Нови фудбалски дресови

Член од
8 април 2007
Мислења
16.034
Поени од реакции
9.126
Не знам зошто не ви се свиѓаат дресојве од Барса. Мене ми се ептен јаки, најјаки што ги извадиле у последни неколку године.
 

Сладоледџија

Ванила & Чоколадо
Член од
8 декември 2009
Мислења
14.458
Поени од реакции
11.916
Не знам зошто не ви се свиѓаат дресојве од Барса. Мене ми се ептен јаки, најјаки што ги извадиле у последни неколку године.
затоа што шарите на првиот дрес нетипични ми се, секогаш од кога памтам за себе вертикални им биле тоа линиите, кој им курац наредна сезона хоризонтални да им бидат..
 

Ska Maniac

Бараба
Член од
2 октомври 2013
Мислења
9.230
Поени од реакции
22.419
Епа и двата клуба имаат основа за бојата на дресовите, а не копирање на еден од друг.
Toni и Данска,Швајцарија,Канада,Австрија,Јапонија,Перу....... ги имаат само црвената и белата боја па сите на крај имаат различни дресови. Овие ко да гледале што помалце разлики да имаат од дресот на Валенсија.
BTW од кај на кај ги нашле сините бермуди а ништо сино немаат ни на грбот ни на знамето на Каталонија ?
 

Tоni

ILLYRIAN
Член од
26 февруари 2009
Мислења
13.639
Поени од реакции
10.237
Toni и Данска,Швајцарија,Канада,Австрија,Јапонија,Перу....... ги имаат само црвената и белата боја па сите на крај имаат различни дресови. Овие ко да гледале што помалце разлики да имаат од дресот на Валенсија.
BTW од кај на кај ги нашле сините бермуди а ништо сино немаат ни на грбот ни на знамето на Каталонија ?
Можеби затоа што во домашната комбинација следната сезона ќе имаат црвени шорцеви, па затоа сините ги имаат кај гостинските.
Таман работа Барселона да копира од Валенсија т.е Најк ги дизајнира дресовите.
 
Џ

Џонтра Волта

Гостин
Најк ги праи дресовите и они си имаат одредени дизајни, на пример ене на Интер дресот е ист како на Барса сезонава или како на Јуве.
 

MkDon

Valencianista
Член од
22 септември 2008
Мислења
1.580
Поени од реакции
3.007
Валенсија отсекогаш имала сини шорцеви во комбинација со дресот на Сењерата бидејки сината боја во знамето е таа која ги разликува од Каталонија. Нема шанси да имаат црвени или жолти шорцеви, ќе стане револуција во Валенсија. Дури и сега во новите Сењера дресови на Адидас велат дека фали повеќе сина боја во дресот. :D



Адидас од оваа сезона малку го промени дизајнот на Сењера дресот и го направи помалку busy, со две црвени ленти однапред и две отпозади со што се задржува идејата од знамето на која има 4 црвени ленти.

Знае некој кога првпат Барса имала вакви дресови во боите на знамето? Валенсија со овој дизајн почнала во 1956, а следна била најпознатата верзија на Сењера дресот од 1978/79 со кој го освоиле купот на Калдерон против Реал.


 

Сладоледџија

Ванила & Чоколадо
Член од
8 декември 2009
Мислења
14.458
Поени од реакции
11.916
Најк ги праи дресовите и они си имаат одредени дизајни, на пример ене на Интер дресот е ист како на Барса сезонава или како на Јуве.
ја повеќе ми се свиѓа овој вашиов нов бидејќи има 3 риги, не ги сакам тие што се со 5 или повеќе риги.. Ене на Јуве дресот има повеќе риги и баш личи на затворенички.. Стави 3 риги и гази си...
 

Scirea

ZARDOZ
Член од
4 август 2010
Мислења
26.586
Поени од реакции
81.171
Да не се лажеме тоа е све Македонија.... Македонија до Каталонија! :cool:

_____________________

Интер 2015/2016



Убав дрес, класика.... замисли го на Ранокија како ќе му прилега со капитенската лента :')
 
Џ

Џонтра Волта

Гостин
ја повеќе ми се свиѓа овој вашиов нов бидејќи има 3 риги, не ги сакам тие што се со 5 или повеќе риги.. Ене на Јуве дресот има повеќе риги и баш личи на затворенички.. Стави 3 риги и гази си...
Имавме и такви пред 2 сезони не беа нешто посебно убави, имавме вакви слични и во 2011 сезоната со Гасперини и Раниери и тие не изгледаа убаво иако беа доста слични со овие.
Овие се прејаки, посветла е сината боја некако плус штампата позади е порнич.


Убав дрес, класика.... замисли го на Ранокија како ќе му прилега со капитенската лента :')
:D
 

Kajgana Shop

На врв Bottom