Facebook - официјална тема (новости, прашања, проблеми)

Makaron

КЕН ЛИИИИ лиду дибу даут јууууууу !!!!
Член од
16 јули 2014
Мислења
7.612
Поени од реакции
11.739
Дали ако лајкнам фан страна некоја, адмиистраторот на истата ќе може да ми го гледа профилот како да ми е пријател на фб...?
Не.
 
Член од
6 септември 2007
Мислења
8.067
Поени од реакции
8.123
Zs nemozam preku komjuter na mobilen da ostvaram video povik, kazuva not suported this device, a preku mob so mob si tera sve bez problem.
 
Z

ziko bt

Гостин
Фб пријател доста често ми е покажан active 1 minute ago,а никогаш онлајн.Дали ме има ставено офлајн?
 
Џ

Џонтра Волта

Гостин
Приметувате ли дека фејсбук автоматски си лајка фан пејџови без ваше знаење?
Може некако да се спречи ова? :unsure:
И ја тоа приметив, имам лајкнато некои страни од тие официјалните што се штиклирани а прв пат ги глеам, некои бизнисмени или компании.
Или фејсбукот се глупира и сам лајкнува или па овие ги откупиле некои постоечки страни со голем број лајкови, поима неам.
Исто ми се појавуваат и некои глупави групи, како реклами, ги неам лајкнато а ми искачаат на почетна.


Иначе за друго дојдов, за чатот, има нешто ново во врска со seen-от?
Во една конверзација прееска глеам имаше син, сега случајно отварам гледам нема син.
 

Dani

1 + 1 = 10
Член од
22 јуни 2010
Мислења
24.005
Поени од реакции
57.044
И ја тоа приметив, имам лајкнато некои страни од тие официјалните што се штиклирани а прв пат ги глеам, некои бизнисмени или компании.
Или фејсбукот се глупира и сам лајкнува или па овие ги откупиле некои постоечки страни со голем број лајкови, поима неам.
Исто ми се појавуваат и некои глупави групи, како реклами, ги неам лајкнато а ми искачаат на почетна.


Иначе за друго дојдов, за чатот, има нешто ново во врска со seen-от?
Во една конверзација прееска глеам имаше син, сега случајно отварам гледам нема син.
Има опција да ја означи пораката како непрочитана. Веројатно со тоа се губи seen-от.

За лајковите, сам сигурно не лајкува. Или како што кажа Џонтра, фан пејџот е продаден и променет или се работи за платена реклама на фејсбук (не лајкната страна, но ви излегува на почетна)
 

Johnny B

Психопат
Член од
15 февруари 2010
Мислења
11.094
Поени од реакции
9.679
Има опција да ја означи пораката како непрочитана. Веројатно со тоа се губи seen-от.
Или ги бришат пораките? Имам и јас заприметено. Не можи сите да ги обележуваат како непрочитани.
 

haCk0r

Customization Windows OS
Член од
8 јануари 2009
Мислења
4.250
Поени од реакции
1.562
Не се губи seen-от чим ја прочита еднаш пораката више засекогаш стој, ако сакате да го нема тоаа seen, направете чим ке ви стаса порака исклучете го интернетот и одтворете ја пораката прочитајте ја и после пушти го интернетот и нема да се види кај него дека е прочитана пораката

Sent from my SM-N9005 using Tapatalk
 

Big Bull

ОК
Член од
23 август 2008
Мислења
562
Поени од реакции
393
Не се губи seen-от чим ја прочита еднаш пораката више засекогаш стој, ако сакате да го нема тоаа seen, направете чим ке ви стаса порака исклучете го интернетот и одтворете ја пораката прочитајте ја и после пушти го интернетот и нема да се види кај него дека е прочитана пораката

Sent from my SM-N9005 using Tapatalk
Се губи ако се направи пораката mark as unread.
 

Drettica

Graxhanin of Severstan
Член од
24 ноември 2008
Мислења
12.625
Поени од реакции
14.931
Што се дешава од чатот од десно? Ми дава анонимци што никогаш не ни знаев дека ги имам на фб, а со тие што се допишувам често ниту еден нема :eek:
 
Член од
10 јануари 2015
Мислења
225
Поени од реакции
104
Што се дешава од чатот од десно? Ми дава анонимци што никогаш не ни знаев дека ги имам на фб, а со тие што се допишувам често ниту еден нема :eek:
Исто кај сите е тоа, кај кого порано, кај кого покасно. Експериментираат нешто овие од FB, сега гледам најново ги нема и тие што кажуваа кој е уклучен од Web, кој од Mobile.
 
Член од
9 април 2011
Мислења
810
Поени од реакции
1.043
Од страна на разговорот ми се изгубија опциите кои покажуваа дали си вклучен од мобилен или пц (mobile, web), кај вас како е, ги има овие опции или фејсбук пак менува нешто
 

Dani

1 + 1 = 10
Член од
22 јуни 2010
Мислења
24.005
Поени од реакции
57.044
Од страна на разговорот ми се изгубија опциите кои покажуваа дали си вклучен од мобилен или пц (mobile, web), кај вас како е, ги има овие опции или фејсбук пак менува нешто
Ги нема. Се работи нешто деновиве. Има проблеми со четот.
Ми се случува и воопшто да не ги прикажува пријателите. Празна листа стои само.
 
Џ

ЏинЏер

Гостин
Да е до мене не само тоа mobile/web, туку ќе го снема и тоа времето кога последен пат бил некој онлајн... па и опцијата seen. :D
 

closertb

Пластичен
Член од
23 октомври 2011
Мислења
893
Поени од реакции
1.049
Чатот не ги покажува recent пријателите, туку во recent ми стојат некои што никогаш немам пишано... Чаре?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom