HearthStone

ob1

Член од
7 март 2010
Мислења
8.814
Поени од реакции
24.129
Дај некое Кајгана турнирче да направиме, ако има доволно играчи. :)
 

Донев

★★
Член од
9 мај 2008
Мислења
35.547
Поени од реакции
52.336
Дај некое Кајгана турнирче да направиме, ако има доволно играчи. :)
Да да, секако ќе предложев тоа и јас само се увежбував за да не се посрамотам, а сега еве колоквиумска ми иде. Ама дефинитивно ќе организираме, мислам дека ќе се собереме доволно, ќе се распоредиме рандом и ќе прецизираме термини. Најдобро е мислам да се игра како што играат по турнириве, најдобар од 5 партии. Додека играат двајца, другите ќе гледаме. Верувам нема да има проблеми со кажување кој што држи во рака. Осум играчи да се пријавиме, таман ќе биде :)
 
  • Ми се допаѓа
Reactions: ob1
Член од
22 јуни 2010
Мислења
3.688
Поени од реакции
5.444
Ама заебано е што немаме сите исти карти. Ако има некој начин на правење дек по арена принцип, тогаш може.
 
Член од
13 февруари 2007
Мислења
5.097
Поени од реакции
5.767
Ама заебано е што немаме сите исти карти. Ако има некој начин на правење дек по арена принцип, тогаш може.
Мислам дека има такви турнири. Ако не се лажам, функционира така што секој учесник прво стартува арена, го драфта декот и после прави ист таков констрактед дек. Ова па е уште позаебано за тие што немаат многу карти пошто има голема веројатност да драфтаат некоја карта што после нема да ја имаат за да ја стават во декот.

Исто така, ова многу се базира на среќа. Ако сакаме да биде пофер за новите играчи, може да направиме некое правило за ограничување на бројот на леџендари у декот. ( :kuracc: контрол вориор)
 

Донев

★★
Член од
9 мај 2008
Мислења
35.547
Поени од реакции
52.336
Да да, ограничување на бројот на леџендари во декот, може да се водиме по тој кој има најмалце од тие што ќе се пријават.
 
D

Daedalus

Гостин
Постои една необјаснета аномалија у HS што го побива RNG-то.
Секогаш кога играш агро, warriori имаат „Fiery war axe“ у втор круг. Секогаш. Без исклучок, 100% од случаите.
 
Член од
13 февруари 2007
Мислења
5.097
Поени од реакции
5.767
Постои една необјаснета аномалија у HS што го побива RNG-то.
Секогаш кога играш агро, warriori имаат „Fiery war axe“ у втор круг. Секогаш. Без исклучок, 100% од случаите.
Зависи. Кога ја играм против контрол вориор, секогаш имаат. Ја кога играм контрол вориор, у 90% од случаите немам.
 
D

Daedalus

Гостин
Зависи. Кога ја играм против контрол вориор, секогаш имаат. Ја кога играм контрол вориор, у 90% од случаите немам.
Тука више навлагаме во проблематиките кои ги опфаќаат Марфиевите закони.
Мојата аномалиja важи само кога играш вс warrior! :D
 
Член од
1 јуни 2014
Мислења
191
Поени од реакции
281
Еден дек нa Heartpwn у дескрипцијa кoгa игрaш прoтив warrior имaше нaпишaнo: успешнoстa нa декoт зaвиси oд тoa дaли ќе ти извaди Fiery war axe вo втoрa рундa(првa сo coin) :) Не се сеќaвaм сaмo штo дек беше.

Sent from my LG G2 using Tapatalk
 
Член од
22 јуни 2010
Мислења
3.688
Поени од реакции
5.444
Каква најлуда партија изиграв со priest против warrior со петсто леџендари. Со Mind Vision 2 леџендари му собрав и го тепав на крај, а ја скоро со basic deck. :D
 
Член од
7 септември 2010
Мислења
1.166
Поени од реакции
1.262
Фатив да ја играм играва(прв пат играм ваков тип на игра)и ми делува доста интересна,но некако се изгубив во неа.Ќе бидам мноогу благодарен ако ми дадете некој правец што да правам.
Значи ме интересира,јас вака како бегинер што да играм на почеток:casual,ranked,на што да го трошам златото,дали да чувам злато за да го отворам Naxxramas или пак да се насочам кон арената.
Друга работа,од кога почнав да правам декови не можам да победам никако:oops:,па ако може да предложите некои солидни декови за почетници.
Многу захтеви имам,но се надевам дека некој ќе помогне :toe:
 

Донев

★★
Член од
9 мај 2008
Мислења
35.547
Поени од реакции
52.336
Фатив да ја играм играва(прв пат играм ваков тип на игра)и ми делува доста интересна,но некако се изгубив во неа.Ќе бидам мноогу благодарен ако ми дадете некој правец што да правам.
Значи ме интересира,јас вака како бегинер што да играм на почеток:casual,ranked,на што да го трошам златото,дали да чувам злато за да го отворам Naxxramas или пак да се насочам кон арената.
Друга работа,од кога почнав да правам декови не можам да победам никако:oops:,па ако може да предложите некои солидни декови за почетници.
Многу захтеви имам,но се надевам дека некој ќе помогне :toe:
Па прво еве ти листа на ачивменти. Разгледај ги и напрај ги сите што можеш затоа што ќе ти помогне со злато на почетокот. Прво најдобро е да играш со сите херои додека не ги донесеш до левел 10 за да ги отклучиш сите бејсик карти. Потоа имаш готови декови со бејсик карти кои се доста добри. Еве за Мејџ на пример, јас овој го користев на почетокот и супер ми идеше. На истата страна има за сите класи бејсик декови, а и доволно е да изгуглаш, ќе најдеш се и сешто.
Арена не ти се исплати да играш сега затоа што без 4-5 победи минимум ќе бидеш само во загуба. Така да најдобро собирај си голд и отклучувај Naxxramas што ќе ти даде доста добри карти кои активно се користат, а задутре почнува да излага и Blackrock Mountain.
Играј си casual прво, увежбај некој дек па пробај и ranked :)
 

isoffProd

pluskavec
Член од
21 февруари 2011
Мислења
371
Поени од реакции
162
Па, гледав кога правеа reveal на новите карти од Blackrock Mountain.
Има некои, така по професионални да ги речам, играчи кои имаат мислење дека без Naxxramas карти - може да се помине.. без Goblins vs Gnomes, океј..
Ама картиве од Blackrock Mountain - мора да се имаат.
Морам да признаам, прилично страшни се у тој поглед картите, така да според мене, мислам дека најдобро ќе ти биде да ја отклучуваш BRM, а после може GvG packs да купуваш, па на крај Naxx. Или земи комбинација од све, како сакаш :D
Зошто на пример јас кога почнав, Naxx беше излезен, ама јас играв со бејзик карти, и купував обични packs. Тогаш се поминуваше така.
Ама сега за нови играчи, BRM посебно, а и GvG мора да се имаат. Naxx остај го за на крај, сепак многу голд треба за све :D
 

Донев

★★
Член од
9 мај 2008
Мислења
35.547
Поени од реакции
52.336
Е дa, имa дoстa дoбри кaрти вo BRM. И јaс ќе oстaвaм Naxx сегa и ќе ги oтклучувaм нoвите.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom