Гледачот Дуле од Велес

Член од
13 април 2012
Мислења
38
Поени од реакции
4
Здраво, дали некој знае доколу сум бр.36 кај Дуле, во колку треба да сум кај него?
 
Член од
2 март 2015
Мислења
36
Поени од реакции
18
Živa prevara ne se zamarajte so nego,se pušti edna prikazna za Dule demek jadel po 10 kg hrana i ne možel da se najade vo početokot koga seušte ne znael so kakvi "moki" raspolaga se dodeka ne mu se sonilo nešto pa nekoj mu kažal što da pravi vo sonot i takvi gluposti :D
 
Член од
20 декември 2011
Мислења
92
Поени од реакции
44
Луѓе, една раб ќе ви кажам,имам познаник кој се влечкаше по бајачи, од мажи до жени слични на Дуле и типот забега скроз, почна да убива кокошки, да им кубе пердуви, да оди наназад у река и да фрла со бардаче вода, да ја полни собата со икони како у црква и сл... Мене тоа не ми е здраво и да напоменам дека чоеков нема ни друштво, ни партнерка пошо сега е нездрав. Барајте помош на др место, не по бајачи. Ако сте лабилен карактер може да откачите.
 
Член од
9 март 2015
Мислења
5
Поени од реакции
1
ve molam spodelete dali Dule pomaga/ ,moze i licna praka da mi pisete .help itno mi e.
 
Член од
15 март 2013
Мислења
955
Поени од реакции
620
Знаеме дека не е морално да се оставаат пари на "јасновидци", ама дали е задолжително?

Добро бе, сериозно уште има луѓе што го користат зборот "морално" за да потенцираат нешто што МОРА да се направи? Се надевам дека знаеш што е морал... Не сум ни изненаден што ве дерат вакви ликови како јасновидецов... :))

Како може да не ви погоди нешто кога во Велес секој знае комшијата кој број на гаќи носи...[DOUBLEPOST=1395999869][/DOUBLEPOST]
Што ти погоди? Се кладам во што сакаш дека се некои општи работи како на пример, дека си дошол зошто имаш некој проблем... :)))
Многумина од работи за кои и јас незнаев,а за кои подоцна станав свесен.Луѓе во јасновидци не верувам,но човеков стварно ме изненади.Незнам како ама едноставно.Не отворив ни уста и почна да ми кажува работи за кои некои станав одма свесен,а за некои подоцна се свестив.

Сега не паметам како точно беше бидејќи има поминато сигурно 8-9 години ако не и повеќе,но навистина не ми е јасно од каде ми ги кажа тие работи.После нешто ме праша кусо 2-3 збора и толку беше.

БИ препорачал секој да го посети човеков.[DOUBLEPOST=1427936560][/DOUBLEPOST]
Ако си женско остави скајп, има тука многу видовити. Јас на пример гледам на полна месечина на гол гас со коска.
Другар дали принципот е ист на гледање за млади и стари луѓе?:D
 
Член од
6 јуни 2015
Мислења
1
Поени од реакции
0
ако има некој број од дуле ве молам пратете ми го по пп ви благодарам однапред
 

Fringe

Скитник низ паралелни светови
Член од
24 септември 2011
Мислења
7.898
Поени од реакции
3.004
Da dade gospod posleden gol da mu bide na neimar[DOUBLEPOST=1433623416][/DOUBLEPOST]Utre da ne go doceka
 
Член од
7 јуни 2015
Мислења
6
Поени од реакции
1
Jasum od veles i Dule sekogas ti zakazuva nekolku dena podocna od zakazuvajeto koga treba da ti gleda i ima 4 5 dusi svoj i gi prakja da te sledat i vidat kaj zivees i posle ti kazuva kaj zivees edno drugo haha taka velat ali ne znam,znam samo deka toa so go pravi e demonska rabota.
gluposti na edna moja drugarka koja ni e znae ni ja poznava telefonski i kaza se brz da ja vidi.
 
Член од
11 јуни 2015
Мислења
8
Поени од реакции
2
Јас неколку пати пробувам да закажам кај Дуле, но неможам да успеам во тоа. Сакав да прашам некој што веке бил, како закажавте, зашто навистина не се добива и дали има некој друг број освен тој домашниот?
 
Член од
11 јуни 2015
Мислења
8
Поени од реакции
2
luge se blizi 30-ti ... kako li da zakazam kaj Dule, na ovoj br sto go imam nikako ne se dobiva hmm
 

GhostLeader

ONE OVER ALL
Член од
20 април 2010
Мислења
2.473
Поени од реакции
643
Како не ви е јасно дека тие луѓе се демонизирани ? Зошто никој од вас не се запраша зошто нема ГЛЕДАЧ на светов кој ќе ви рече ИДИ ВО ЦРКВА ПОКАЈ СЕ И ИСПОВЕДАЈ СЕ туку ви вели НАПРАВИ ОВА,ЕВЕ ТИ АМАЈЛИЈА итн ? ИДЕТЕ ВО ЦРКВА И ПРАШАЈТЕ КАКО ДЕЛУВААТ ДЕМОНИТЕ НА ТИЕ ГЛЕДАЧИ И ЌЕ ВИДИТЕ..

Секој човек постојано е следен од демон.Тој демон ве следи 24/7/365,и ги гледа најскриените и интимни работи кои сте ги правеле.Кога човек ќе дојде кај гледач,тој демон му кажува на гледачот детали од кои вие се фаќате за глава како може да ви ги знае.. така ви ја придобива довербата и само ви тресе глупости за иднината.Демоните немаат моќ да ја видат иднината и само нагаѓаат преку гатачот.Еве ви што вели Библијата

,,Кажете што имате, изнесете ги своите докази! Нека се посоветуваат сложно! Кој го навестил тоа уште од дамнешни времиња? Кој го објавил уште одамна? Зарем не јас, Јехова?'' Исаија 45:21

„Јас од почетокот го јавувам завршетокот, од дамнина го јавувам она што уште не било“ Исаија 46:10

Вака само ќе навлечете проклетство кое ќе ве одведе во несреќа,болест не дај боже нешто полошо..
 

OmarSpears

Stelar
Член од
11 декември 2009
Мислења
1.371
Поени од реакции
3.129
Како не ви е јасно дека тие луѓе се демонизирани ? Зошто никој од вас не се запраша зошто нема ГЛЕДАЧ на светов кој ќе ви рече ИДИ ВО ЦРКВА ПОКАЈ СЕ И ИСПОВЕДАЈ СЕ туку ви вели НАПРАВИ ОВА,ЕВЕ ТИ АМАЈЛИЈА итн ? ИДЕТЕ ВО ЦРКВА И ПРАШАЈТЕ КАКО ДЕЛУВААТ ДЕМОНИТЕ НА ТИЕ ГЛЕДАЧИ И ЌЕ ВИДИТЕ..

Секој човек постојано е следен од демон.Тој демон ве следи 24/7/365,и ги гледа најскриените и интимни работи кои сте ги правеле.Кога човек ќе дојде кај гледач,тој демон му кажува на гледачот детали од кои вие се фаќате за глава како може да ви ги знае.. така ви ја придобива довербата и само ви тресе глупости за иднината.Демоните немаат моќ да ја видат иднината и само нагаѓаат преку гатачот.Еве ви што вели Библијата

,,Кажете што имате, изнесете ги своите докази! Нека се посоветуваат сложно! Кој го навестил тоа уште од дамнешни времиња? Кој го објавил уште одамна? Зарем не јас, Јехова?'' Исаија 45:21

„Јас од почетокот го јавувам завршетокот, од дамнина го јавувам она што уште не било“ Исаија 46:10

Вака само ќе навлечете проклетство кое ќе ве одведе во несреќа,болест не дај боже нешто полошо..
Ахх леле, а оти ќе отидиш во црква и ич нема да се потрошиш. Гледајки така поповите се дамбетар од гледачите, демонизирани !! Возат екстремно скапи коли. Од кои пари ? - Наши се разбира. Барем гледачот ќе ти даде малку надеж кога ти треба највеќе и ќе поминеш и со 100 денари ;)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom