Barclays Premier League - Season 2014/2015

Кој да ја отвори новата тема за следната сезона?


  • Вкупно гласачи
    83
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
22 јули 2010
Мислења
32.528
Поени од реакции
81.968
Не е трагично што промашил пенал, трагично е зашто воопшто шутирал.
Потрагично е што технички попотковани играчи како Рахим и Морено не шутираа. Туре шутираше пенал пред 10 дена во афрички куп. Ваљда таму има поголем притисок него 3464232 финале против Бешикташ у ебана Лига Европа.
Иначе, еве изјава на Роџерс.
Rodgers:

"Dejan was happy to take a penalty. All the five penalty takers who opted to and wanted to take a penalty were all confident.

"You saw the four before Dejan were very good penalty takers, who have had experience already in the cup competition this year.

"We were happy with the penalty takers and Dejan was confident. We're obviously disappointed for him, because I felt in the game he played very well."
 

L.A

Член од
19 јануари 2014
Мислења
1.695
Поени од реакции
1.019
Го јадовте стапо у Истанбул и одма стана „ебана“ Лига Европа.
Зато в година Европа на сон ќе ја видите.
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Дефанзивец е, добро и онаму што заврши топката. Има и дефанзивци што знаат како да даваат голови, пенали да шутираат ама најчесто (значи не сите, најчесто) тоа се фудбалери кои додека биле копиљаци играле средина, ам нешто па биле вратени поназад и таму се зацементирале.
Поголем проблем е како што кажа колегата зошто одредени шутери се скриле под на мајка им сукњата.
 
Член од
22 јули 2010
Мислења
32.528
Поени од реакции
81.968
Дефанзивец е, добро и онаму што заврши топката. Има и дефанзивци што знаат како да даваат голови, пенали да шутираат ама најчесто (значи не сите, најчесто) тоа се фудбалери кои додека биле копиљаци играле средина, ам нешто па биле вратени поназад и таму се зацементирале.
Поголем проблем е како што кажа колегата зошто одредени шутери се скриле под на мајка им сукњата.
Не знам Ловрен што играл ко копиљ, за да ја потврдиме тезава во конкретниов случај али како што кажа, технички подковани дефанзивци. Затоа верувам не застана Шкртел, зошто е Кара тајп оф плеер...
Затоа, како што напоменав, максимално разочаран од Морено, Рахим и Туре. Туре еј, Туре со тоа искуство, толку игри за Арсенал, Сити, пред недела дена стана шампион во афрички куп и да се скриеш, срамота.
 
E

Epsilon

Гостин
Поголема вина има Роџерс што го стави меѓу последните да шутира, можеби сакал да му каже на некој начин дека верува во него, но... не би ставил дефанзивец да шутира пенал, особено не меѓу последните. По себе си знам, сум останал на тренинг дополнително да шутирам пенали :D, но не бива(ше).
 
Член од
22 јули 2010
Мислења
32.528
Поени од реакции
81.968
Поголема вина има Роџерс што го стави меѓу последните да шутира, можеби сакал да му каже на некој начин дека верува во него, но... не би ставил дефанзивец да шутира пенал, особено не меѓу последните. По себе си знам, сум останал на тренинг дополнително да шутирам пенали :D, но не бива(ше).
Вина има Роџерс, дефинитивно.
Можеби не очекувале овие од Бешикташ да изведуваат пенали ко Балак, па се надеваа дека нема да стигне до Ловрен :D
 

L.A

Член од
19 јануари 2014
Мислења
1.695
Поени од реакции
1.019
Чудо беше Ливерпул шо дотурка до пенали.
 

ХулахопкиСоТочки

Out of step with the world
Член од
9 август 2014
Мислења
1.494
Поени од реакции
5.250

Донев

★★
Член од
9 мај 2008
Мислења
35.547
Поени од реакции
52.338
Сега се пензионираше од играње.
Баталете желби и такви ствари, не може некој без никакво искуство да дојде и да води клуб кој би требало да има големи амбиции, без разлика колкава легенда е. Кој гарантира дека воопшто ќе го бива како менаџер.
 

Факе

Highbury–the Home of Football
Член од
6 март 2010
Мислења
9.456
Поени од реакции
10.153
Да не треснам глупост ама мислам дека не бил ни тренер никаде до сега, така?
Не бил.Сега као демек на некоја младинска категорија у Арсенал.Ама па не сум видел никаква официјална потврда на арсенал.цом.Или суум ја пропуштил.

Далеку е од тоа.Бар додека не го одработи договорот со Скај Спорт.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom