Фан Клуб: Арсенал

T

Todd Solondz

Гостин
Многу ми е кејф за трансферот на Чех.Ми ја исполни желбата Венгер за голманската позиција.Ултимејт ПЛ голман со сите потребни атрибути + ненормална константност и со енормно искуство во секое натпреварување.Грабеж се 10 милиони за голмананиште какво што е Чех а има барем уште 4-5 сезони во него на највисоко ниво.
Мило ми е што ке остане Војо кој ке има од кого да учи.Според мене има далеку поголем потенцијал од Оспина и е поголема закана за Чех.
Фала му на Абрамовиќ што го овозможи трансферот и што не го изеба ни 2% Мурињо.Фановите на Челзи по свирежите кон Лампард уште еднаш покажаа дека се најголеми дебили со смртните закани кон една од најголемите легенди во кратката историја на клубот.
Се на се одличен трансфер, сега ол ин на некој шпиц со преостанатите пари и спремни сме за новата сезона.
 
Член од
13 август 2009
Мислења
9.535
Поени од реакции
5.767
Дајте бе некоја твитер шпекулација. Вака досадно е.
 

zee German

mpkfa
Член од
12 август 2009
Мислења
6.402
Поени од реакции
6.022
Дајте бе некоја твитер шпекулација. Вака досадно е.
Osven so se pisuvase deka na Carvalho od sporting i brakjata Bender gi pratele nekolku angliski kluboj megju koi e i Arsenal drugo nemat nisto... strasna rabota, barem so Vidal da se matkavme nekoe vreme a ne toj agentot negov odma demantira (n) .
 
Член од
28 ноември 2009
Мислења
4.859
Поени од реакции
7.082
Highest strike rate at Arsenal since August 2012:
Podolski 26%
Walcott 22%
Alexis 20%
Giroud 18%
Ramsey 15%
Cazorla 13%
(Via: Opta)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom