Боди билдинг и теретани - прашања, одговори, заблуди, совети...

Член од
3 септември 2013
Мислења
380
Поени од реакции
195
Poubavo pon:gradi grb vto:noze sreda:ramo i trapez cetvrtok:biceps +podlaktica petok:triceps
Нели на пример можеш да кажеш зошто баш тој split е (по)добар?

све е до држењето мускулот нема никаква врска, јас одсекогаш сум имал големи трапези посебно горните огромни иако не сум посветувал мн време да ги вежбам, грб без трапези не оди кој сака нека каже.
Се е до држењето и притоа мускулот нема никаква врска? Со што се држиш ти пријателе исправен, со кожата?
 
Член од
4 октомври 2014
Мислења
787
Поени од реакции
539
Гледам од што имаше огромен трапез Мајк Тајсон имаше паднати рамења и згрбавен одеше :)
 

GoD.HateUSaLL

Фар акрос д диштанс
Член од
30 март 2008
Мислења
8.339
Поени од реакции
8.238
Леле колку ми се смешни муабетиве - Не вежбам трапез неќам да станам шифуњер..
Да, така се праел огромен трапез, креваш трипати и готово монстер си, у хулк се претвараш..
Ко женине у теретана со розеви тегчиња, пошо сакале само да се затегнат, неќат да се набилдаат по грешка, пошо така се праи тело, греваш еден тег и готоо...
Бог да чува...
 

a9mkd

Љетиф
Член од
14 јуни 2015
Мислења
495
Поени од реакции
274
Последниов месец активно тренирам без никаков одмор во неделата по два пати во ден. Гледам нешто последниве денови немам сила. Да зголемам исхраната, да зголемам спиење и да одморам малце?
 

statusQuO

Модератор
Член од
18 јуни 2008
Мислења
13.038
Поени од реакции
7.615
Последниов месец активно тренирам без никаков одмор во неделата по два пати во ден. Гледам нешто последниве денови немам сила. Да зголемам исхраната, да зголемам спиење и да одморам малце?
Ете си знаеш убаво :)
 
Член од
21 октомври 2009
Мислења
1.528
Поени од реакции
2.368
Дали трчање неделно по 2 пати е доволна вежба за сите мускули на нозете.
Иначе трчам по 8км за 40 мин.
 
Член од
3 март 2013
Мислења
2.678
Поени од реакции
1.357
Леле колку ми се смешни муабетиве - Не вежбам трапез неќам да станам шифуњер..
Да, така се праел огромен трапез, креваш трипати и готово монстер си, у хулк се претвараш..
Ко женине у теретана со розеви тегчиња, пошо сакале само да се затегнат, неќат да се набилдаат по грешка, пошо така се праи тело, греваш еден тег и готоо...
Бог да чува...
Kako mozi na sekoja tema da filozofiras i sekade da izvodis nesto, se glupiras za interesen da si? A ne si.

Jas nikade ne napisav deka se pretvoras vo hulk a ni komsija ne napisa takvo nesto. Kazav deka mi e grdo koga ke vidam kako doaga kaj nekoj mn do izraz. Od kaj procita takvo nesto ni sam ne znaes.
Ne si interesen ne si go gubi vremeto so nekoja losha smisla za humor zaludno.
 
Последно уредено:

GoD.HateUSaLL

Фар акрос д диштанс
Член од
30 март 2008
Мислења
8.339
Поени од реакции
8.238
Trapez jas sam nejkam da vezbam, a i nikogas nema da obrnam posebno vnimanie na nego. imam slusnato deka ramenata gi spusta dolu a toa mene ne mi e celta.mozi gresam mozi ne ispraveteme, !a i mn grdo mi izgleda koga ke vidam vo teretana kaj nekoj kako premn doagja do izraz i mn grda mi e takva gradba na telo.
Eве каде пиша, коњ еден. Треба да си коњ да избегаваш да вежбаш одреден дел од телото пошо не ти се свиѓал лол.. Рамената ги спушта надолу :facepalm:
Ко некој шо пиша некоја страна наназад, не вежбал стомачни пошо не му требале :facepalm:
Core strength, шо ке ти е...
 
Член од
3 септември 2013
Мислења
380
Поени од реакции
195
Eве каде пиша, коњ еден. Треба да си коњ да избегаваш да вежбаш одреден дел од телото пошо не ти се свиѓал лол.. Рамената ги спушта надолу :facepalm:
1. Интересно е што пак не видовме кај пишал.

2. Ај да не бидам јас, многу програми немаат директни вежби за трапез. Што значи тоа, идиоти се? Ако сакаш вежбај си активно со внесување вежби специјално за тоа, ако несакаш од deadlift колку толку доволно влегува во игра.

3. Никаде не пиша мафо дека ќе го избегава туку цитирам "nikogas nema da obrnam posebno vnimanie na nego".

Ко некој шо пиша некоја страна наназад, не вежбал стомачни пошо не му требале :facepalm:
Core strength, шо ке ти е...
Од она што го подразбира генералниот не/вежбач на вежбање стомачни до работење на core strength има бајаги.
 
Член од
3 март 2013
Мислења
2.678
Поени од реакции
1.357
Eве каде пиша, коњ еден. Треба да си коњ да избегаваш да вежбаш одреден дел од телото пошо не ти се свиѓал лол.. Рамената ги спушта надолу :facepalm:
Ко некој шо пиша некоја страна наназад, не вежбал стомачни пошо не му требале :facepalm:
Core strength, шо ке ти е...
Ti decko nastinat da ne si?
 

Misery

30% off
Член од
3 април 2011
Мислења
1.598
Поени од реакции
2.394
Последниов месец активно тренирам без никаков одмор во неделата по два пати во ден. Гледам нешто последниве денови немам сила. Да зголемам исхраната, да зголемам спиење и да одморам малце?
Одмор is the key.

Само,зашто 2 пати на ден?
 

LP1519

ЧастиОбраз
Член од
2 февруари 2012
Мислења
405
Поени од реакции
298
Дали Л-Карнитин помага во топење на маснотии или некој друг топач да предложите?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom