Бодибилдинг суплементи

Член од
15 јануари 2014
Мислења
2.706
Поени од реакции
1.619
неможам да го најдам тоа што си го пиел ако ти текне точното име пиши
за фат има различни вежби изометрични држења со шипка, farmer's walks, ако вежбаш со страпс извади ги, стисок подлактица па и вратило, а и можеш да ставиш креда онаква од магнезиум нема да ти се поти раката и нема да се лизга шипката
http://www.healthaid.co.uk/shopexd.aspx?id=692 еве ги друже.Не,не ставам страпс,иако мислев да купам,но сметам дека е мала килажа 100 кг за мртво(ако не го правам до доле,само грб ми работи) но сепак не зимам...фармер валк немам со што да го правам,мада сеа иам дома тегови,ама малку е тоа,20 кг вкупно можам да ставам на една рака...низ теретана нема место игла да фрлиш не па фармер валк да правиш...за другово ако не те мрзи пушти линк на што мислиш поточно.

За магнезиумот можам да земам,немам пробано,веројатно ќе помогне тоа...
 
Член од
13 јули 2010
Мислења
1.082
Поени од реакции
447
http://www.healthaid.co.uk/shopexd.aspx?id=692 еве ги друже.Не,не ставам страпс,иако мислев да купам,но сметам дека е мала килажа 100 кг за мртво(ако не го правам до доле,само грб ми работи) но сепак не зимам...фармер валк немам со што да го правам,мада сеа иам дома тегови,ама малку е тоа,20 кг вкупно можам да ставам на една рака...низ теретана нема место игла да фрлиш не па фармер валк да правиш...за другово ако не те мрзи пушти линк на што мислиш поточно.

За магнезиумот можам да земам,немам пробано,веројатно ќе помогне тоа...
изометрија ке ја дигнеш шипката и кога ти е горе ке ја задржиш така, ако си слушнал за fat gripz исто можат да ти помогнат

ова го разгледав ама слабо е, истите состојки ги има само во тоа што го постирав има мн повеќе во доза
 
S

Stef Bachatero

Гостин
Квалитетен протеин му го гледаш амино профилот, ако има пре натрупано глицин и други амино киселини, тогаш има амино спајк.
 
Член од
5 април 2010
Мислења
602
Поени од реакции
214
http://www.healthaid.co.uk/shopexd.aspx?id=692 еве ги друже.Не,не ставам страпс,иако мислев да купам,но сметам дека е мала килажа 100 кг за мртво(ако не го правам до доле,само грб ми работи) но сепак не зимам...фармер валк немам со што да го правам,мада сеа иам дома тегови,ама малку е тоа,20 кг вкупно можам да ставам на една рака...низ теретана нема место игла да фрлиш не па фармер валк да правиш...за другово ако не те мрзи пушти линк на што мислиш поточно.

За магнезиумот можам да земам,немам пробано,веројатно ќе помогне тоа...
За појачување на стисокот/фатот можеш да правиш еден вид на фармер валк но без да одиш стој во место така јас правам еден вид на дроп сетови со плочки,Си зимаш повеќе плочки до тебе и почињаш со најтешките да ги држиш во двете раце па кога неможеш веќе да држиш спусташ ги размрдуваш рацете едно 5секунди па пак ги креваш истите плочи пак додека неможеш да држиш па правиш пауза 10-20секунди па продолжуваш на плочки со помала тежина, се додека не стигнеш до најмалата тежина.Можеш и да комбинираш со помали плочки од 2-4кг да направиш поширок фат и така да ги држиш.Ова ти е умствена игра, можеш многу повеќе да издржиш од колку што мислиш.Мени ми помогна доста, гледано според висењето на вратило , на почетокот одвај можев 2мин послем тренинг за грб/бицепс да издржам,сега послем тренинг можам 5+мин плус притоа што не сум го вежбал дирекно висењето.Вакви вежби правев 2пати во неделата во пон и пет кога вежбав грб/бицепс и рамо на крај од тренинг при што вежбав и подлактица.Пробај некое време ќе видиш подобрувања.
 

Flikson

Провинцијалец
Член од
27 декември 2012
Мислења
912
Поени од реакции
2.557
Едно мислење Ве молам кој од овие два е подобар:
 
Член од
15 јануари 2014
Мислења
2.706
Поени од реакции
1.619
Едно мислење Ве молам кој од овие два е подобар:
исо веј зеро е скап,и немаш потреба да плаќаш толку пари освен ако не си ББ такмичар,а претпоставувам дека не си.Јас деновиве ќе земам nitro pure whey gold,а до сега го пиев простар,од простар бев задоволен од секој поглед,и мутењето и вкусот,и од декларацијата.У глобала,двете фирми се меѓу најдобрите ако не и најдобри,така да нема да згрешиш,но ако зимаш на биотеч земи некој поефтин ама да е веј,чисто ради џебот :)
 
Член од
22 септември 2013
Мислења
102
Поени од реакции
50
Едно мислење Ве молам кој од овие два е подобар:
Sum gi piela i dvata. Pro star dosta vreme go koristev i vaka mnogu cist sostav ima ama BiotechUSA e malku poproverena kompanija bar od toa sto uspeav da najdam. Vo pogled na vkus imam probano vanila od dvata i prostar poveke mi se svigase
 

Gjoroski

Master in Bodybuilding and Fitness Methods, IFBB
Член од
14 септември 2009
Мислења
1.332
Поени од реакции
998
iso.jpg
Iso Whey ZERO, со јогурт, ниско маслен и додаток на боровници. Треба да се проба. Ванила.
 

GoD.HateUSaLL

Фар акрос д диштанс
Член од
30 март 2008
Мислења
8.339
Поени од реакции
8.238
Јас исто имам проблеми со зглобови,мене ми препорача еден член од форумов Атратроне(или слично име беше) многу подобро од ова,испив една кутија ама нормално дека не може да осетиш од една кутија,ама соленки се со цена,а бидејќи покрај тоа зимам и витамини скапи,и цинк,и суплементи,и теретана,и џит кун до,и им дојде многу на моиве и ми рекоа аман веќе :D така да подобро земи ги тие.

и сакам нешто да прашам...вежбам ЏКД 4 години исто толку теретана...со мали паузи,и би требало да имам јаки зглобови и стисок поради удирањето во фокусери,спаринзи,удирање во вреќа со гола рака и слично,но кај мене е спротивно...на пример,се дигам на вратило,правам 10-15 пути,и едноставно дланките ми се лизгаат од шипката...вежбам мртво,ставам 100 кг и ги дигам ко од шала(не дека е нешто многу) и правам 5-6 пати и автоматски ми се лизга шипката,ми се има десено едноставно да падне шипката...ја држам со палецот внатре,значи не онака покрај другите прсти...тоа ми е голема маана бидејќи не можам да вежбам ко што сакам.

Некој совет ? почнав да вежбам подлакт,па читав дека немал врска со дланката и дека за тоа требало посебни вежби,пробав да стискам тениско топче и од тогаш ме боли прстот што го имав скршено :D
Има вежби за ова, за стисок и такви ствари, гуглај.
Мада искрено незнам како да ти се помогне за проблемов..
 
Член од
15 јануари 2014
Мислења
2.706
Поени од реакции
1.619
Има вежби за ова, за стисок и такви ствари, гуглај.
Мада искрено незнам како да ти се помогне за проблемов..
Па просто,ако знаеш ќе ми кажеш,гуглав,и испаднаа милион вежби,а пошто не е ова за гради или грб па да се знае кои се најдобри,ради тоа пишав да ми препорача некој кој се best of.
 

GoD.HateUSaLL

Фар акрос д диштанс
Член од
30 март 2008
Мислења
8.339
Поени од реакции
8.238
Па просто,ако знаеш ќе ми кажеш,гуглав,и испаднаа милион вежби,а пошто не е ова за гради или грб па да се знае кои се најдобри,ради тоа пишав да ми препорача некој кој се best of.

Почни со ова, пинч грип тебе ти е слабост чим не ја додржуваш шипката на дедлифт и пулап
 

LP1519

ЧастиОбраз
Член од
2 февруари 2012
Мислења
405
Поени од реакции
298
Која е користа од корисење на Омега 3 исто така и на магнезиум и цинк?
 
Член од
1 април 2015
Мислења
4
Поени од реакции
0
Позз нов сум на форумов, ај ако може мал совет. Сакам да ставам некое кило плус на мене, веќе имам користено геинер меѓутоа сакам да пробам нешто ново. Ако некој го има користено протеинов на дајматајз http://www.califit.mk/index.php?route=product/product&product_id=166 да ми каже дали е добар и дали вреди за парите и колку маса можам да ставам со него. Исто така можеби некоја подобра опција за тие пари?
 
Член од
13 јули 2010
Мислења
1.082
Поени од реакции
447
Позз нов сум на форумов, ај ако може мал совет. Сакам да ставам некое кило плус на мене, веќе имам користено геинер меѓутоа сакам да пробам нешто ново. Ако некој го има користено протеинов на дајматајз http://www.califit.mk/index.php?route=product/product&product_id=166 да ми каже дали е добар и дали вреди за парите и колку маса можам да ставам со него. Исто така можеби некоја подобра опција за тие пари?
ццц 3700 мн бе, го имам пиено пред неколку години беше 3300, вкус caffe mocha петка супер и вкус и состав нема да згрешиш
 

Kajgana Shop

На врв Bottom