Фан клуб: Куманово

  • Креатор на темата Кумани Куманово
  • Време на започнување
Член од
24 јануари 2015
Мислења
450
Поени од реакции
212
отиде ни Кире :/
е бар едн мал момент што не прави среќни :)

Докузовски наводно остануе у Раднички, Србиновски би требало да напушти. Имаше добри резултати с Кожув.
Остали организирани клубови су активни с трансфери, за сви клубови од Супер лигу може да се прочита активност, куде нас очигледно и не било толко лсно да се соберев у кафану.
Лански појачања се испостависва као чист промашај (5 од 5)
 
Член од
7 август 2009
Мислења
20
Поени од реакции
1
@Captain Clutch
Нека ебе чичко мандиќ колко сака и коју сака, само да пружа добру партију на терен...

А трењера још 5-6 године несмо довеле еднога саглам, не ни се погаѓав некако... Само едни исти ги вртимо..
 
Член од
18 септември 2011
Мислења
5.432
Поени од реакции
5.555
Pozdrav decki od more.. off sam nekolko dna pa procita ve i...
Ja ne sam sa Vranjesa u ekipu pokraj Acu i Mandica i eventualno Karadza.. od tolko puno egoisti tikva kd tg moze da pukne znaci mi moramo tim da ga gradimo vrz kurcu ako vekj ostanue, mora da se znae koj e vodja na tim ovakoj Uros Karadza Mandic Ace Vranjes toj su ti 100 poena u ruke mora da se znae koj mesti antenu a koj vika dobro e..

Sent from my HTC One M9 using Tapatalk
 
Член од
16 мај 2010
Мислења
6.132
Поени од реакции
5.240
Pozdrav decki od more.. off sam nekolko dna pa procita ve i...
Ja ne sam sa Vranjesa u ekipu pokraj Acu i Mandica i eventualno Karadza.. od tolko puno egoisti tikva kd tg moze da pukne znaci mi moramo tim da ga gradimo vrz kurcu ako vekj ostanue, mora da se znae koj e vodja na tim ovakoj Uros Karadza Mandic Ace Vranjes toj su ti 100 poena u ruke mora da se znae koj mesti antenu a koj vika dobro e..

Sent from my HTC One M9 using Tapatalk
Slazam se ss tebe totalno, previse "lideri" u edn tim edn ss drug nema da sarabotuev zatoj sto svi sakav da su najdobri, svak ke saka da bilda statistiku zatoj sto kr mora da deliv minutazu na 1 i 2 vranjes karadza ace, soliranje sebicnost i nepromisleni akcie i potezi, pa ke sledue pad na formu i nervoza u tim :D

Sent from my HTC Desire 610 using Tapatalk
 
Член од
24 јануари 2015
Мислења
450
Поени од реакции
212
Фантази симулације су Ви с прилично црно сценарио. Имаш петмина што гу местив антену, тренер е тј што гу дава фреквенцију и вика добро е. Од такозвани воѓе унутар екипу не можемо да изградимо колектив. Непромислени акције видесмо доста од постоечки ростер, ротација на 3 играча на 2 позиције не е делба на минутажу! Комбинација с мотивиранога Врањеша (издање што га покажува против нас у Библ) и Мијајловиќа заедно с Ацета е далеко поквалитетна у однос на играчи што ги имасмо у претходну сезону. (Аце е далеко од сигуран после изјаву дека ќе чека крај на Европско за потпис). Ќе видимо што ќе решив :ајнапиво:
 
Член од
7 август 2009
Мислења
20
Поени од реакции
1
https://www.youtube.com/watch?v=busCE3MPssU&feature=youtu.be
https://www.youtube.com/watch?v=EycWQVJjAAA

Ми се заебавасмо сс њега, ама како што гледам озбиљно се спрема за негде.. Сга право да ви кажу ме изненади, гледа ги и двете видеа и можу да кажу доста солидно, гледа се дека се работи професионално за наши услови, можда и ке биде нешто од Кумановци да искочи играч. Респекат
 

комшијаTи

Комшија Ти
Член од
21 ноември 2013
Мислења
6.098
Поени од реакции
4.938
Увек се поштуе кд се некој труди да постигне и сфаќа професионално ја га фали пред некое време бш.
Бш би сакаја да успее.
 
Член од
18 септември 2011
Мислења
5.432
Поени од реакции
5.555
Nema vrska decki sto Lukovic e bija u bravo on e skaut i treba pod radar da ni najde eftini igraci( stranci ) valjda zatoj e bija...

Sent from my HTC One M9 using Tapatalk
 
Член од
16 мај 2010
Мислења
6.132
Поени од реакции
5.240
Nema vrska decki sto Lukovic e bija u bravo on e skaut i treba pod radar da ni najde eftini igraci( stranci ) valjda zatoj e bija...

Sent from my HTC One M9 using Tapatalk
Mnogo verovatno, barem izgledase deka ga raboti tj del u Play off i ga odrabota perfektno, samo neka najdev dobroga trenera i mislu deka ke uspeemo da povtorimo uspeh :D

Sent from my HTC Desire 610 using Tapatalk
 
Член од
6 март 2008
Мислења
1.645
Поени од реакции
424
Само што чу на радио Браво дека до наредну недељу ќе има информацие за клуб :)
 
Член од
24 јануари 2015
Мислења
450
Поени од реакции
212
Фени потпишало с Пековиќа (Кожув), Кемп и Враговиќ (покрај Кирета).
 
Член од
16 мај 2010
Мислења
6.132
Поени од реакции
5.240
Фени потпишало с Пековиќа (Кожув), Кемп-а и Враговиќ (покрај Кирета)
Zvuci kako da planirav da se vrakjav u Top 4 u prevod spremav se na dugacak put da ide u 2 ABA sto ke zavisi od plasman narednu godinu u nasu ligu, sto znaci nasi mora da prezemev nesto i toj brzo, edna nedelja mozda e kasno ama sve toj ke e opravdano ako se objaviv pojacanja na teren, ako se toprv tga objavi pojacanje na klupu vekj kasnimo dosta pozadi drugi, a realno nema poenta da doneses novi igraci pred trenera ama ajde da pocekamo mozda i ke ne iznenadiv :D

Sent from my HTC Desire 610 using Tapatalk
 
Член од
3 јули 2015
Мислења
1
Поени од реакции
0
Здраво дечки
Ја се враќам на форум, порано кој ме знаеше много одамна ник ми беше Кумановац.. Ама забравија сам га пасс на акаунт :((( Па еве сга се реактивирам. Ја како што чу стар Луковиќ ке е трењер на екипу а мандиќ ке останаја, караџовски ке си ишја и аврамовиќ а за костовскога још ништо не се знало.Мислу дека треба да пробамо сс некога новога доброга трењера ипак знае се дека куде нас Дисциплина нема уопште, а овој сс луковиќа мислу дека е смешно више иди ми дојди ми....[DOUBLEPOST=1435959277][/DOUBLEPOST]
https://www.youtube.com/watch?v=busCE3MPssU&feature=youtu.be
https://www.youtube.com/watch?v=EycWQVJjAAA

Ми се заебавасмо сс њега, ама како што гледам озбиљно се спрема за негде.. Сга право да ви кажу ме изненади, гледа ги и двете видеа и можу да кажу доста солидно, гледа се дека се работи професионално за наши услови, можда и ке биде нешто од Кумановци да искочи играч. Респекат
Кое е овој дете, наше ли е ? Не ги знам бш овија помлади наши кумановци кошаркари, освен овога Кику што игра за Куманово мада он и не е дете... Па овој дете е спремно за игру за у Куманово, по тој што виде кондицино доста спремно за у нашу лигу комотно ке може да замени некога неколко минута док одмори а гледам и доста добро шутира.
 
Последно уредено:

Kajgana Shop

На врв Bottom