Илуминати

Ipsissimus

P.I.
Член од
23 јули 2010
Мислења
15.582
Поени од реакции
12.950
Наведи ми една вистина.
Истото дебилно верглање, ништо ново од тебе.[DOUBLEPOST=1438534278][/DOUBLEPOST]
Ако сум јас дното, што е добро, оти под дното нема ништо, ти штотуку си навлегол во сатанизмот, а за тоа не си ни свесен. Ти си одличен, би рекол, школски пример, кој ја потврдува точноста од истражувачите на конспирацијата и на тајните друштва, кои велат дека членовите од најниските/отворните масонски заедници, се луѓе кои немаат поим во што се впуштиле.
Да бе, веќе реков, ние што сме членови појма немаме што се дешава, затоа ојлевци и дојлевци како тебе се непогрешливи експерти, и тоа им дава за право да тресат глупости како нашата организација правела оргии, убивала луѓе и забранувала турски серии...
Дај кажи да знам барем од кој степен да очекувам оргии? Кога треба да престанам да гледам турски серии и кога треба да почнам да убивам режисери? Да си знам унапред.
 
Последно уредено:

Ciudad Juarez

rothschild
Член од
18 март 2015
Мислења
385
Поени од реакции
403
Добро бе човек.....ти нормален си, или со сила глуп се правиш?! Имам Браќа што се масони, јас лично сум член на ОТО, ги знам автентичните ритуали на Илуминатите, сум присуствувал и сум учествувал во ритуали на иницијации, гностички миси....и ти ми кажуваш да сум гледал на интернет и на јутјуб за убиства на илуминатите....?! :tapp:
Реков и пред тоа дека членовите во пониските степени не ја знаат правата вистина.
Тоа важи и за тебе.Сигурно дека не си во некој висок степен.Нормално е дека нема уште во старт да присуствуваш на хардкор ритуали каде што се жртвуваат деца и се пие нивната крв.

Друго.
Има лажни тајни друштва што глумат Масони,Илуминати...Од каде да знаеш дека не си во некое лажно тајно друштво ?

Зошто одбегнуваш да дадеш одговор за убиените од страна на Илуминатите ?
Можам тука да ти наредам листа од десетици нивни жртви за кои лично јас имам чуено.
Ако се потрудам ќе најдам и илјадници други.
Нормално,ќе ги разгледаме и нивните дела против Илуминатите.Да не речеш после:Ај докажи дека се убиени од Илуминатите.

За крај.
Зошто стана толку агресивен ?
Почнуваш да слабееш со фактите ( ако воопшто ги имаше претходно ).
Цело време се вадиш со твоите браќа и нивните книги.
 

MIKI1

Поставувач на неодговорени прашања.
Член од
10 јануари 2008
Мислења
20.396
Поени од реакции
3.397
Истото дебилно верглање, ништо ново од тебе.
Пошто вистината не ти е позната, дај ти напиши нешто „ново„.[DOUBLEPOST=1438534616][/DOUBLEPOST]
Да бе, веќе реков, ние што сме членови појма немаме што се дешава, затоа ојлевци и дојлевци како тебе се непогрешливи експерти, и тоа им дава за право да тресат глупости како нашата организација правела оргии, убивала луѓе и забранувала турски серии...
Дај кажи да знам барем од кој степен да очекувам оргии? Кога треба да престанам да гледам турски серии и кога треба да почнам да убивам режисери? Да си знам унапред.
Не „иде„ тоа така: прво ќе си стажираш, ќе навлечеш и други лесноумни во здружението, ќе стекнеш доверба кај своите шефови па дури тогаш ќе ти се отворат повисоките степени од организацијата.
 

Ipsissimus

P.I.
Член од
23 јули 2010
Мислења
15.582
Поени од реакции
12.950
Реков и пред тоа дека членовите во пониските степени не ја знаат правата вистина.
Тоа важи и за тебе.Сигурно дека не си во некој висок степен.Нормално е дека нема уште во старт да присуствуваш на хардкор ритуали каде што се жртвуваат деца и се пие нивната крв.
Значи јас како член не ја знам правата вистина, ама ти како шрофан симзнаел дека во повисоките степени се пиела крв од деца...?! На што дрога си, сериозно?
Друго.
Има лажни тајни друштва што глумат Масони,Илуминати...Од каде да знаеш дека не си во некое лажно тајно друштво ?
Има само еден Ordo Templi Orientis и со одлука на врховниот суд на САД од 1985, Редот ги доби авторските права над симболите, степените, печатите и останатата документација.
Зошто одбегнуваш да дадеш одговор за убиените од страна на Илуминатите ?
Можам тука да ти наредам листа од десетици нивни жртви за кои лично јас имам чуено.
Ако се потрудам ќе најдам и илјадници други.
Нормално,ќе ги разгледаме и нивните дела против Илуминатите.Да не речеш после:Ај докажи дека се убиени од Илуминатите.
Или имаш проблем со разбирањето, или намерно тролаш..... Илуминатите не постојат уште од крајот на 18 - ти век! А денешните редови што потекнуваат од нив, немаат ништо со никакви убиства! Групите што вие ги ословувате како ротшилд, билдерберг и слично, немаат никаква врска со илуминатите! Тие се олигарски и политички центри на моќ, нивните цели и мотиви немаат апсолутно ништо со мотивите на баварските илуминати, уште помалку со езотерија или духовност!
За крај.
Зошто стана толку агресивен ?
Почнуваш да слабееш со фактите ( ако воопшто ги имаше претходно ).
Цело време се вадиш со твоите браќа и нивните книги.
Баш ме интересира како би реагирал ти кога некој би те наклеветил за пиење крв на деца, за оргии и за слични гнасни клевети. Можеби ќе си потскокнуваш од среќа и ќе си свиркаш?
И сериозно колку и да пазам да не те наречам глуп....ми ги вадиш зборовите сам од уста! Сум слабеел со факти! Постирам литература за која 99% од сите тука не ни слушнале, постирам дијалог со масон, автор на повеќе книги од оваа област, каде истиот дава детално објаснување за поврзаноста на одредени братства со баваракиот ред....и ти доаѓаш на темава и ми прераскажуваш турска серија.... И згора на се, ми велиш дека ми слабееле фактите ако воопшто сум ги имал претходно?![DOUBLEPOST=1438536213][/DOUBLEPOST]
Не „иде„ тоа така: прво ќе си стажираш, ќе навлечеш и други лесноумни во здружението, ќе стекнеш доверба кај своите шефови па дури тогаш ќе ти се отворат повисоките степени од организацијата.
Ако така функционираат нештата кај вас, незначи дека тоа е случај и кај нас.
 

MIKI1

Поставувач на неодговорени прашања.
Член од
10 јануари 2008
Мислења
20.396
Поени од реакции
3.397
Ако така функционираат нештата кај вас, незначи дека тоа е случај и кај нас.
Кај нас, т.е. во Црквата Христова, нештата не се екслузива само за „одбраните„, туку учењето од Црквата е отворено и достапно за секој нејзин член, согласно неговата духовната пораснатост.

Кај верните, не постои видливо движење „по вертикала„ во црковната ерархија, затоа што не сме ни повикани за такво нешто, туку постои дувноно/внатрешно очистување и усовршување.

Кај црковната ерархија, постои движење „на горе„, но само ако тоа е допушетно „од другите„, односно само ако достојните посведочат дека некој лик/личност треба да „напредува„ кон повисок ерархиски чин. Височината на чинот не е „ствар„ на комоција, туку на зголемена одговорност и кон себе а посебно кон другите членови во Црквата.

Во целина земено, Црквата поседува идеалитети, а еден од нив е и служењето: во Црквата, секој служи, согласно својата позицијаво истата и никој не е спасен, ниту лаикот, ниту епископот, се‘ додека тоа спасение не го одреди сам Бог.

Како нештата фунцкионираат кај „вас„, тоа се‘ помалку останува тајна.
 

Ciudad Juarez

rothschild
Член од
18 март 2015
Мислења
385
Поени од реакции
403
Пошто вистината не ти е позната, дај ти напиши нешто „ново„.[DOUBLEPOST=1438534616][/DOUBLEPOST]

Не „иде„ тоа така: прво ќе си стажираш, ќе навлечеш и други лесноумни во здружението, ќе стекнеш доверба кај своите шефови па дури тогаш ќе ти се отворат повисоките степени од организацијата.
Прашање е дали воопшто ќе напредне.
И таму има политики.
"НИВНИОТ ГАЗДА" ЛУКАС ги напреднува само членовите од кои највеќе би имал корист понатаму.
Нормално,тука највеќе игра улога самата злоба што ја поседува членот.
Значи јас како член не ја знам правата вистина, ама ти како шрофан симзнаел дека во повисоките степени се пиела крв од деца...?! На што дрога си, сериозно?

Има само еден Ordo Templi Orientis и со одлука на врховниот суд на САД од 1985, Редот ги доби авторските права над симболите, степените, печатите и останатата документација.

Или имаш проблем со разбирањето, или намерно тролаш..... Илуминатите не постојат уште од крајот на 18 - ти век! А денешните редови што потекнуваат од нив, немаат ништо со никакви убиства! Групите што вие ги ословувате како ротшилд, билдерберг и слично, немаат никаква врска со илуминатите! Тие се олигарски и политички центри на моќ, нивните цели и мотиви немаат апсолутно ништо со мотивите на баварските илуминати, уште помалку со езотерија или духовност!

Баш ме интересира како би реагирал ти кога некој би те наклеветил за пиење крв на деца, за оргии и за слични гнасни клевети. Можеби ќе си потскокнуваш од среќа и ќе си свиркаш?
И сериозно колку и да пазам да не те наречам глуп....ми ги вадиш зборовите сам од уста! Сум слабеел со факти! Постирам литература за која 99% од сите тука не ни слушнале, постирам дијалог со масон, автор на повеќе книги од оваа област, каде истиот дава детално објаснување за поврзаноста на одредени братства со баваракиот ред....и ти доаѓаш на темава и ми прераскажуваш турска серија.... И згора на се, ми велиш дека ми слабееле фактите ако воопшто сум ги имал претходно?![DOUBLEPOST=1438536213][/DOUBLEPOST]
Ако така функционираат нештата кај вас, незначи дека тоа е случај и кај нас.
За факт ли го сметаш постирањето на дијалогот со Масонот ?
Масонот глупав ли е да признае дека неговата организација верува во ѓаволот ?
Глупав ли е да признае дека вршат масовни убиства во светот ?
Првата и втората светска војна,војната во Виетнам,Босна,БОЛШЕВИЧКАТА РЕВОЛУЦИЈА ( за овоа највеќе ќе сносите последици,Русите сфатија кои им го намести сето тоа и сега активно ви ги саботираат проектите.Ќе дојде денот и кога ќе има масовни апсења,а тек тук веќе има.Исланд и Кина почнаа да апсат банкари ) и ред други војни.
Ти зарем навистина мислиш дека Хитлер сам делувал ?
Хитлер бил вонбрачен син на Соломон Ротшилд.
На Хитлер војската била во ОГРАНИЧЕН БРОЈ Не му била целта нему да го освојува светот.Друга е позадината на Втората светска војна.
Зарем неговите генерали,команданти,полковници,аналитичари биле глупави да не сфатат дека со таква цифра на војската не можат против светот ?
Што мислиш.зошто Нацистите биле окултисти ?
Склопи ги малку коцките Ипси.
Ти кажувам најразлични факти.
Ти цело време горе-доле истото ми го пишуваш.
 

Ipsissimus

P.I.
Член од
23 јули 2010
Мислења
15.582
Поени од реакции
12.950
Кај нас, т.е. во Црквата Христова, нештата не се екслузива само за „одбраните„, туку учењето од Црквата е отворено и достапно за секој нејзин член, согласно неговата духовната пораснатост.

Кај верните, не постои видливо движење „по вертикала„ во црковната ерархија, затоа што не сме ни повикани за такво нешто, туку постои дувноно/внатрешно очистување и усовршување.

Кај црковната ерархија, постои движење „на горе„, но само ако тоа е допушетно „од другите„, односно само ако достојните посведочат дека некој лик/личност треба да „напредува„ кон повисок ерархиски чин. Височината на чинот не е „ствар„ на комоција, туку на зголемена одговорност и кон себе а посебно кон другите членови во Црквата.

Во целина земено, Црквата поседува идеалитети, а еден од нив е и служењето: во Црквата, секој служи, согласно својата позицијаво истата и никој не е спасен, ниту лаикот, ниту епископот, се‘ додека тоа спасение не го одреди сам Бог.

Како нештата фунцкионираат кај „вас„, тоа се‘ помалку останува тајна.
Дискутирано е наназад на темава зошто е тајна и што е таа тајна кај нас, ама вие самите си ги затворате очите, и потоа продолжувате со истата песна.[DOUBLEPOST=1438546209][/DOUBLEPOST]
Прашање е дали воопшто ќе напредне.
И таму има политики.
"НИВНИОТ ГАЗДА" ЛУКАС ги напреднува само членовите од кои највеќе би имал корист понатаму.
Нормално,тука највеќе игра улога самата злоба што ја поседува членот.

За факт ли го сметаш постирањето на дијалогот со Масонот ?
Масонот глупав ли е да признае дека неговата организација верува во ѓаволот ?
Глупав ли е да признае дека вршат масовни убиства во светот ?
Првата и втората светска војна,војната во Виетнам,Босна,БОЛШЕВИЧКАТА РЕВОЛУЦИЈА ( за овоа највеќе ќе сносите последици,Русите сфатија кои им го намести сето тоа и сега активно ви ги саботираат проектите.Ќе дојде денот и кога ќе има масовни апсења,а тек тук веќе има.Исланд и Кина почнаа да апсат банкари ) и ред други војни.
Ти зарем навистина мислиш дека Хитлер сам делувал ?
Хитлер бил вонбрачен син на Соломон Ротшилд.
На Хитлер војската била во ОГРАНИЧЕН БРОЈ Не му била целта нему да го освојува светот.Друга е позадината на Втората светска војна.
Зарем неговите генерали,команданти,полковници,аналитичари биле глупави да не сфатат дека со таква цифра на војската не можат против светот ?
Што мислиш.зошто Нацистите биле окултисти ?
Склопи ги малку коцките Ипси.
Ти кажувам најразлични факти.
Ти цело време горе-доле истото ми го пишуваш.
Дефинитивно ти не си човек со кој може разумно да се дискутира..... Измеша и живо и диво....од турски серии, преку холивуд, до Хитлер нацистите, ротшилд.....каша попара направи....
Ќе мора да те ставам на игнор.
 

Ciudad Juarez

rothschild
Член од
18 март 2015
Мислења
385
Поени од реакции
403
Дискутирано е наназад на темава зошто е тајна и што е таа тајна кај нас, ама вие самите си ги затворате очите, и потоа продолжувате со истата песна.[DOUBLEPOST=1438546209][/DOUBLEPOST]
Дефинитивно ти не си човек со кој може разумно да се дискутира.......
Ќе мора да те ставам на игнор.
Пишувам факти Ипси.
Различни работи пишувам затоа што во многу манџи се вмешани Илуминатите.
Не може да се вадиш со вакви текстови како овој погоре. Измеша и живо и диво....од турски серии, преку холивуд, до Хитлер нацистите, ротшилд.....каша попара направи..

Постирај факти.
Ама различни.
 

MIKI1

Поставувач на неодговорени прашања.
Член од
10 јануари 2008
Мислења
20.396
Поени од реакции
3.397
Дискутирано е наназад на темава зошто е тајна и што е таа тајна кај нас, ама вие самите си ги затворате очите, и потоа продолжувате со истата песна..
„Вашата„ тајна кај „нас„ е одамна позната работа и за таа „тајна„, пишува не само Црквата, туку и истражувачите на конспирацијата, иако само мал дел од нив успеваат да ја најдат врската меѓу тајните друштва и самиот ѓавол, како нивни инструктор.
 
Член од
30 јули 2014
Мислења
5.092
Поени од реакции
15.952
Не сум го гледал тој „филм„, не знам за што се работи.
Дај појасни ни.
И подобро, затоа што Бог ќе ти се налути ако ги имаш гледано сочните гради и извајаните фигури на актерките под маски кои учествуваат во сцената со ритуалот, а после се препуштаат на блуд и разврат во неморални оргијања.

Ќе гориш, Мики, недајбоже, дури и ако си ѕирнал на кратко со едното окце;)
 

Ipsissimus

P.I.
Член од
23 јули 2010
Мислења
15.582
Поени од реакции
12.950
„Вашата„ тајна кај „нас„ е одамна позната работа и за таа „тајна„, пишува не само Црквата, туку и истражувачите на конспирацијата, иако само мал дел од нив успеваат да ја најдат врската меѓу тајните друштва и самиот ѓавол, како нивни инструктор.
Мал милион пати беше нагласено дека тие тајни не се како оние во секојдневието, дека тие се Знаење кое иницијантот треба да го достигне - да го осознае(открие), а не да го дознае во вид на информација од некого!
Зошто таинственост? Па има повеќе од доволно причини за таинственоста.
-На пример дадениот збор кој треба да го отслика карактерот и да биде репер за тоа колку доверлива е една личност која утре треба да ја нарекувам брат или сестра. Не е за џабе муабетот - колку ти вреди зборот, толку вредиш и ти.
-Потоа тука ти се разните фанатици кои се спремни да уништат и убијат било кого доколку решат дека тоа е закана за нив или нивната религија, нација, партија, идеологија. Што се случи со темпларите, ти текнува?
-Исто така, зошто мојот идентитет да биде на дисплеј на јавноста? Мојот приватен живот е мое право, а тоа Редот го почитува и ги заштитува податоците за идентитетот на своите членови. Дали државната администрација е "трето" затоа што личните податоци на граѓаните ги чува во тајност? Дали банките се "трето" кога за кредитната картичка ти даваат пин (шивра, тајна)? Дали твојот мобилен оператор е "трето" затоа што за твојот кориснички број ти доделува пин (шифра, тајна)?

Што се однесува до болдот, јас можам да ти препорачам книги, но како што ти кажа и Хептаграм, книгите можат да ти дадат знаење, но не и разбирање. Ако тоа го сметаш за надменост или суета, можам само да ти кажам дека тотално погрешно си ме разбрал.
Тоа е едноставно разработена практика која функционира со илјадници години, а нешто кое функционира, глупаво е да се менува.
Во врска со овој дел. Без разлика што војникот нема увид во повисоките ешалони, тој знае дека целта на организацијата од која е тој дел, е да ја чува државата од агресија! И информациите што ги знае и информациите што не ги знае, се во таа насока! Исто е со сите организации. Без разлика колку пристап имаш, знаеш дека принципите на една организација се тие и тие!
 

Ciudad Juarez

rothschild
Член од
18 март 2015
Мислења
385
Поени од реакции
403
На сите вие кои што ја следите темава и ве интересираат вакви работи,ви препорачувам да разчепкате на интернет за Bohemian Grove (крило на Илуминатите ).

Bohemian Grove e клуб во кој учествуваат најмоќните луѓе во САД.

Има многу јаки сведоштва и контраверзни работи за овој клуб.

Клубот практикува сатанистички ритуали во една длабока шума во Калифорнија.
Многу новинари се имаат обидено да се инфилтрираат,меѓутоа местото е добро обезбедено (покрај приватно обезбедување има и припадници на Американската војска ) и само на многу мал број им има успеано да се извлечат оттаму со видео материјал.
Најпознато видео е оноа на Alex Jones.
Го има на јутуб,ви препорачувам да го погледнете ( содржи практикување на сатанистички ритуал во чест на богот Молок ).

Еден член на фамилијата Рокефелер во едно кратко интервју со Alex Jones јавно признава дека е член на Bohemian Grove.

Истотака,има многу сведоштва за сатанистичките ритуали што се вршат од страна на овој клуб.
Најверодостојни се оние на локалното население кое живее не така далеку од местото на овие случувања.
Локалните жители тврдат дека слушаат многу одвратни ретардирани звуци во вечерните часови во периодот кога се собираат членовите на клубот.
Истота,локалното население вели дека Американската војска неколку дена пред собирот,го истражува местото и во тој период не дозволува пристап ни приближно од местото на настаните.
Истотака,локален периф на полицијата заедно со негов колега има пронајдено неколку трупови на мали девојчиња многу блиску до местото на ритуалите,но бил спречен да го истражува случајот на тој начин што ФБИ го превзема случајот.
Нормално,ФБИ тврди дека тие убиства се дело на сериски убиец.
Наводниот сериски убиец до ден денес не е фатен.
Има уште многу контраверзии за овој клуб,слободно пребарајте на нет,верувајте дека нема да зажалите.
 
Член од
19 март 2011
Мислења
18.984
Поени од реакции
40.195
Ти зарем навистина мислиш дека Хитлер сам делувал ?
Хитлер бил вонбрачен син на Соломон Ротшилд.
А ха, има смисла. Отсекогаш ми беше сомнителен Хитлер со тие мустачињата и со темната коса, знаев дека е евреин. А овој Соломон Ротшилд има врска со царот Соломон кој го изградил храмот? Мора некако да е поврзано.
 
Член од
30 јули 2014
Мислења
5.092
Поени од реакции
15.952
Еве, јас ќе ти поставам еден куп ритуали на Златна Зора, кои ги има на интернет, поставени со дозвола од самиот Ред. Не се кријат по никакви шуми.




И, што со тоа? Докажува дека го обожуваат Сатаната? Ниту јас, ниту ти поима немаме за значењето на овие пракси.

Ама вака не е интересно, појако е кога ќе ги читаш глупостите на Дејвид Ајк и Алекс Џонс и ќе си фантазираш за некакви си групи кои пијат крв од деца, го обожуваат Луцифер и го владеат светот.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom