Предлог за серии и кратки рецензии

Член од
29 јуни 2014
Мислења
23.658
Поени од реакции
38.841

убава серија, прва сезона е. До сега има 6 епизоди емитувано. Има елементи доста од твајлајт зоун. Се работи за еден агент од тајната служба на јуесеј кој доживува сообраќајка блиску едно градче наречено вејворд пајнс и сфаќа дека не може да избега од таму. Кај и да оди пак се враќа на исто место, како да се врти во круг:D да не давам спојлери повеќе, ја препорачувам:):):)
 
Член од
7 март 2013
Мислења
149
Поени од реакции
41
Mи треба некоја серија со јака приказна и јаки сизон финалиња, било кој жанр, некој предлог? :D
 
Член од
11 јули 2014
Мислења
1.092
Поени од реакции
316
убава серија, прва сезона е. До сега има 6 епизоди емитувано. Има елементи доста од твајлајт зоун. Се работи за еден агент од тајната служба на јуесеј кој доживува сообраќајка блиску едно градче наречено вејворд пајнс и сфаќа дека не може да избега од таму. Кај и да оди пак се враќа на исто место, како да се врти во круг:D да не давам спојлери повеќе, ја препорачувам:):):)
Денеска ги изгледав петте епизоди, шестата си ја оставив за утре да ја изгледам па да продолжам вечерта премиерно на Фокс. Што да кажам - С Е Р И И Ш Т Е! Ова е must see! После првата епизода мислев дека не е ништо посебно, мислев мистеријата е дека неможи само да се замини од градот, дека се работи за некоја магија и не постои излез. Ама... во 5тата епизода серијата доби сосема нов тек. Едвај се воздржвам да не ја изгледам 6тата епка вечерва.

Патем, мислам дека нема тема за серијава. Можи да се отвори. :)
 

Iceboy

Porque somos LOS MEJORES
Член од
23 октомври 2008
Мислења
17.278
Поени од реакции
17.958
Mи треба некоја серија со јака приказна и јаки сизон финалиња, било кој жанр, некој предлог? :D
Doctor Who...издржи ја првата сезона само, даље ќе видиш зошто.
 
Член од
6 јули 2015
Мислења
5
Поени од реакции
1
Ми треба некоја лесна комедија со не многу тешка приказна, од типот на Psych. Предлози?:D
 
Член од
11 февруари 2009
Мислења
1.072
Поени од реакции
1.144
Ми треба некоја лесна комедија со не многу тешка приказна, од типот на Psych. Предлози?:D
Јас моментално гледам серија која е почната да се снима 10 тина години пред јас да се родам. Се работи за M.A.S.H., серија која обработува сериозна содржина но преку хумор и досетки. Поголемиот број од епизодите (до 5 сезона) се со "лесна" содржина, една две епизоди се филозофски, претежно преку главните ликови се искажува гневот кон војната и армијата.
 
Член од
19 април 2013
Мислења
2.004
Поени од реакции
2.100
абе ни M.A.S.H, ни Malcolm in the Middle не се лесни комедии. Човекот бара нешто лесно, што може да го гледа со исклучен мозок. :D
 
Член од
11 февруари 2009
Мислења
1.072
Поени од реакции
1.144
абе ни M.A.S.H, ни Malcolm in the Middle не се лесни комедии. Човекот бара нешто лесно, што може да го гледа со исклучен мозок. :D
И јас барав таква, ама некако ми легна M.A.S.H., нека проба па ке види. И така една епизода трае дваесетина минути.
 

Corvus

Latrodectus
Член од
24 јануари 2011
Мислења
4.004
Поени од реакции
15.329
абе ни M.A.S.H, ни Malcolm in the Middle не се лесни комедии. Човекот бара нешто лесно, што може да го гледа со исклучен мозок. :D
Не ја знам маш, ама како Малкомот не е лесна комедија?
 
Член од
6 јули 2015
Мислења
5
Поени од реакции
1
абе ни M.A.S.H, ни Malcolm in the Middle не се лесни комедии. Човекот бара нешто лесно, што може да го гледа со исклучен мозок. :D
Хахах така нешто. Malcolm in the Middle ќе ја ѕирнам, а M.A.S.H. некао не ме влече, некој спомна Monk, а искрено прегледана ми е таа.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom