Студентски домови

Член од
15 август 2009
Мислења
2.023
Поени од реакции
4.872
А бе што бидна со Гоце студентскиот? Нели имаше најави дека ќе се реновира? Почна тоа или треба сликите пак на reddit да одат?
 

О|ивер シ

Анти.
Член од
14 октомври 2011
Мислења
1.569
Поени од реакции
3.018
А бе што бидна со Гоце студентскиот? Нели имаше најави дека ќе се реновира? Почна тоа или треба сликите пак на reddit да одат?
:facepalm:
Нормално дека е започнато реновирањето. Оваа година во таа зграда нема вселено никој.
 
Член од
15 август 2009
Мислења
2.023
Поени од реакции
4.872
:facepalm:
Нормално дека е започнато реновирањето. Оваа година во таа зграда нема вселено никој.
И како напредува? Му се гледа крајот?
п.с Не знам од каде потребата за :facepalm:, не сум поминала од таму не знам и културно прашав аман.
 

О|ивер シ

Анти.
Член од
14 октомври 2011
Мислења
1.569
Поени од реакции
3.018
И како напредува? Му се гледа крајот?
Не знам, нека каже некој што е вселен во Гоце оваа година.
Пред 1 месец кога бев имаше уште доста работа.
Но, сепак мислам дека ќе биде цел блок завршен до оваа година за вселување.
 
Член од
22 мај 2010
Мислења
629
Поени од реакции
109
има активен некој тука на форумот од студентскиве домови ? :)
 

VeS

.
Член од
16 мај 2008
Мислења
4.749
Поени од реакции
2.355
Meне најубаво ми е кога ќе прошета лебарка со брзина на светлината низ јадењана,а на теткине око не им трепнува, најнормална работа.
Слободна лебарка=среќна лебарка
 
Член од
22 мај 2010
Мислења
629
Поени од реакции
109
Meне најубаво ми е кога ќе прошета лебарка со брзина на светлината низ јадењана,а на теткине око не им трепнува, најнормална работа.
Слободна лебарка=среќна лебарка
ти една си видела а да знаеш колку има не само таму него во секоја кујна нема никогаш да помислиш да јадеш :)
 

VeS

.
Член од
16 мај 2008
Мислења
4.749
Поени од реакции
2.355
ти една си видела а да знаеш колку има не само таму него во секоја кујна нема никогаш да помислиш да јадеш :)
Па не баш една.
Без разлика, мислам дека не е во ред во студентска менза каде шо уште јадиме во тањирчиња исти какви шо ни даваа во градинка, да гледам секојдневно лебарки по плочките,на јадењата или од гајбата со леб да излегуваат.
 
Член од
22 мај 2010
Мислења
629
Поени од реакции
109
Па не баш една.
Без разлика, мислам дека не е во ред во студентска менза каде шо уште јадиме во тањирчиња исти какви шо ни даваа во градинка, да гледам секојдневно лебарки по плочките,на јадењата или од гајбата со леб да излегуваат.
танирчињата се друг момент враќање у детство и плус подобри се за хигиена а за ова животончињата нема спас непредвидливи се и да се прска пак ќе има си се множат 10 ќе умрат толку ќе се појават биди среќна само да не се разболиш :)
 

VeS

.
Член од
16 мај 2008
Мислења
4.749
Поени од реакции
2.355
танирчињата се друг момент враќање у детство и плус подобри се за хигиена а за ова животончињата нема спас непредвидливи се и да се прска пак ќе има си се множат 10 ќе умрат толку ќе се појават биди среќна само да не се разболиш :)
Човече 21ви век сме, не заебавај подобри за хигиена.
Зошто во другите држави не јадат во такви? Таму гнаси се сигурно, само ние хигиена овде на ниво.Чисто сумљам некогаш сјај ако имаат употребено на тањирине:)
А; за лебарките, да ти кажам ќе бидам среќна. Ко шо шетаат под јоги пинг @Емкаа , треба навечер да си ја залепам устава со лепак, случајно да не голтнам некоја во спиење.
Ми делуваш од оние луѓе шо и пример да нема топла вода, не прашуваат зошто нема топла вода, туку се среќни шо барем имаат вода,макар и ладна.
 
Член од
22 мај 2010
Мислења
629
Поени од реакции
109
Човече 21ви век сме, не заебавај подобри за хигиена.
Зошто во другите држави не јадат во такви? Таму гнаси се сигурно, само ние хигиена овде на ниво.Чисто сумљам некогаш сјај ако имаат употребено на тањирине:)
А; за лебарките, да ти кажам ќе бидам среќна. Ко шо шетаат под јоги пинг @Емкаа , треба навечер да си ја залепам устава со лепак, случајно да не голтнам некоја во спиење.
Ми делуваш од оние луѓе шо и пример да нема топла вода, не прашуваат зошто нема топла вода, туку се среќни шо барем имаат вода,макар и ладна.
со ова на крај го претера јас мислев на кујни во ресторани и останати места прашај ако имаш некој што работи да видиш одговор ,човек ке се навикне сакал нејкел да се прилагоди на ситуација и немој молимте да затвараш уста навечер отиде јабана хехех земи испрскај со едно средство и послр број жртви :) повеќе детали пп и да поздрав и за емка барем има со кој да делиш судбина :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom