Оштетената коса ...

  • Креатор на темата Чек Он Ит
  • Време на започнување

Шкорпион

Corvus oculum corvi non eruit?
Член од
16 октомври 2009
Мислења
7.349
Поени од реакции
7.606
Pinkie Pie - Во искушение сум да го проверам производов, но резултантниот хумор би бил премногу за некои што ме знаат :D
 

Pinkie Pie

and Deedee
Член од
25 ноември 2009
Мислења
2.011
Поени од реакции
3.246
Pinkie Pie - Во искушение сум да го проверам производов, но резултантниот хумор би бил премногу за некои што ме знаат :D
јас би те советувала да учиш германски да видиш шо е хумор ....Ich eben so....
 

Шкорпион

Corvus oculum corvi non eruit?
Член од
16 октомври 2009
Мислења
7.349
Поени од реакции
7.606
kur..eben...крад шо се вика Bremen...curva за кривина....
:pos::pos::pos: .. Ах .. тоа беа добри времиња ... Ќе мора пак да се вратам на германскиот да го учам. Сакам да посетам и пријатели од Германија. Дел до нив живеат во ..... Бремен
 

Pinkie Pie

and Deedee
Член од
25 ноември 2009
Мислења
2.011
Поени од реакции
3.246
:pos::pos::pos: .. Ах .. тоа беа добри времиња ... Ќе мора пак да се вратам на германскиот да го учам. Сакам да посетам и пријатели од Германија. Дел до нив живеат во ..... Бремен
ама куписи во меџувреме од кур прозиводов од шварзкопф...и хав фан :pos:
 

Сталкерот

Резидентен космонаут
Член од
5 јуни 2012
Мислења
5.733
Поени од реакции
7.545
Pinkie Pie - Во искушение сум да го проверам производов, но резултантниот хумор би бил премногу за некои што ме знаат :D
Ај сеа ќе се правиш за една колекција Курова. Земи пробај.
Јас на пример го користам првиот од лево. И топ ми е.:D
 

Шкорпион

Corvus oculum corvi non eruit?
Член од
16 октомври 2009
Мислења
7.349
Поени од реакции
7.606
Ај сеа ќе се правиш за една колекција Курова. Земи пробај.
Јас на пример го користам првиот од лево. И топ ми е.:D
Мечка страв мене не страв :D
 

Pinkie Pie

and Deedee
Член од
25 ноември 2009
Мислења
2.011
Поени од реакции
3.246
Ај сеа ќе се правиш за една колекција Курова. Земи пробај.
Јас на пример го користам првиот од лево. И топ ми е.:D
и ептен убо мириса озбилно најубо мириса жолтио....јас иначе маска од црнио користам а од жолатава то последното лево шо е го клавам наместо силиконски капки ми е стопати поубо..а спреј различно или жолт или црн или од портокаловио а шампон шаума користам не од куров ...сума сумарум се од шварскопф :) овај е шампоно ви имав некаде кажано пробајте го ептен ја омекнува косата , евтин е и појче има грамажа од куро
 
Член од
6 октомври 2012
Мислења
260
Поени од реакции
175
Не бе срце! Знам на мн луѓе му е необично, и не можат да сфатат, ама јас ја ишишав цела коса, што ми беше изгорена и почнав да ја растам! 3 години ја растам, и во тие 3 години ниту еднаш немам, ставено ниту фен, ниту пегла на косата! Косата ми е здрава, сјајна и ја обликувам на начин што на мокра коса ставам крем од пантен, па на делумно сува коса, ја виткам нагоре, и ја оставам да се исуши целосно, или па ќе ја исплетам!

Само финтата е да се воздржиш, а да не употребиш фен или пегла :)! Еднаш е доволно, за таквата коса да постане џбун! :)
daj stavi slika da vidime , kako da ti veruvame taka na nevideno !!!:cool:
--- надополнето: 14 декември 2012 во 21:45 ---
е ваков кур клавам на коса ....мајка ми ко го виде првпат ми вика шо кур клаваш ти на коса ми вика ?:pos: клавајте и нема да ви се оштетува
чувај го подалеку од мајка ти . ..
 

Shakti

The blue-lidded daughter of Sunset
Член од
6 ноември 2012
Мислења
918
Поени од реакции
3.372
е ваков кур клавам на коса ....мајка ми ко го виде првпат ми вика шо кур клаваш ти на коса ми вика ?:pos: клавајте и нема да ви се оштетува
Штом се работи за кур ќе пробам, па макар бил и Gliss.:icon_lol:
 

NelTu

Coffee addict
Член од
1 август 2011
Мислења
2.370
Поени од реакции
7.013
Предложете капки за коса шо можат да се купат од парфимерија?
 
Член од
15 јуни 2015
Мислења
2
Поени од реакции
0
Имав црна коса околу 4 години и сега пред 3 месеци бев на фризер и ми ја испраа фарбата и сега ми е ASH BLONDE бојата е прекрасна многу сум задоволна:pipi: но проблемот е што косата ми е многу оштетена, Користам маска за коса и еднаш неделно се мачкам со рицинусово масло од кое ми расте косата но оштетеното се повеке доаѓа до израз и џабе расте кога влакното се кине :toe:а не сакам да се шишам бидејки никако да го исполнам сонот да имам долга коса:tapp:. Дали знаете некој производ што ке ми помогне барем малку да ми омекне косата а тоа никако да не бидат фризерските ножици :neetaka::nesumjas:
 
Член од
1 декември 2011
Мислења
2.680
Поени од реакции
3.053
Имав црна коса околу 4 години и сега пред 3 месеци бев на фризер и ми ја испраа фарбата и сега ми е ASH BLONDE бојата е прекрасна многу сум задоволна:pipi: но проблемот е што косата ми е многу оштетена, Користам маска за коса и еднаш неделно се мачкам со рицинусово масло од кое ми расте косата но оштетеното се повеке доаѓа до израз и џабе расте кога влакното се кине :toe:а не сакам да се шишам бидејки никако да го исполнам сонот да имам долга коса:tapp:. Дали знаете некој производ што ке ми помогне барем малку да ми омекне косата а тоа никако да не бидат фризерските ножици :neetaka::nesumjas:
Pisale pogore. Mlekata na gliss so keratin sse top. Ja spleskuvaat malku kosata ama zatoa e mnogu meka i ubavo mirisa. Jas od vreme na vreme go koristam ljiljakovoto.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom