Не знам стварно што е работата со тебе,ама дефинитивно не си ист од пред две години.Реков и пак ќе кажам,гарант некој друг ти го користи профилот,а ако е друго не коментирам.Секако тука ставам крај на секаква дискусија со тебе.(барем за оваа тема)

И нека ни е честит трофејот.Во Мај уште два,ПЛ и ЛШ. :)
Ти брат мора да си дибек,извини на вокабуларот. Ти велиш немаме клупа.Имаме и тоа каква.Оспина,Калум,Габриел,Гибс,Вилшер,Артета,Окс/Волкот/Жиру...Ова не е клупа?немаме место за Фламини и Росицки.Исто и за Велбек.
Значи да сумираме,зошто тебе треба да ти се нацрта.Имаме клупа.Ни треба продавање на Фалмини и зимање еден дмф и плус уште еден напаѓач,а напаѓачот е за прв тим.Денес според тебе што немавме клупа беше само ради повредите и тоа што Санчез не е фит.

Не знам стварно што е работата со тебе,ама дефинитивно не си ист од пред две години.Реков и пак ќе кажам,гарант некој друг ти го користи профилот,а ако е друго не коментирам.Секако тука ставам крај на секаква дискусија со тебе.(барем за оваа тема)

И нека ни е честит трофејот.Во Мај уште два,ПЛ и ЛШ. :)
[DOUBLEPOST=1438532620][/DOUBLEPOST]Го повтори истото шо го кажав јас. Дека ни треба замена за ДМФ и напаѓач. Не знам шо не е јасно. Јас велам дека со две повреди, а просек е три повреди во било кој временски период од сезоната, пак имаме краток состав, особено со повреда на Кокелан и на Жиру. Не можам да сфатам, како моето е поразлично од твоето, а ти викаш дека јас сум дибек. Епа тогаш и ти си. Извини на речник. Сега имаме и клупа и прв тим, но што ако со Вилшир се повреди и друг првотимец. Тогаш ? А, дибек ?
 
Член од
28 ноември 2009
Мислења
4.859
Поени од реакции
7.082
Ако се зима нов играч тоа ќе биде за прв состав не за клупа.
Честитки за шилдот ајде сеа добро да се започне новата сезона .
Волкот денеска ми идеше на живци оти копилето се ладеше онака ко кур да го боли па земи тркни малце бе шугав напрај некој пресинг ти ебам то Енглезот.
 

Факе

Highbury–the Home of Football
Член од
6 март 2010
Мислења
9.459
Поени од реакции
10.156
Ko kje ja vidam klupata sega, mi se plachi, a 90% se zdravi od timot.
Шо е ова бе ? Ти се плачело,клупата слаба ни била,а ги нема Санчез,Велбек,Калум,Вилшер. Како тоа немаме клупа? Или имаме? Ако имаме зошто плачеш?
 
Член од
13 август 2009
Мислења
9.535
Поени од реакции
5.767
Шо е ова бе ? Ти се плачело,клупата слаба ни била,а ги нема Санчез,Велбек,Калум,Вилшер. Како тоа немаме клупа? Или имаме? Ако имаме зошто плачеш?
Абе шо ми ги кажваш повредените, брат ? Оти Вилшир не беше на клупа ? Оти не беше Велбек ? Или ќе чекаме хипотетички да се вртат ? Разликуваш ти клупа (играчи кои можат да влезат во игра) и играчи кои се повредени (кои не можат да влезат во игра) ? Ај да го клајме и Пирес на „клупа“, тренира со Арсенал и тој. Боже шо кажваш. Санчез не го брои до 4то коло.
 

Факе

Highbury–the Home of Football
Член од
6 март 2010
Мислења
9.459
Поени од реакции
10.156
Абе шо ми ги кажваш повредените, брат ? Оти Вилшир не беше на клупа ? Оти не беше Велбек ? Или ќе чекаме хипотетички да се вртат ? Разликуваш ти клупа (играчи кои можат да влезат во игра) и играчи кои се повредени (кои не можат да влезат во игра) ? Ај да го клајме и Пирес на „клупа“, тренира со Арсенал и тој. Боже шо кажваш. Санчез не го брои до 4то коло.
Која глупост ја кажа.ДАЈ 100 ИГРАЧИ ДА ИМАМЕ...Ауууууу кога не се размислува со мозок.За една позиција треба да имаме 700 играчи во случај на повреда.
Ова е од глупост дефинитивно!

Што не купија лани Баерн цел нов тим кога им се повредија 100 играчи.
Кај се бламираше на БПЛ темата па и овде сакаш.
 
Член од
13 август 2009
Мислења
9.535
Поени од реакции
5.767
Која глупост ја кажа.ДАЈ 100 ИГРАЧИ ДА ИМАМЕ...Ауууууу кога не се размислува со мозок.За една позиција треба да имаме 700 играчи во случај на повреда.
Ова е од глупост дефинитивно!
Ок.
 

Sura

Gooner 4 Life
Член од
6 мај 2010
Мислења
3.422
Поени од реакции
1.923
Не го видов тоа, Венгер го ингорираше него или Мурињо воопшто не сакаше да се поздрави со Венгер?
Венгер му помина на Шупињо зад грб у стил ко те јебе
 
Член од
4 февруари 2009
Мислења
7.733
Поени од реакции
7.549
Се осеќа промена во тимот, порано и од очаен Челзи губевме или ни вадеа 0-0 на Емирати. Сега уште и Јунајтед во лига да ги тепаме и сите баксузи ќе бидат надминати.
 

zee German

mpkfa
Член од
12 август 2009
Мислења
6.402
Поени од реакции
6.022
Walcott od ko ke go prodolzit dogovorot od zver se pretvorat vo prosek...ajde neka me demantirat sezonava i ke sum presreken.
 
Член од
21 октомври 2014
Мислења
4.033
Поени од реакции
6.698
Цицка клупа имаме , никој нигде не го спомнува Гнабри и он е печен за на клупа ако има повредени.
 
Член од
2 август 2009
Мислења
975
Поени од реакции
380
Ајде нека ни се множат титуливе.
Утакмицата беше досадна според мене.

Само некој ситни работи ке искоментирам.
Организација во одбрана подобара и од онаа со Сити лани.
Белерин и Кок само да продолжат вака и стануваат најдобрите играчи во ПЛ на нивна позиција.
Санти мора да поработи на побрза завшница и лани во предсезона и на почеток сезона вака сам на сам промашуваше. Такви работи мора да се казнат ако сакаме ПЛ титула.

Клупа имаме одлична според мене само една квалитетна замена за Кок ни треба и напаѓач па после ПЛ мислам и те како ни е достапна.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom