K1-Fight Club, Ultimate Fight, Бокс, Кик-Бокс...

  • Креатор на темата DJ_DEXTER
  • Време на започнување

Која боречка вештина најмногу ве привлекува?

  • Karate

    Гласови: 27 4,6%
  • Taekwondo

    Гласови: 36 6,2%
  • Judo

    Гласови: 11 1,9%
  • Aikido

    Гласови: 38 6,5%
  • Boks

    Гласови: 69 11,8%
  • Kick-Boks

    Гласови: 190 32,5%
  • Muay Thai

    Гласови: 44 7,5%
  • Kung Fu(Wing Chun,ShaoLin,Mantis...)

    Гласови: 74 12,7%
  • Ninjitsu

    Гласови: 30 5,1%
  • Ја нема на листата

    Гласови: 65 11,1%

  • Вкупно гласачи
    584
Член од
4 октомври 2014
Мислења
787
Поени од реакции
539
Ke ima prenos na Nova TV vo 03:30, koj ke go gleda toa :D
 

Hurin

Pokerface bastard
Член од
3 јуни 2009
Мислења
8.537
Поени од реакции
14.670
во врска со UFC : некако белфорт и Ентони Џонсон ментално се скршија пред противниците, особено Белфорт кој досеа не флопнал толку рано во борбата
 
Член од
24 мај 2014
Мислења
5.296
Поени од реакции
5.862
во врска со UFC : некако белфорт и Ентони Џонсон ментално се скршија пред противниците, особено Белфорт кој досеа не флопнал толку рано во борбата
Белфорт е стваро добар и многу искусен борец али почна со стеориди да се сужи и нормално го открија па престана и како и секој што користел па престанал стероиди пропаѓа тотално и физички и секако... Веидман воопшто не ми се свиѓа ниту како личност ниту како борец али еве го тера... А Антони Џонсон е стварно талентиран дечко, но со единечна тактика ако запали неговото победува ако не ништо од тоа нешто слично на Мирко (значи мери со левата се до момент да му се отвори прилика и ако погоди о десна рака толку од потивникот и мечот) ама тоа не пали секаде Даниел Кормиер е изврсен борец премногу талентиран и многу многу искусен со самото тоа има остро око и прилагодлива тактика индивидуално за секој борец.
 
Член од
29 март 2013
Мислења
4.508
Поени од реакции
4.331
Свака част значи на Кормиер, скроти вистинско чудовиште, убица! И тоа го направи доста сигурно и со стратегија која ете за среќа му успеа. Феноменален борач, глава не крена Рамбл Џонсон, минута не одеше откако почнуваа рундите а да не падни на под. А иначе го обожавам тој профил на тепачи од типот на Џонсон (уан панч-нокаут) онака агресивен страјкер, тешка рака, но ете...

А Белфорт стварно изненади, воопшто не очекував да загуби, поготово не толку рано. А за момент помислив ја доби борбата, добро го зашемети Вајдман, али се врати кучето.
Што знам... овој Вајдман и мене не ми е нешто топ, барем за око...
 
Последно уредено:
Член од
29 март 2013
Мислења
4.508
Поени од реакции
4.331
"Њу" хевивејт чемпион .. Фабрисио Вердум, браво мајсторе :cuc:

Тоа е тоа кога си хај левел во својата вештина, и кога знаеш кога е право време за неа. Но сепак не ме изненади тоа што Вердум ја доби на субмишн, ме изненади фактот што успеа да му скини кардио на Кеин и добро да го повреди.
Веласкез беше константен во работата и нонстоп го удираше, али мислам дека не го удри здраво (ок освен ударите по нога), а тоа се покажа и по здравото лице на Вердум. Вердум имаше неколку добри клинчови и добро го држеше на дистанца со jabs. Го повреди, а тоа се виде. И мислам дека Веласкез не требаше да го послуша тимот и да оди на тејкдаун, што знам... можда требаше да продолжи во стендап и нешто слично како против ЈДС и да оди докрај на поени.

Во секој случај се докажа дека Веласкез не е непобедлив. Како што кажав пред некое време тука на темава... Вердум го гледав како единствен во категоријава кој има така реални шанси за победа над Веласкез.

Па сега да видиме... ќе гледаме ли римеч во најскоро време, или па одбрана на белтот од Вердум против друг тепач, не знам... можеби против Дос Сантос:rolleyes: Биче интересантно во секој случај!
 
Член од
27 април 2011
Мислења
2.306
Поени од реакции
3.043
Connor Mcgregor vs Chad Mendes утре ауууу одвај чекам....и двајцата ми се свиѓаат како борци но сепак фаворит ми е Конор (y)

Единствено нешто од кое што мислам дека Конор може да изгуби е извонредното борење и зафати коишто ги има Мендез.....како и да е ќе гледаме многу интересна борба







Некој ќе гледа или слабо интерес на форумов за ова :) ?
 

Hurin

Pokerface bastard
Член од
3 јуни 2009
Мислења
8.537
Поени од реакции
14.670
Че гледам, ко че станам во неделата
 

Kaiser

Hidden Fortress
Член од
6 мај 2011
Мислења
3.202
Поени од реакции
2.443
Ќе се гледа обавезно.
 

Hurin

Pokerface bastard
Член од
3 јуни 2009
Мислења
8.537
Поени од реакции
14.670
Падна под притисокот мендес, и само борењето го спасуваше, мекрегор му влезе во глава како шо напрај и на претходните противници, ментална блокада со неговата самодоверба и после дел по дел ги крши. Ко ник дијаз со многу подобар стенд ап
 
Член од
4 октомври 2014
Мислења
787
Поени од реакции
539
Падна под притисокот мендес, и само борењето го спасуваше, мекрегор му влезе во глава како шо напрај и на претходните противници, ментална блокада со неговата самодоверба и после дел по дел ги крши. Ко ник дијаз со многу подобар стенд ап
Се чека мечот со Алдо. Ќе пробам со една слика да кажам што мислам:
 
Член од
6 ноември 2013
Мислења
215
Поени од реакции
50
Леле Френк Мир мајко мила стара коска ама кине уште еден од најомилени ми е
 
Член од
29 март 2013
Мислења
4.508
Поени од реакции
4.331
Леле каков скот овај Дафи човече... техника 0
 

Kajgana Shop

На врв Bottom