Проблем со компјутер

Член од
17 април 2014
Мислења
587
Поени од реакции
841
Сега го склопив, да видовте вие кога го отворив колко прашина имаше..... Не можев да поверувам. Со провосмукалката го исчистив колко можев и сега гледам 5 минути работи од кога го вклучив. Сега и ке му ја проверам темперетурата со HWiNFO.
 

ShakaZulu

" Тој Сум Бре "
Член од
29 јули 2008
Мислења
3.258
Поени од реакции
3.608
Нареден чекор паста на процесор ама тоа никако сам...
 
Член од
16 септември 2013
Мислења
687
Поени од реакции
514
Однеси го на сервис за паста, не е шала тоа.
 
Член од
3 мај 2014
Мислења
878
Поени од реакции
2.700
Да ми објасни некој да го сменам влезот за интернет кабел на компјутер?
 
Член од
25 февруари 2009
Мислења
1.565
Поени од реакции
417
Да ми објасни некој да го сменам влезот за интернет кабел на компјутер?
20+ години сум со компјутери и врска немам што сакаш да кажеш.
Ваљда мисли на RJ45 приклучокот на мрежната карта :)

Ако ти е прегорена мрежната, стави друга на PCI слот (околу 250 денари) или купи си надворешно USB WLAN стикче за 350 денари и бежично се конектирај.
 
Член од
12 ноември 2008
Мислења
2.302
Поени од реакции
1.775
Член од
20 мај 2011
Мислења
126
Поени од реакции
52
Ima nekoj resenie za ova "The current input timing is not supported by the monitor display. Please change your input timing to 1920x1080@60hz or any other monitor listed timing as per the monitor specifications." Gledam cesto se javuva problemov kaj Dell monitorite .... se raboti za UZ2715H Ultrasharp Dell monitor , obicno se slucuva koga kje uklucam nekoja igra , se gasi ekranot i ova go pisuva ... Ja namestiv rezolucijata na 1920x1080 i 60 hz ama pak isto ...
 

shifty

En Taro Adun, Executor!
Член од
31 август 2009
Мислења
269
Поени од реакции
25
Ima nekoj resenie za ova "The current input timing is not supported by the monitor display. Please change your input timing to 1920x1080@60hz or any other monitor listed timing as per the monitor specifications." Gledam cesto se javuva problemov kaj Dell monitorite .... se raboti za UZ2715H Ultrasharp Dell monitor , obicno se slucuva koga kje uklucam nekoja igra , se gasi ekranot i ova go pisuva ... Ja namestiv rezolucijata na 1920x1080 i 60 hz ama pak isto ...
Доколку може да дадеш повеќе информации (која графичка карта користиш и преку кој порт ти е конекцијата со мониторот). Моја претпоставка е дека имаш приклучено DVI-VGA и ти се јавува некој конфликт, доколку си во можност префрли се на HDMI или DP приклучок. Доколку претходново не е случај пиши малку поопширно ќе се изнајде некоја солуција.
 

newcastle

Shearer
Член од
23 декември 2014
Мислења
271
Поени од реакции
104
Имам проблем кога ке го поврзам хард дискот компјутерот свири лошо е поврзан или
 
Член од
30 мај 2012
Мислења
5.027
Поени од реакции
2.889
Имам проблем кога ке го поврзам хард дискот компјутерот свири лошо е поврзан или
Ako e diskot ide-atapi verojatno ne e nastaven gamperot pravilno, master ili slave. Ova e samo vo slucaj ako imas dve edinici na ist kabel. Ako e optickiot ured (cd,dvd,pekac) nastaven na master, treba da e diskot nastaven na slave i obratno.
 
Член од
20 мај 2011
Мислења
126
Поени од реакции
52
Доколку може да дадеш повеќе информации (која графичка карта користиш и преку кој порт ти е конекцијата со мониторот). Моја претпоставка е дека имаш приклучено DVI-VGA и ти се јавува некој конфликт, доколку си во можност префрли се на HDMI или DP приклучок. Доколку претходново не е случај пиши малку поопширно ќе се изнајде некоја солуција.
Go resiv problemot. Razgovarav so vraboten vo Dell , mi preporaca da probam so DVI-HDMI i sega funkcionira super. Kako i da e , fala za preporakata :) .
 

Me2

интериста
Член од
21 ноември 2009
Мислења
5.205
Поени од реакции
2.199
Може некој да ми помогне да најдам тастура за asus k50i зошто брат ми истурил малку пиво врз неа, пола работи пола не, и како се движат цените на нет и кај нас у Скопје?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom