Каде ова лето? - прашања и предлози за туристички дестинации

Член од
30 јануари 2014
Мислења
528
Поени од реакции
273
За оваа бања немав слушнато, случајно отидовме по работа во Петровац на Млава, па не одведоа. Бидејќи јас се интересирам за бањите, бев изненаден што првпат слушнав за Бања Ждрело (чудно име), а тоа значи не се маш вешти во маркетингот.. НО ми рекоа дека е добро за реума и псоријаза. Смештајот не е баш некој, се гледа дека не се вложува, но онака, не е лошо. бевме во овој хотел http://banjazdrelo.org/hoteli/
 
Член од
30 јануари 2014
Мислења
528
Поени од реакции
273
На овој сајт се содржат доста информации околу сместувачките капацитети во Врњачка бања, хотели, апартмани и приватно сместување- кое е доста поефтино.
 
Член од
30 јануари 2014
Мислења
528
Поени од реакции
273
хотели во Соко Бања, поскапи се од приватен смештај, но знам дека некој сака комфорт и луксуз. Не можам да речам дека се премногу луксузни се гледа забот на времето и неодржувањето и невложувањето, но ОК е. Посебно за деца, бидејќи оваа бања е добра за респираорни болести кај децата. Не е лошо ни за ексукрзии (ефтин алкохол :)), иако одамна нема екскурзии надвор од Македонија.
http://sokobanjahoteli.com/hoteli/
 
Член од
30 јануари 2014
Мислења
528
Поени од реакции
273
Листа на малку познати бањи во Србија
 
Последно уредено:
Член од
30 јануари 2014
Мислења
528
Поени од реакции
273
Иинтересен сајтза туристичката понуда во соседна Србија. Во последно време они доста вложуваат во туризмот, минатата година заработката им била 1,5 милијарди долари, што и не е така лошоза една континентана земја.
 

Зајче

Бело, и тоа!
Член од
13 септември 2008
Мислења
3.439
Поени од реакции
3.945
Би сакала Тасос оваа година да го посетам, ама ќе видиме колку ќе ми се исполни желбата :)
 

|И.И|

говно интерашко
Член од
24 јуни 2008
Мислења
5.560
Поени од реакции
6.673
Абе за шпанија нуди некоја агенција?

Зборам - Тенерифе , Палма де мајорка, Лас Палмас.
 
Член од
26 март 2011
Мислења
659
Поени од реакции
667
Абе за шпанија нуди некоја агенција?

Зборам - Тенерифе , Палма де мајорка, Лас Палмас.
Една српска агенција има понуди за тенерифе и мајорка, немам видено за гран канариа.

www.itravel.rs

ги имаш и на фејсбук Итравел.
 
C

cige

Гостин
Грција, Никити Бич. Прв пат одам таму (1 пат одам на одмор уствари :) ) и незнам како е таму.. нека раскажи некој кој е бил таму :D
Раскажи импресии од Никити, гледам има ефтини понуди за 1ви мај. Убаво место е за прошетка?
 

fmi

Член од
1 февруари 2007
Мислења
13.039
Поени од реакции
2.270
След месец - веке резервирано - Дубаj.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom