Д фестивал - Дојран; 17 - 19.07.2015 (Ману Чао еден од изведувачите)

Gandradelic

Banderash
Член од
31 март 2014
Мислења
1.297
Поени од реакции
782
Кул е замислата, сеа многу профи е со кампот истовременски.
Имам идено 2,3 пати до сеа сум си проаѓал океј.
Имам мала забелешка а тоа е дека треба да средат подобри артисти.
Не е дека не ги поштуем овие сеа што ќе бидат , само мислам дека може да направат нешто појако.
 
Член од
8 септември 2011
Мислења
3.668
Поени од реакции
2.619
Кул е замислата, сеа многу профи е со кампот истовременски.
Имам идено 2,3 пати до сеа сум си проаѓал океј.
Имам мала забелешка а тоа е дека треба да средат подобри артисти.
Не е дека не ги поштуем овие сеа што ќе бидат , само мислам дека може да направат нешто појако.
Абе каков камп, ти даваат само место и ти на тоа место да си донесеш шо сакаш, а нема врска ти можеш слободно да си донесеш шатор или било шо никој ништо нема ти каже, се е тоа реклама, на сите плакати шо им се излепени пишува 600 денари + камп и нормално одиме другарите да извадиме карти и да земеме камп и овој ни вика абе камп ама камп место :facepalm: инаку од овие апсулутно ниту еден не ми прави кејф, освен ману чао, и ако одам би одел само заради друштвото.
 

Gandradelic

Banderash
Член од
31 март 2014
Мислења
1.297
Поени од реакции
782
Абе каков камп, ти даваат само место и ти на тоа место да си донесеш шо сакаш, а нема врска ти можеш слободно да си донесеш шатор или било шо никој ништо нема ти каже, се е тоа реклама, на сите плакати шо им се излепени пишува 600 денари + камп и нормално одиме другарите да извадиме карти и да земеме камп и овој ни вика абе камп ама камп место :facepalm: инаку од овие апсулутно ниту еден не ми прави кејф, освен ману чао, и ако одам би одел само заради друштвото.
Се е реклама, нормално.
Мислам дека ќе еволуира некогаш во некој врло заебан настан.
Сеа е тек на почеток мислам , ќе падне историја. :)
 
Член од
7 октомври 2008
Мислења
6.055
Поени од реакции
6.443
За 600 денари да ви дадат и супериор хотелски соби со полу пансион. На кој фестивал во светот дават кампови? Се знае дека е под шатор и дека имате место а веројатно и тоалети и слично. Бре мрчала сте стварно. Артистите не биле добри, тоа е вкус но за 600 денари 3 дена тоа е и повеќе од добро.
 

Ivica^

Confident Liar
Член од
14 август 2007
Мислења
11.165
Поени од реакции
15.953
За 600 денари да ви дадат и супериор хотелски соби со полу пансион. На кој фестивал во светот дават кампови? Се знае дека е под шатор и дека имате место а веројатно и тоалети и слично. Бре мрчала сте стварно. Артистите не биле добри, тоа е вкус но за 600 денари 3 дена тоа е и повеќе од добро.
Ти ќе идеш?
 

%naked%

born to be wild
Член од
28 мај 2013
Мислења
550
Поени од реакции
1.480
Нa изминaтиве издaнијa нa Д-фест имaв виденo децa, нoрмaлнo вo придружбa нa рoдители.Вaa гoдинa сaкaм и јaс дa си гo зaкaрaм пoдмлaдoкoт сo мене.
Е сеa прaшaњетo ми е кaкo се шлепувaaт децa нa кoнцерт? Дoзвoленo ли е или требa врски дa фaќaм
 
Член од
5 април 2011
Мислења
1.915
Поени од реакции
924
што сакате зборете али фестивалов стварно е добар... колку ми е криво што нема да идам ... па будала толку пари преебав годинава и да немам 50 евра за на фестивалов :tapp:
 
I

IBIZA SOUND

Гостин
godinava dojran i festivalot mu se cudo
ako ne se lazam godinava d festival e najposeten vo odnos na minatite godini
 

Kajgana Shop

На врв Bottom