Фан клуб: Милан

Џампаоло?


  • Вкупно гласачи
    55
  • Гласањето е завршено на .

DarthMakedon

Македонец
Член од
20 април 2008
Мислења
1.911
Поени од реакции
165
За прв пат после подолго време, од разбирливи причини вчера го облеков дресот на Милан и се шетав. :) Фала богу живна работата се избрка нешто, се купи нешто, па да се надеваме дека ќе имаме конечно добра сезона.
 
C

Castiel

Гостин
Следни по план биле средината и одбраната за појачување. Мада сеа мислам дека ќе треба прво да продадат некои играчи пред да почнат да купуваат. Како на пример закардо, алекс, ночерино, черчи, и еден од запата/палета. ова уште да се исчисти ѓубре и супер сме. После да се земат витсел, ромањоли и уште еден класа штопер и иаме супер тимче за почеток.[DOUBLEPOST=1435913747][/DOUBLEPOST]Официалната презентација на михајлович на англиски
 
Последно уредено од модератор:
Член од
14 мај 2013
Мислења
1.240
Поени од реакции
507
Меκсес се гледа деκа κд му биде пρодужен договоρот.Палета останува сигуρно Алеκс,Заκаρдо и Запата тρеба да се исκоρистатво неκој тρансфеρи
 
Член од
24 декември 2007
Мислења
12.692
Поени од реакции
4.520
Денеска го имаат и првиот тренинг

Габриел веќе во Миланело


Mihajlovic: "El Shaarawy is a winger, but I will try to use him in midfield this season."

Mihajlovic has just confirmed that - for now - the primary that Milan will use this season is 4-3-1-2.

S.Berlusconi: “Thank you and good luck to Bonera, Bocchetti, Rami, Muntari, Essien, Van Ginkel, Destro and Pazzini”

Бака ќе носи 70, Адријано 9ка дресовите веќе се во продажба на страната.
 
Последно уредено:
Член од
30 јануари 2008
Мислења
13.836
Поени од реакции
23.073
30м Бака
20м Бертолачи
8м Луиз А

Значи имаат уште 92 милиони за трошење.

Ромањоли 17
Витсел 35
Лапорте или Хумелс 30
= 82
10 остануваат за тој малиот од Аталанта.
Тоа да завршат месецов и нареден месец да исчистат ѓубрето Матри, Закардо, Алекс, Албертаци, Ночерино и Запата
Ваљда од свите овие ќе соберат 10-12милиони
Со 3-те од Рами 15, таман за другарот што ќе дојде на 28-ми Август

:)
 
Член од
16 јануари 2009
Мислења
2.731
Поени од реакции
1.063
Басели бил поблиску до Фиорентина, агентот негов мислам веќе имал и договор со Фиорентина.
 
C

Castiel

Гостин
Тасоти после долги години не е дел од стручниот штаб. Фала му за се и со среќа понатаму. Има доста научено во кариерата па би сакал и како главен тренер да се проба негде.
 
Член од
24 декември 2007
Мислења
12.692
Поени од реакции
4.520
Тасоти после долги години не е дел од стручниот штаб. Фала му за се и со среќа понатаму. Има доста научено во кариерата па би сакал и како главен тренер да се проба негде.
скаут ќе биде на Милан
 
Член од
8 јануари 2012
Мислења
14.025
Поени од реакции
36.794
Ако се официјализира ова вратата кон Витсел ќе ни е ширум отворена а не ми е јасно зошто не ни пробале за Мутињо.

Zenit vicino ad un accordo con Joao #Moutinho del #Monaco, aggiornamenti previsti nel weekend. Notizia importante in ottica #Witsel

Денеска во Миланело почнаа подготовките а ме радува што Поли бил таму 5 дена порано и тренирал што значи дека Миха му рекол ако не се стегнеш ќе леташ ко мрсул и тоа страшно ми се допаѓа.

Имало муабети денес од Миха дека 4-3-1-2 е формацијата но дека ако тимот игра подобро под некоја друга тогаш нема оваа да се форсира по секоја цена.
Нормално нема изјавено точно вака но доколку не сака проблеми со Берлу уште одма ќе си збори едно во медиуми а на терен играчите ќе ги поставува поинаку.
Ко што си праел Анчелоти.
Tactics? There is no one formation that makes you win or lose games. We have to see what players we have available and get the best out of them. We have brought in 2 great forwards. Playing with 2 strikers there aren't many formations that we can revert to. A 4-3-1-2 is probably the formation that suits us best at the moment, that is the starting point and then we will go from there. We will have time to evaluate and change."

Менез останува најверојатно а исто и Шарави според најавите но ако се деси Ибра на 28 август според курајберот тогаш еден од овие двајца ќе го јаде сигурно. Мислам дека Менез е тој.

Шарави ќе го пробувале на trequarista а за амбициозноста на проектот стигнуваат изјави од сите страни и после толку години сигурен сум дека сега чекориме по прав пат.
Берлускони исто така изјавил дека трансфер пазаров до сега е финансиран од неговото семејство бидејќи парите од Mr.Bee уште не се легнати на сметка.

Eве уште едно нешто што ми е позитивно кај Миха

Mihajlovic: "I am not afraid of exchanging ideas with anyone. The President is the best person to explain what Milan means and what Milan is all about. It is a privilege for me to talk about football with him and exchange opinions. But that will remain between us."



Берлускони и јавно проговори за стадионот што ме тера да помислам дека веќе е средено со местото и само се чекаат ситни детали па да почне да се гради и тоа ме радува.
Се очекува само стадионот да носи преку 70 милиони годишно што би било идеално за финансирање на трансфери.


 
Последно уредено:
Член од
4 октомври 2010
Мислења
7.761
Поени од реакции
13.404
Најинтересно би било, на крајот на сезоната Луиз Адриано да има повеќе голови и асистенции од Бака. :)
 
Член од
20 ноември 2008
Мислења
6.104
Поени од реакции
2.514
Најинтересно би било, на крајот на сезоната Луиз Адриано да има повеќе голови и асистенции од Бака. :)
Искрено колку едниот ќе е подобар од другиот допрва ќе видиме, џабе некој нагајгаат дека бил лош трансвер коа имат можности да бидит подобар од тој на Бака.. А полош од Матри не мојт да е сигурно така да прстот горе.. Најлесниот дел го завршивме, сега средината и одбраната.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom