Навивачки групи во Македонија!

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
14 април 2010
Мислења
4.677
Поени од реакции
5.925
прочитај уште еднаш што имаш напишано:confused:
Што имам напишано лошо, каква врска има некој со темава, ако вадат друго знаме, ако вадат карта со дел од териториајта на Р.Макеоднија под знаме на друга држава и ја ставаат во некој планови за големи држави, ако со ниту еден чин они не покажеле дека се дел од оваа држава, зашто тогаш некој да ги спомнува, направете тема АЛбански навивачи групи и нека се пишува таму. Фалат во темава уште слики од Балисти со кореорагфиајта со тој што има колено македонци во Западна Македонија, или пак од таа корегорафијата, како се ситат на дечкото од Тетоов што 90тите беше заклан.
А за Делије и Гробари подгрупите од КУманово што ти е чудно треба ако и едните ставаат тука слики и они да си ставаат, што ако се како еден вид подгрупи, а не офицални групи, сепак се од територијава и как отакви треба да се водат како Навивачки групи во Макеоднија, како што гласи темава, и со тоа на секое нивно присуство на утакмици дали Ѕвезда/Партизан, дали на репрезетнацијата на Србија да си ставаат извештаии тука, со слики.
 
Член од
6 август 2010
Мислења
461
Поени од реакции
79
Iskreno vi blagodaram sto do tolku ja pratite albanskata tifo scena, pa duri i detalno gi znaete desavkite od reprezentativnite nastani. Prvin pred da serete za nekoja desavka probajte vie da soberete trojca dusi na stadion, togas mozebi ke dojde do nekoj incident pa nekoj ke ve primeti deka ima nekoja navivacka grupa ili bilokoj sto ja prati reprezentacijata.
do onie koi se smeat, sto i da praime barem praime nesto, a vie be lepotani ? ednite posle kojznae kolku godini se aktivirat, drugite pak gordosta na tetovo se samo koga ke igraat nekoj derbi natprevar ili pak koga vmro ke im veti nesto..
na povidok naredna sezona golemo derbi, pa da go vidime barem ednaska skopje obedineto :cool:
 
Член од
8 април 2007
Мислења
16.034
Поени од реакции
9.126
^ Муабетот е што по интернетов оправате дека косоварите се тепале меѓу себе, а дечково го уби со една слика. А не дека сте некому важни.
А за другото, ти ли бе лепотану најде да збориш за партиска група? Да не ви е партијата нема да постоите. Ќути си таму, користи дур можеш и не се бламирај.
 
Член од
6 август 2010
Мислења
461
Поени од реакции
79
vo klipot sto go postiraa se tepat albancite od kosovo megu sebe, sto znaci muabetot prvin ne ti e tocen, a za vtorata slika nema sto da krieme ? ali daleku od toa deka tebe ili nekomu drug ima da razjasneme sto i kako bilo ;)
dosega kolku sto pamtam se nemame sretno grupno so bilo koja od partiite, za razlika od vas sto spasot za teteks do nekoe vreme go vidovte kaj niv pa na krajot da se preimenuva klubot vo teteks gjorce, aktivirajte se malce poveke pa da ti lici da pisuvas tuka ;)
 

Кирца

Монк
Член од
7 април 2008
Мислења
7.051
Поени од реакции
2.289
Iskreno vi blagodaram sto do tolku ja pratite albanskata tifo scena, pa duri i detalno gi znaete desavkite od reprezentativnite nastani. Prvin pred da serete za nekoja desavka probajte vie da soberete trojca dusi na stadion, togas mozebi ke dojde do nekoj incident pa nekoj ke ve primeti deka ima nekoja navivacka grupa ili bilokoj sto ja prati reprezentacijata.
Ако навивачка група не иде на репрезентација организирано не значи и дека не ја подржува.И тоа не е само случај кај нас,јас во моментов неам приметено освен албанските други навивачки групи во Европа да се организираат за репрезентација.
 
Член од
8 април 2007
Мислења
16.034
Поени од реакции
9.126
^^ Спасот смо го барале у партија? А газдете са од владеачкава партија. Јака логика :D
Да беше испартизирана групата, моментално ќе “цветаше“ ко вашата и немаше да се наоѓа у ситуација каква што е моментално.
Ама ајде, терајте си ако ви е полесно.
 

Goran Bt

локал патриот
Член од
28 јуни 2009
Мислења
8.862
Поени од реакции
7.243
Doagame i po vas pocnete da se aktivirate...

se gledame vo 1.Liga
Па тие ќе одпаднат од 1.лига шо да се активираат плус малку се тетовчани во маџари, ама за тоа ние и браќата нивни ве чекаме
p.s.инаку оти не бевте Прилеп на гостовање? Штета што царев двор играат скопје последно коло да ве видевме што мангупи сте
 

Незапирливи 1903/87

Изгорен за Вардар
Член од
20 јули 2011
Мислења
3.494
Поени од реакции
9.984
Аааа и тоа новото црно Скопско :vozbud:
Дај викнете на една пријателска и така нашиве играчи се на исто рамниште со вашиве во трета лига :pijani:
 

ultras1988

4600
Член од
6 февруари 2014
Мислења
2.965
Поени од реакции
6.789
Аааа и тоа новото црно Скопско :vozbud:
Дај викнете на една пријателска и така нашиве играчи се на исто рамниште со вашиве во трета лига :pijani:
Еве бе дадете предлог на Попов, со задоволство ќе ја договори пријателската.
п.с. да дополнам со уште една слика од денешната утакмица која заврши 10:0
 
Последно уредено:
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom