Serie A 2014/2015

Кој да ја отвори новата тема?


  • Вкупно гласачи
    96
Статус
Затворена за нови мислења.
Џ

Џонтра Волта

Гостин
Лукарели ќе игра и во 4та лига за Парма.
Не дека со 65те години може да бира кај да игра, океј, би си нашол клуб у 2ра лига ама сепак :cuc:
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.157
Поени од реакции
107.587
Во еден куп наврати се имам објаснувано и расправано зошто тоа се случи, ама заеби сега тоа возбудени се дечките можно е после 4 сезони да имаат можност да се борат за влез во ЛШ :D
Добро ти беше Нострадамус, знаеме за тебе. После две сезони, откако Интер се виде дека почнува да тоне, ти пиша дека сево ова било очекувано. Ајде сеа ние да пишеме за Јуве дека очекувано е да потонат пошо нели изиграа финале ЛШ, освоија дупла круна, доминираат веќе неколку години... Мислам глупост на квадрат, ко ти да си неврон у главите на Морати и остала багра од управата на Интер па знаеше што ќе се деси.
 
Член од
14 ноември 2009
Мислења
17.290
Поени од реакции
15.508
Леле бе ова па второлигашиве што несакајќи дојдоа до финале лш, а до лани се мачеа група да поминат (слично и годинава беше) со бош екипи најдоа да зборат... Абе скријте се...
 

Dino-Juve

Juve Per Sempre
Член од
20 октомври 2005
Мислења
1.147
Поени од реакции
458
Леле бе ова па второлигашиве што несакајќи дојдоа до финале лш, а до лани се мачеа група да поминат (слично и годинава беше) со бош екипи најдоа да зборат... Абе скријте се...
Абе вие Упм од 2010 навака секоја година Финале игравте само Годинава Јуве наместија абе вие последниве 5 години срамота е да зборувате за фудбал!
 

HULK

Black & White Fighter
Член од
12 август 2008
Мислења
1.893
Поени од реакции
1.195
Леле бе ова па второлигашиве што несакајќи дојдоа до финале лш, а до лани се мачеа група да поминат (слично и годинава беше) со бош екипи најдоа да зборат... Абе скријте се...
Навивач на тим којшто константо си беше позади Јуве и Милан и кој поради фарсополи пркна малце нашол да збори, шта речи коју поруку послати o_O
 
Член од
14 ноември 2009
Мислења
17.290
Поени од реакции
15.508
Абе вие Упм од 2010 навака секоја година Финале игравте само Годинава Јуве наместија абе вие последниве 5 години срамота е да зборувате за фудбал!
Не правам муабет со второлигаши, не ме цитирај
 

Dino-Juve

Juve Per Sempre
Член од
20 октомври 2005
Мислења
1.147
Поени од реакции
458
Не правам муабет со второлигаши, не ме цитирај
Немој не ме радуј, болје второ лигаш еднаш него 6-7 години да гледач очобол, од твојот омилен тим а да и да ги стискаш палците дали ќе се пласирате да играте квалификации со работнички у ЛЕ!
 

Mondonico

ВАР експерт
Член од
15 јануари 2013
Мислења
10.057
Поени од реакции
17.751
Добро ти беше Нострадамус, знаеме за тебе. После две сезони, откако Интер се виде дека почнува да тоне, ти пиша дека сево ова било очекувано. Ајде сеа ние да пишеме за Јуве дека очекувано е да потонат пошо нели изиграа финале ЛШ, освоија дупла круна, доминираат веќе неколку години... Мислам глупост на квадрат, ко ти да си неврон у главите на Морати и остала багра од управата на Интер па знаеше што ќе се деси.
Не бев член 2010, 2011, 2012 овде така да затоа на памет може да го зборуваме само тоа. Јас очекував уште тогаш Интер да почне да тоне, оти клубот немаше играчки кадар како основа и беше составен од 30+годишници и се наоѓаше во лоша финансиска ситуација. Тие две работи беа клучни за тогаш идниот пад на Интер. Сега Јуве покрај тоа што има солидна играчка основа се наоѓа во добра финансиска ситуација и доколку се случи нешто веднаш ќе може да интервенира со трошење.
 

interlove

Die with memories not dreams
Член од
14 ноември 2014
Мислења
2.425
Поени од реакции
3.679
Јувенташ секогаш во секој момент очекува Интер да потоне, не гледам причина сега некој да изиграва Баба Ванѓа после 3-4 години...
И јас едно време очекував дека Јувентус ќе почне да тоне, али не што почна туку и навистина потона во Сериа Б.
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
23.644
Поени од реакции
38.835
Јувенташ секогаш во секој момент очекува Интер да потоне, не гледам причина сега некој да изиграва Баба Ванѓа после 3-4 години...
И јас едно време очекував дека Јувентус ќе почне да тоне, али не што почна туку и навистина потона во Сериа Б.
јуве е институција за вас, пример како се работи и се гради екипа. Убаво ви кажа мондонико, бенитез кога дојде начека тим 30 годишњаци кои плачеа уште по мурињо и според мене он направи голема грешка што превзеде таква екипа па мислам кој и да дојдеше истата судбина ќе го снајдеше, јуве нема да тоне биди сигурен во тоа каков тим имаат моеш да очекуваш бар уште многу години да гледаш како го дигаат пехарот.
 
Член од
23 јуни 2008
Мислења
9.265
Поени од реакции
5.045
јуве е институција за вас, пример како се работи и се гради екипа. Убаво ви кажа мондонико, бенитез кога дојде начека тим 30 годишњаци кои плачеа уште по мурињо и според мене он направи голема грешка што превзеде таква екипа па мислам кој и да дојдеше истата судбина ќе го снајдеше, јуве нема да тоне биди сигурен во тоа каков тим имаат моеш да очекуваш бар уште многу години да гледаш како го дигаат пехарот.
Ќе го праиме истиов муабет кога ќе се пензионираат Роки и Таљавенто :pos::pos::pos:


Оф топик: дур сме кај Роки, 100% сум сигурен дека имаше некој клип на нет за сите грешки што ги има напраено против Интер - ако го најде некој, нека го постира да се насмееме со пеналот од 20 метри и остали глупости :D
 

Scirea

ZARDOZ
Член од
4 август 2010
Мислења
26.626
Поени од реакции
81.483
Ќе го праиме истиов муабет кога ќе се пензионираат Роки и Таљавенто :pos::pos::pos:
Абе оди бегај таму, последното Дерби Д Италија ви излеговме со втор тим и пак ве тепавме, а ти ми збориш за Роки и Таљавенто... дај да не претеруваме сега

:kafence:
 
Член од
23 јуни 2008
Мислења
9.265
Поени од реакции
5.045
Абе оди бегај таму, последното Дерби Д Италија ви излеговме со втор тим и пак ве тепавме, а ти ми збориш за Роки и Таљавенто... дај да не претеруваме сега

:kafence:

Хаха, пер - ај да не го тупиме по сабајлечки - сте не тепале со втор тим.

Мојот пост беше за Рон Бургунди шо попува дека сте имале не знам каков тим :)

Лани се прошетавте, претходно беше Гол Ди мунтари, офсајдите непостоечки, пеналите итн :)

Не ми е јасно само од кај тоа дека јуве ќе се прошета лесно следниве години во Серија А :)

Ете, сите почнаа да инвестираат, ќе се посере Јуве ако игра на два фронта и ако нема поклончиња - mark my words ;)
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom