Имате проблеми со вашиот iDevice? (iPhone, iPad, iPod....)

Член од
1 јуни 2014
Мислења
6
Поени од реакции
0
Здраво на сите. Имам ајфон 5, го користев се си беше супер се додека не го форматирав. Телефонот е пратен од Швајцарија и кога го форматирав ми побара APPLE ID кој го знам, но пасвордот не, исто така пасвордот не го знам од емаилот, односно безбедносните прашања ги имам заборавено, помош? Благодарам на сите :)
 
Член од
12 мај 2009
Мислења
5.821
Поени од реакции
2.911
Здраво на сите. Имам ајфон 5, го користев се си беше супер се додека не го форматирав. Телефонот е пратен од Швајцарија и кога го форматирав ми побара APPLE ID кој го знам, но пасвордот не, исто така пасвордот не го знам од емаилот, односно безбедносните прашања ги имам заборавено, помош? Благодарам на сите :)
Си требал да запамтиш лозинката инаку ајфонот ти е бескорисен ,а дали во Apple ID имаш ли секундарен (втор) емајл ??? И пробај преку нив да ресетираш лозинката.
 
Член од
26 февруари 2015
Мислења
1
Поени од реакции
0
dali nekoj moze da mi kaze dali znae nekoj sigurna strana da go napravam neverlock iphone 5s (samo da im pratam EMEI kod ) ... za da ne gi dadam parite na nekoi fake strani ..
 
Член од
4 март 2009
Мислења
604
Поени од реакции
442
Го изгубив клучот за отворање на сслотот за сим картичката, кај може да се купи?
 
Член од
6 јуни 2011
Мислења
185
Поени од реакции
138
Здраво дечки. Дали некој знае зошто не можам да го полнам телефонот ( Iphone 3gs ) со екстерна батерија? -на други телефони функционира
 
Член од
26 јануари 2009
Мислења
7.500
Поени од реакции
6.128
Значи вака. Имам iphone 4, во последниот месец ме зајбава нешто. Почна да ми се исклучува скоро секој ден и потоа кога го вклучувам не ми ја чита сим картичката. А кога ми се јавуват во мегувреме покажува кај тој што ми се јавува дека ми звони телефонот.
Потоа го апдејтирав софтверот и околу цела недела немаше проблем, си помислив дека било до тоа но ете денес повторно истото.

Ако некој го имал истиот проблем и знае за што се работи молам да помогне. :)
 
Член од
6 јануари 2015
Мислења
53
Поени од реакции
7
Колку пари бараат отприлика по мобилариве за замена на ајфон 4с, за некој од поновите модели - 5,5с или 6?
 

раднаскела

Wubba lubba dub duuuub
Член од
7 февруари 2011
Мислења
1.678
Поени од реакции
1.990
Со последниот апдејт на 4ката, 7.1.2, престана да ми работи предната камера, т.е. кога сакам да променам од задна на предна ми се блокира апликацијата. Некој да имал сличен проблем и како да го решам?
 
Член од
23 декември 2007
Мислења
2.247
Поени од реакции
57
Некој шо разбира повеќе да ми објасни, имам еден чуден проблем на Iphone 4s не сака да се вклучи ВиФи-то т.е неможе да се направи turn-on во подесувањата. Дали е софтверски проблем или нешто посериозно?
 

acetetovo

Македонец!
Член од
1 мај 2007
Мислења
4.002
Поени од реакции
2.375
Задната камера ми откажа на ајфон 5, Има спас?


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Член од
5 февруари 2013
Мислења
437
Поени од реакции
96
Задната камера ми откажа на ајфон 5, Има спас?


Sent from my iPhone using Tapatalk
пробај прво со рестор, ако не се оправе тогај ке контактираш со крале


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

acetetovo

Македонец!
Член од
1 мај 2007
Мислења
4.002
Поени од реакции
2.375
Probav se, i ja pritisnav fizicki da propadne malku i pak nisto.
 
Член од
21 октомври 2013
Мислења
90
Поени од реакции
0
iPhone 4s проблем со вифи, решение?
Не се пушта вифито
 

Kajgana Shop

На врв Bottom