Интернет и мрежи помош (прашања, совети, трикови)

Dani

1 + 1 = 10
Член од
22 јуни 2010
Мислења
24.063
Поени од реакции
57.314
Планирам да го активирам ВИП Комбо Л пакетот. И брзо е? :D
Јaс ти јa кaжaв мaтемaтикaтa, ќе симнувaш сo 18мб вo секундa, штo е oдличнo, нo вo прaктикa не знaм кaкo е сo Випoт :D
Пoбaрaј мислење oд некoј штo гo имa пaкетoт... види вo темaтa зa Вип кoмбo
 
Член од
20 декември 2009
Мислења
42
Поени од реакции
2
Како со овој рутер можам да делам интернет на друг спрат а да не влечкам кабел само да го уклучам на струја и да го делам постоечкиот интернет, како се сетира и дали е тоа возможно со овој рутер
 

Тишка

Кротитељ
Член од
1 јуни 2011
Мислења
6.913
Поени од реакции
9.520
Иам проблем со пристап на една веб страна пробав со CCleaner исчистив се тоа ама џабе несакат да се отворит пак странав чаре некое пробав преку мозила и опера итн неке и преку нив инаку ова ми излегува
This webpage is not available
 

Тишка

Кротитељ
Член од
1 јуни 2011
Мислења
6.913
Поени од реакции
9.520
@Riddler сигурен си дека страната постои?
100 % jа отвара со proxy , исто и со овој еден програм zenmate, ја отвора на друг компјутер со секое ебано видео на јутуб пробав скенирав со малваре итн џабе небива проблемот е шо со proxy ко ја отворам неможам да се логирам на истата инаку на тој начин ке ја отворав а ми треба да се логирам таму
 

Тишка

Кротитељ
Член од
1 јуни 2011
Мислења
6.913
Поени од реакции
9.520
Прегледај го приврзокот 118721 Ја отвара нормално. Од телефон пред 1мин
пред година или две истово ми се случи со истава страна и овој шо е админ на страна го реши проблемот мегутоа сеа вика неможам нишо да напрам еве шо му кажале дека не е во ред во тој период кога ми а средија
The whole story I was told is that your IP address (and few others) has been automatically blocked by the server because it detected hacking attempts made from it on some sites using Wordpress on the same server. The only explanation can be that your computer is infected by some malware doing this. I would suggest to scan your machine with some antivirus program and probably it will find it, also to increase the security of your pc in general. Usually IPs are unblocked by the server after 10 days, right now your IP was manually unblocked by the operator guy.
 
Т

Триптико

Гостин
@Riddler кој те знае што правиш :D Штом си блокиран, а не можеш да ја отвориш ќе почекаш 10 дена. Види таму низ комп што бубачки ти шетаат. Симни malwarebytes, hitman скенирај. Ако има нешто ќе ти даде. Врзан си со Ip адреса? Ако не, преку VPN ќе ти функционира нормално.
 

Тишка

Кротитељ
Член од
1 јуни 2011
Мислења
6.913
Поени од реакции
9.520
@Riddler кој те знае што правиш :D Штом си блокиран, а не можеш да ја отвориш ќе почекаш 10 дена. Види таму низ комп што бубачки ти шетаат. Симни malwarebytes, hitman скенирај. Ако има нешто ќе ти даде. Врзан си со Ip адреса? Ако не, преку VPN ќе ти функционира нормално.
Mногу порниќи :D
Скенирав со тие малваре за ова хитман ми бараше некоја лиценца или да се логирам не памтам баш ке почекам 10 дена до тогаш преку ова програмава ке му се логирам мада тогаш чекав 3 месеца па исто беше не ми е за друго ми тргна месецов на добар пат сум да лапнам некој евриќ инаку не се замарав воопшто а ова последново шо си прашал за ИП адреса појма неам шо си ме прашал зашо од компјутери освен да ги вклучам и исклучам знам само да се логирам по форуми,фб,твитер и страни нишо друго :LOL:
 
Член од
24 декември 2007
Мислења
12.692
Поени од реакции
4.520
незнам дали е на право место али ај :D, некој да знае на Chrome адсовиве кај се бришат освен во сетингс? пошто таму ми се сите исклучени и не ми дава дека се активни додека на доста страни ми дава нон стоп реклами ме преусмерува на некој други страни и слично..
 

SuBZerO

Бигус Дикус
Член од
26 јануари 2007
Мислења
3.859
Поени од реакции
4.791
незнам дали е на право место али ај :D, некој да знае на Chrome адсовиве кај се бришат освен во сетингс? пошто таму ми се сите исклучени и не ми дава дека се активни додека на доста страни ми дава нон стоп реклами ме преусмерува на некој други страни и слично..
Adblocker addon for chrome.
 

Erich Zann

Модератор
Член од
13 мај 2012
Мислења
14.612
Поени од реакции
31.819
Народе дај кажете некоја ок страна за прикачување на поголемки фајлови кои ќе можам подоцна да ги симнам. Ќе го форматирам дисков за прв пат од кога го купив лап топов пред 8 години. Па сакам да ги зачувам и потоа да ги симнам после форматот дел од нив.
 
Член од
15 ноември 2011
Мислења
1.427
Поени од реакции
751
На Gmail имаш опција Google Drive до кај 15gb да прикачуваш фајлови.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom