Скутерчиња: Се за и околу нив

Член од
6 февруари 2010
Мислења
881
Поени од реакции
923
Ако е против правилата извинете, нека го избришат модераторите.

Продавам нов скутер Honda NSC 50 Sporty (нов од салон, 2015год., со 0 километри)

4-тактен мотор со 1 цилиндар и воздушно ладење, зафатнина од 49ццм и моќност од 3,5кс, гуми 14-ки, резервоар со капацитет од 5,5 литри, доаѓа со PGM-FI инјектори и потрошувачка од само 2 литри на 100 км.

Повеќе инфо во инбокс.







Па напиши и цена да не му пишуваш на секого посебно. Пиши колку е нов а колку го даваш ти.
 

Gixxer

Premier Сasual Dating - Verified Ladies
Член од
9 декември 2010
Мислења
131
Поени од реакции
89
Па напиши и цена да не му пишуваш на секого посебно. Пиши колку е нов а колку го даваш ти.
Во салон со попуст е 2490 (редовна цена 2890), јас го давам за 2100.
 
Член од
6 септември 2007
Мислења
8.067
Поени од реакции
8.123
Jas vo tunning prasav za vo kesh ne dava popust fiksna 2250e Apriliata
 
Член од
21 септември 2012
Мислења
1.308
Поени од реакции
1.442
Член од
12 јули 2011
Мислења
854
Поени од реакции
405
Jas vo tunning prasav za vo kesh ne dava popust fiksna 2250e Apriliata


Абе иди си у Динамикс, за италијански мотори и скутери само Динамикс, пошто они се генерален увозник и дилер за Пијаџо групација во Македонија ...


https://www.facebook.com/PaperinoMotoShop?fref=ts

Појди во Kуманово со максимум 2100 евра, ќе се вратиш со нова априлиа ср50. т.е. јави им се на телефон и прашај ги, кажи им КЕШ, ќе ти кажат донеси 2000 и земи си ја. :)


Во Куманово моменталната цена на Априлија СР50 е 2099 евра и таа цена ке важи до 5 Јули односно уште 3 дена... Инаку типот е поддилер на Динамикс, така да цените се исти... Ако у некој случај се пониски од цените во Скопје, тоа е реклама заради директната конкуренција што сакаат да му ја направат на Нов Модел од Куманово кој е генерален увозник и дилер на Кимко за Македонија ... Типот од Паперино од Куманово неможе на своја рака да става цени и попусти, за се му треба дозвола од Динамикс ...
 
Член од
6 септември 2007
Мислења
8.067
Поени од реакции
8.123
Абе иди си у Динамикс, за италијански мотори и скутери само Динамикс, пошто они се генерален увозник и дилер за Пијаџо групација во Македонија ...






Во Куманово моменталната цена на Априлија СР50 е 2099 евра и таа цена ке важи до 5 Јули односно уште 3 дена... Инаку типот е поддилер на Динамикс, така да цените се исти... Ако у некој случај се пониски од цените во Скопје, тоа е реклама заради директната конкуренција што сакаат да му ја направат на Нов Модел од Куманово кој е генерален увозник и дилер на Кимко за Македонија ... Типот од Паперино од Куманово неможе на своја рака да става цени и попусти, за се му треба дозвола од Динамикс ...

динамикс порано имаа web сајт сеа немаат ништо
 
Член од
12 јули 2011
Мислења
854
Поени од реакции
405
динамикс порано имаа web сајт сеа немаат ништо


Имаа порано тест страна која не ја довршија и згасна ... Сега моментално постои само Piaggio.mk ама таму само Пијаџо-вци има ... Баш сега погледнав на ФБ едно чудо попусти и промоции има, така да ништо чудно ако отидеш утре и да излезеш со нова Априлија за 2000 ;)
 
Член од
6 септември 2007
Мислења
8.067
Поени од реакции
8.123
Имаа порано тест страна која не ја довршија и згасна ... Сега моментално постои само Piaggio.mk ама таму само Пијаџо-вци има ... Баш сега погледнав на ФБ едно чудо попусти и промоции има, така да ништо чудно ако отидеш утре и да излезеш со нова Априлија за 2000 ;)
Која им е фб страната?[DOUBLEPOST=1435914821][/DOUBLEPOST]Бев 2000е за во кеш априлијата, топ цена
 
Последно уредено:
Член од
12 јули 2011
Мислења
854
Поени од реакции
405
Која им е фб страната?[DOUBLEPOST=1435914821][/DOUBLEPOST]Бев 2000е за во кеш априлијата, топ цена


На ФБ пиши само dynamix и ти излагаат прв они ... За цената ти кажав нели дека е многу можно :D И што реши сега, ке земаш ???
 

аллександар

Вечно ненаспан
Член од
5 мај 2006
Мислења
7.380
Поени од реакции
2.522
ви реков дека кога ке вадам регистрација ке ви кажам што е финтата со таа лепенка и еве со мало закаснување даа ви објаснам.. значи како што реков и претходно - секоја година ке треба лепенка да си купувате кога ке го осигурате моторот и ке ви маваат печат у собрачајна и осигурање нормално.. технички НЕ!
 
Член од
15 март 2013
Мислења
954
Поени од реакции
620
Имаа порано тест страна која не ја довршија и згасна ... Сега моментално постои само Piaggio.mk ама таму само Пијаџо-вци има ... Баш сега погледнав на ФБ едно чудо попусти и промоции има, така да ништо чудно ако отидеш утре и да излезеш со нова Априлија за 2000 ;)
имаат ли останато некоја vespa lx50 и која цена би била.Ако не му е проблем некој да праша кога ќе поминува
 
Член од
12 јули 2011
Мислења
854
Поени од реакции
405
ви реков дека кога ке вадам регистрација ке ви кажам што е финтата со таа лепенка и еве со мало закаснување даа ви објаснам.. значи како што реков и претходно - секоја година ке треба лепенка да си купувате кога ке го осигурате моторот и ке ви маваат печат у собрачајна и осигурање нормално.. технички НЕ!


И администравни трошоци да си плаќаш, така ??? Абе ланската не ми е залепена, така да ни овогодинешнава не ја лепам и не праам шареници на визирот напред ( или било каде ) ама баш ич ... Ако треба да лепам ке лепам ја што сакам и што ми се свиѓа :D Инаку нема официјално објаснување од страна на МВР зошто е задолжителна лепенката, иако секој од нас има јасна слика зашто е измислена ...[DOUBLEPOST=1436121629][/DOUBLEPOST]
имаат ли останато некоја vespa lx50 и која цена би била.Ако не му е проблем некој да праша кога ќе поминува


Побарај ги на ФБ и пиши им порака ке ти одговорат ...
 

аллександар

Вечно ненаспан
Член од
5 мај 2006
Мислења
7.380
Поени од реакции
2.522
И администравни трошоци да си плаќаш, така ??? Абе ланската не ми е залепена, така да ни овогодинешнава не ја лепам и не праам шареници на визирот напред ( или било каде ) ама баш ич ... Ако треба да лепам ке лепам ја што сакам и што ми се свиѓа :D Инаку нема официјално објаснување од страна на МВР зошто е задолжителна лепенката, иако секој од нас има јасна слика зашто е измислена ...[DOUBLEPOST=1436121629][/DOUBLEPOST]



Побарај ги на ФБ и пиши им порака ке ти одговорат ...
годинашнава дај ми ја мене ми треба за другарче ако не ја лепиш
 

Goran Bt

локал патриот
Член од
28 јуни 2009
Мислења
8.823
Поени од реакции
7.118
ви реков дека кога ке вадам регистрација ке ви кажам што е финтата со таа лепенка и еве со мало закаснување даа ви објаснам.. значи како што реков и претходно - секоја година ке треба лепенка да си купувате кога ке го осигурате моторот и ке ви маваат печат у собрачајна и осигурање нормално.. технички НЕ!

Шо значи колку пари се на се те фати ?
А ако ти ја пишат 49 кубици во собраќајна не важи ништо или не
 

Kajgana Shop

На врв Bottom