Grand Theft Auto V

Член од
3 февруари 2013
Мислења
609
Поени од реакции
1.028

Бидна story mode. Едвај. Сеа Strangers and Freaks па овие Miscellaneous неам поима шо се, па ќе се молам од дома да ми пуштат некој денар за да ја играм Онлајн.
 
Член од
1 февруари 2012
Мислења
3.674
Поени од реакции
4.205
ne sum ja pustil denovive a neam ni net
mi iskoci registration required.. v3 li treba da simnuvam? so se desi so v4 bagnuvalo citav..

aj pratete mi link ne mozam da baram od tuka
Смени дата на PC-to :D
Изглеа некој time bomb од rockstar како за заштита или слично...
 
Член од
3 ноември 2008
Мислења
17
Поени од реакции
3
Дечки ако може за помош: Значи ја симнав Grand Theft Auto V (3DM), потоа и Grand Theft Auto V Crack V3 (3DM). Сега како оди инсталацијата, читам од замунда на бугарски ама нешто не ми е јасно. Доколку може некој да ми напише на кратко што треба да направам за да ја инсталирам добро.
 

isoffProd

pluskavec
Член од
21 февруари 2011
Мислења
371
Поени од реакции
162
Дечки ако може за помош: Значи ја симнав Grand Theft Auto V (3DM), потоа и Grand Theft Auto V Crack V3 (3DM). Сега како оди инсталацијата, читам од замунда на бугарски ама нешто не ми е јасно. Доколку може некој да ми напише на кратко што треба да направам за да ја инсталирам добро.
1. ја ја симнав од кикес;
2. Пуштив само инсталација (со изгасен антивирус/windows defender),
- нормално си иде (на почеток стискаш само на English за да смени јазик на инсталација)
- коа ќе заврши ти ги дава оние DirectX блабла ако имаш селектирано, а ти дава и Social Club, и тоа се инсталира
- едно саат време се инсталираше;
3. Пред да го пуштам антивирусот/дефендерот пак, ставив во exclusions цел фолдер ГТА,
- а и ми беше стаено претходно тоа 3dmgame.dll или како и да е, па го остаив за секој случај :D ;
4. Мењаваш датум на ПЦ пред 19ти;
5. Пушташ од shortcut на десктоп што е :)
 
Последно уредено од модератор:
Член од
3 ноември 2008
Мислења
17
Поени од реакции
3
1. ја ја симнав од кикес;
2. Пуштив само инсталација (со изгасен антивирус/windows defender),
- нормално си иде (на почеток стискаш само на English за да смени јазик на инсталација)
- коа ќе заврши ти ги дава оние DirectX блабла ако имаш селектирано, а ти дава и Social Club, и тоа се инсталира
- едно саат време се инсталираше;
3. Пред да го пуштам антивирусот/дефендерот пак, ставив во exclusions цел фолдер ГТА,
- а и ми беше стаено претходно тоа 3dmgame.dll или како и да е, па го остаив за секој случај :D ;
4. Мењаваш датум на ПЦ пред 19ти;
5. Пушташ од shortcut на десктоп што е :)
Фала друже, а што правам со кракот, кој јас веќе го симнав, тој најверојатно би дошол пред 3-та точка. Изгледа ова не е истата верзија?
 

isoffProd

pluskavec
Член од
21 февруари 2011
Мислења
371
Поени од реакции
162
Фала друже, а што правам со кракот, кој јас веќе го симнав, тој најверојатно би дошол пред 3-та точка. Изгледа ова не е истата верзија?
Не е истата, јас ништо не направив, само инсталација + антивирус exclusions :)
и датумот што треба да се мењава само :D
 
Член од
24 јули 2008
Мислења
666
Поени од реакции
134
Кај мене не се пушта воопшто. Стартува во прозорец, и наеднаш престанува да работи. Има некој друг ваков проблем. Последниот пач го имам копирано.....
 

.Sky.

Заменик министер без титула
Член од
15 февруари 2013
Мислења
6.857
Поени од реакции
7.241
Кај мене не се пушта воопшто. Стартува во прозорец, и наеднаш престанува да работи. Има некој друг ваков проблем. Последниот пач го имам копирано.....
јас го имав тој проблем подоцна ќе ти пратам видео да го погледнеш...[DOUBLEPOST=1429972098][/DOUBLEPOST]
Кај мене не се пушта воопшто. Стартува во прозорец, и наеднаш престанува да работи. Има некој друг ваков проблем. Последниот пач го имам копирано.....
Еве го направив слободно среди доколку имаш AMD + Intel

 
Последно уредено:
Член од
17 јуни 2012
Мислења
1.934
Поени од реакции
2.438
Мене ми крашнува на мисијата Blitz play,го ставив најновиот крак ама џабе,Чаре? :toe:
 

Anon

/b/ House /b/
Член од
13 декември 2007
Мислења
16.699
Поени од реакции
27.626
јас го имав тој проблем подоцна ќе ти пратам видео да го погледнеш...[DOUBLEPOST=1429972098][/DOUBLEPOST]

Еве го направив слободно среди доколку имаш AMD + Intel

Добро sky колку време правиш видеа?
Лоши се објаснувањава, имаш многу печатни и граматички грешки, текстот поминува многу брзо... фонтот ала пеинт и втората половина од видеото е апсолутно непотребна.
 

.Sky.

Заменик министер без титула
Член од
15 февруари 2013
Мислења
6.857
Поени од реакции
7.241
Добро sky колку време правиш видеа?
Лоши се објаснувањава, имаш многу печатни и граматички грешки, текстот поминува многу брзо... фонтот ала пеинт и втората половина од видеото е апсолутно непотребна.
јас не го правев :D го правеше мојот братучед за мене пошто јас си имам други ствари...иначе јесте малку е лошо мада битно работи јас така направив и успеав да ја инсталирам на 30 pc
 
Член од
24 јули 2008
Мислења
666
Поени од реакции
134
јас го имав тој проблем подоцна ќе ти пратам видео да го погледнеш...[DOUBLEPOST=1429972098][/DOUBLEPOST]

Еве го направив слободно среди доколку имаш AMD + Intel

Ова видео важи и за GeForce + Intel ?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom