Кајгана собиранка: 10 години заедничко матење! :) 21.02 (сабота) - кафе „БАР ОН“, 20:00 ч.

RSVP (Répondez s'il vous plaît)


  • Вкупно гласачи
    228
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
19 март 2012
Мислења
1.439
Поени од реакции
3.810
Нема ни ја. Нека си праат филмови. Убавата ракија злато вреде. Фала, пријатно. Ја би за у жири.

Значи, оваа шо остана кај мене да не ја носам? :D Мислам, гревота е да ја мрдам, си седи фино у фрижидер, изладена...чека салата да и направам.

:P
 

blue ladybug

Фанг ловер
Член од
5 февруари 2013
Мислења
5.210
Поени од реакции
11.803
Значи, оваа шо остана кај мене да не ја носам? :D Мислам, гревота е да ја мрдам, си седи фино у фрижидер, изладена...чека салата да и направам.

:P
Па, па, па. Ме чека и мене со салатата. :D
 

Acid

Frontman
Член од
22 јануари 2005
Мислења
35.171
Поени од реакции
34.298
Абе вие на рецензии за ракија го свртевте муабетот... Дај организирајте се со време за караокето, па на најуспешниот ќе му дадеме литар ракија за афтер парти! :pos:

Пошто навистина немам доволно време, се бара јунак да отвори нова тема и да ги организира форумџиите кои сакаат да учествуваат во караокето на следната собиранка. Односно, да направи еден список со учесници и песни :)
 
S

StormRage

Гостин
Абе вие на рецензии за ракија го свртевте муабетот... Дај организирајте се со време за караокето, па на најуспешниот ќе му дадеме литар ракија за афтер парти! :pos:

Пошто навистина немам доволно време, се бара јунак да отвори нова тема и да ги организира форумџиите кои сакаат да учествуваат во караокето на следната собиранка. Односно, да направи еден список со учесници и песни :)
@ЏинЏер
:icon_mrgr:
 

Божино

4815162342
Член од
27 јуни 2007
Мислења
8.582
Поени од реакции
13.217
Correct me if i'm wrong, ама нели @Божино требаше да организира собир во Прилеп ? :pipi:
Ќе организирам рековме да се подсреди времево. Локација Смајли Клуб :D Има караоке, има женске има све. :icon_mrgr:
 
Член од
22 јули 2010
Мислења
32.528
Поени од реакции
81.968
Ќе организирам рековме да се подсреди времево. Локација Смајли Клуб :D Има караоке, има женске има све. :icon_mrgr:
Доста бе, женски имало.
Одам прилеп, со Мацко, Тале, Томи, Турви ме седнува.
Л’жоф!
 
Член од
30 мај 2009
Мислења
10.143
Поени од реакции
23.248
Доста бе, женски имало.
Одам прилеп, со Мацко, Тале, Томи, Турви ме седнува.
Л’жоф!
Не дека сакам да го бранам божино. Ама ти сам со Томи со дојде, од кај да знајме ние дека сакаш нешто друго ...
 
Член од
22 јули 2010
Мислења
32.528
Поени од реакции
81.968
Не дека сакам да го бранам божино. Ама ти сам со Томи со дојде, од кај да знајме ние дека сакаш нешто друго ...
Кај него беф сместен. Ме фати на излагање од дома, шо да праам, да го лажам?
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom