Само што завршив со програмирање на мојата прва игра

Член од
26 јули 2015
Мислења
2
Поени од реакции
4
Најпрво се извниувам ако ова не е соодветното место за постирање на оваа тема.
Здраво, јас сум Бојан (имам 15 год), и само што ми ја одобрија првата игра на Google Play store. Би ве замолил ако сакате да ја симнете и да ја пробате, па да ми ги кажете вашите мислења. Бесплатна е. Направена е во Unity со Java Script. Благодарам.

Google Play: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.SmokiB.Hooky&hl=en
 
K

kicodarker

Гостин
Тoa штo си ги нaглaсил гoдините ти е кaкo зaштитa oд кoментaрите декa игрaтa е глупa пa некoј дa oдгoвoри вo стилoт "штo сaкaш бе брaт 15 гoдини имa". И 5 и 15 и 55 дa имaш игрaтa oстaнувa истa. Тaпa.
 
Член од
4 февруари 2009
Мислења
3.745
Поени од реакции
1.846
Тoa штo си ги нaглaсил гoдините ти е кaкo зaштитa oд кoментaрите декa игрaтa е глупa пa некoј дa oдгoвoри вo стилoт "штo сaкaш бе брaт 15 гoдини имa". И 5 и 15 и 55 дa имaш игрaтa oстaнувa истa. Тaпa.
Типична македонштина :) Ти на 15 години газот не си знаел да си го избришеш :)
 

Jax Rebel

Navajo Rider
Член од
6 јули 2008
Мислења
5.255
Поени од реакции
2.241
Го спуштив игричево, ок е ко за почеток. Ти треба малку повеќе графика како и да е.

Имам само една замерка. Играта во телефон ми зафаќа 60 Мб. Ова е недозволиво. За 60 Мб би очекувал одличен гејмплеј со реална графика, а не коцкички и боцки. Пробај оптимизирај ја некако, не знам што и како имаш користено ама мора да ја намалиш бар до кај 15тина МБ. Премногу е голема вака.
 

PsychoalieN

Омлет мастеР
Член од
12 јули 2009
Мислења
1.703
Поени од реакции
1.411
Најпрво се извниувам ако ова не е соодветното место за постирање на оваа тема.
Здраво, јас сум Бојан (имам 15 год), и само што ми ја одобрија првата игра на Google Play store. Би ве замолил ако сакате да ја симнете и да ја пробате, па да ми ги кажете вашите мислења. Бесплатна е. Направена е во Unity со Java Script. Благодарам.

Google Play: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.SmokiB.Hooky&hl=en
Велат ниеден труд не е за потценување па како за почеток е ок :) Понатаму како што ке се усовршуваш чекаме подобри и подобри игри (ако се задржиш само на тоа).
 
Член од
26 јули 2015
Мислења
2
Поени од реакции
4
Ви благодарам на сите за коментарите. Ќе се потрудам да ги поправам грешките и како што пиша 0C0FFEEBABE , ќе се обидам да ја намалам големината.
 

The Love Doctor

Необичен љубовен доктор
Член од
11 јануари 2015
Мислења
957
Поени од реакции
1.290
Интересна игричка, ама одма гинам на неа и не стигнувам далеку.:D
 

Srcee

Unforgettable
Член од
29 април 2008
Мислења
5.275
Поени од реакции
3.496
Тoa штo си ги нaглaсил гoдините ти е кaкo зaштитa oд кoментaрите декa игрaтa е глупa пa некoј дa oдгoвoри вo стилoт "штo сaкaш бе брaт 15 гoдини имa". И 5 и 15 и 55 дa имaш игрaтa oстaнувa истa. Тaпa.
А тоа што го нагласил и името? Малку ко да не ти иде во прилог на теоријата па си го изоставил.

Sent from my ALCATEL ONE TOUCH 5020X using Tapatalk
 
Член од
7 август 2015
Мислења
66
Поени од реакции
42
А како се програмира ако може да знам
 
Член од
10 јули 2012
Мислења
17
Поени од реакции
0
Најпрво се извниувам ако ова не е соодветното место за постирање на оваа тема.
Здраво, јас сум Бојан (имам 15 год), и само што ми ја одобрија првата игра на Google Play store. Би ве замолил ако сакате да ја симнете и да ја пробате, па да ми ги кажете вашите мислења. Бесплатна е. Направена е во Unity со Java Script. Благодарам.

Google Play: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.SmokiB.Hooky&hl=en
[DOUBLEPOST=1453055276][/DOUBLEPOST]Ja igrav na tablet i koga ke zavrshi igrata ti trebe menu, za da napravish exit. Zapovtorno igranje ima ama toa ti e slikicka ko za refresh ili reload. Podobro napravi menu kaj shto ke vika Play again ili Restart. Pa ko ke zavrshi igrata napravi izveshtaj da se pijavuva za. Score i bodovi do kaj stignale igrachite. Malku iritira shto teshko se pominuva !
 

Kajgana Shop

На врв Bottom