Матура

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Да, но не за џабе сметководството ми беше омилен предмет. Само тие два предмета ќе ми фалат, но во суштина не ме влече економијата. До уписите ќе гледам да научам да програмирам едноставно програмче за пресметка како што ми рекоа погоре. Ако воопшто не ми иде програмирањето ќе си одам по струка, али тешко.
иде ако вежбаш, јас од гимназија не знаев хелоу ворлд што е па се научив и 9ки извадив по Ц и Ц++ иако сега после толку години не ми е развивање на софтвер поле на интерес :)
 
Член од
15 јануари 2014
Мислења
2.706
Поени од реакции
1.619
Јас би рекол,ако го сакаш тоа.Ако не го сакаш,и најдобриот да те учи по 10 саати на ден,пак нема да ти влезе у глава,или ќе влезе ама за ден-два,после се ќе заборавиш.
 
Член од
1 јуни 2011
Мислења
25.909
Поени од реакции
41.872
Симни си збирка на решени едноставни програми во C++ и вежбај ги.
Имаше една на српски јазик. Истите тие се паѓаа и на испит. :D

C++ не можат да го научат само оние што не вежбаат.
 
Член од
27 септември 2010
Мислења
5.044
Поени од реакции
7.069
Ќе вежбам, само во четврток да завршам конечно со матурските испити и времето ќе го посветам за вежбање. Ви благодарам за советите. :)
@Дињата на Анчо Ако може прати ми ја во ПП таа збирка.
 
Член од
17 август 2011
Мислења
9.747
Поени од реакции
17.453
Добра е и онаа од деител книгата,ја од таму пред да се запишам бидејки исто бев тежок дудук. Како и да е не се форсирај премногу,ќе ти треба сила за прв семестар на факс а и ќе изгубиш време на мозгање непотребни работи без професор :)
 
Член од
4 јуни 2015
Мислења
239
Поени од реакции
221
Имам уште едно прашање: Ако на матура паднете македонски, дали во август ќе полагате само македонски или од почеток сите предемети, затоа што ја слушнав дека така било ама незнам колку е точно.
 
Член од
9 август 2014
Мислења
421
Поени од реакции
980
Откако ќе излезат резултатите, колку дена има за поднесување приговор?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom