Охрид

C R E S

Chelsea Fan!
Член од
30 јуни 2006
Мислења
3.515
Поени од реакции
1.266
Колку е тешко да се најде смештај?
 

Prestapnik

Кондураџија
Член од
10 јануари 2015
Мислења
418
Поени од реакции
342
Колку е тешко да се најде смештај?
Ако си згодна, убава и млада женска особа со европско размислување и слободно(без обврски) понашање лесно се наоѓа бесплатен и квалитетен смештај со полн пансион и комплет културно-забавна програма и провод. Предност имаат две такви особи :)
 

Bojan Van Buuren

Колектор
Член од
11 април 2008
Мислења
8.394
Поени од реакции
12.058
Бакрачески: Охрид годинава ја има најуспешната туристичка сезона

Да фак ?!
Пред некој ден бев во Охрид и градот е празен за разлика од другите години. Пример ако другите години околу 9-10 во чаршија имало редици за поминување, сеа тоа време можеш фудбал да си играш...
И овој вика оваа била најуспешна сезона :pos::pos::pos:
 

џимеј

џимилино
Член од
4 март 2007
Мислења
10.357
Поени од реакции
25.052
Бакрачески: Охрид годинава ја има најуспешната туристичка сезона

Да фак ?!
Пред некој ден бев во Охрид и градот е празен за разлика од другите години. Пример ако другите години околу 9-10 во чаршија имало редици за поминување, сеа тоа време можеш фудбал да си играш...
И овој вика оваа била најуспешна сезона :pos::pos::pos:
Претерана изјава, ама се слагам дека оваа сезона има многу странски туристи. Доаѓаат уште од пролетта и низ чаршија има арапи, кинези, турци, ирци, уште марсовци фалат. Во однос на тоа е одлично, а инаку генерално слабо лето. Нема толку туристи како порано (што мене ми е сосема океј :D )
 

VeS

.
Член од
16 мај 2008
Мислења
4.749
Поени од реакции
2.355
Вчера со комбе на плажа дури одев прокоментиравме со шоферот дека преполн е градов и една девојка од метрополата се избацува со коментар "Па шо ги редите сите настани сега" и сега пробувам да и кажам дека освен овие големо најавуваните концерти, друго има и во останатиот дел на летово за на крај да ми преречи дека таа е културна за разлика од нас и идала само ради то шо сме го ставиле охридско лето сега од август :facepalm:
 

Makaron

КЕН ЛИИИИ лиду дибу даут јууууууу !!!!
Член од
16 јули 2014
Мислења
7.612
Поени од реакции
11.739
Од Св.Наум до Пештани со овие таксистиве шо дремат ондека 700 за двајца, скапичко некако бе:cautious:
 

Рудници и

ООЗТ Рудници и железарница - Скопје
Член од
9 декември 2009
Мислења
12.133
Поени од реакции
18.131
Непочитуван нег-дине неградоначалник,

Нашите работодавци не ги интересират (симплифицирано - ги заболе) дали затворањето на Питу Гули е фактор за нашето каснење на работа.Дали ние требит да станвиме пола сат, сат порано за да не кружиме од околу (и Ристо Чадо е ко минско поле) или некој требит да си бркат работата навреме и во нормални услови?
Истото важит и за туристине од страна посебно од Битола странана шо идеа и немаа појма дека двете главни улици на влез од таа страна се напраени минско поле.

Последно да ти е!
Жители на Охрид (засега)


Ак прочитат некој од апашите и потрчковците нек му пренесит.На то вмровското уше кај шо слушат.Не то за неубај вести зш изглеа одамна не му е чистено.
 

Д Малиот

Нинџа лепотан!
Член од
25 јануари 2009
Мислења
296
Поени од реакции
43
Пиши тука да се насмееме :)
Све беше договорено уште од вторникот ( минатата недеља ) и „газдарицата“ ми рече јави ми се ка ќе дојдете ( у петок ) кј гимназијата за да дојдем да ве поземем да ви покажем кј е шо е како е. Ми беше сумњиво, по сликете на огласот не се глеаше двор нигде, а не беа сликани ни вецето ни кујната мада беше напоменато дека са заеднички. Четвртокот едно 25-30 минута пред да пишем овде она „како ме заебале со смештај!“ и се јавуем да ја прашам у кујна шо има шо нема и типката ми вика „Извини Александар фамилјата моја ја издала собата, ако сакаш имам апартман покрај езеро!“ а тргав 12 саата после тоа. Ми вика апартманот тмн ка за двајца, 1500 од вечер. И го побарав за 800 не го дава, ново било, средено било. Рече ќе ми се јави за смештај ќе прашала, ама уште ја нема да се јави.

Барем да ми се јавеше да ми кажеше, да имав време да најдем нешо друго ( мада најдовмо у рок од 15 минута смештај ) да ми бида помали нервозете.
 

џимеј

џимилино
Член од
4 март 2007
Мислења
10.357
Поени од реакции
25.052
ubav grad,no realno i skap
barem na leto
Затоа на неколку пати сум рекол, сите што се жалат како си поминале 10 дена на одмор скапо, а Охриѓани сме тие што го јадат курот цела година, најотепан народ сме.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom