Дежурна Ординација! #2

Член од
9 февруари 2007
Мислења
441
Поени од реакции
61
2-3 nedeli idam pocesto kaj baba mi vo selo i pijam voda od cesma i primetiv stomakot poslem toa me boli mnogu dali e od vodata ili ne neznam
ima li nekade vo skopje da ja proveram vodata dali e za pienje
 

Sungerot Bob

Живеј го животот
Член од
7 август 2012
Мислења
32.391
Поени од реакции
36.504
Од што може да настанува претерано отекување/дуење на стомакот кај луѓе кои имаат мозочен удар?
 
Член од
19 март 2011
Мислења
1.432
Поени од реакции
2.543
Член од
20 септември 2011
Мислења
8.146
Поени од реакции
8.544
Во истиот момент...!
Но уште колку дена е опасен
Вчера на гости ми беше една пријателка која пред 6 дена се разболела и тврдеше дека повеќе од неа не можам да се заразам
 

Lester Freamon

A man of focus, commitment, sheer will...
Член од
14 јануари 2015
Мислења
15.651
Поени од реакции
34.922
До вчера си бев супер, сабајлево станав нос ми течи како чешма, лути упм го откорнав денес со паломите. Барем досега немам сеуште мака со грло, кивам ретко 3 пати ми се случи денес (али кога кивам кивам квалитетно 5-6 пати по ред). Маката ми е со носот, дајте некое чаре што да земам да мине побрзо, работното место ми е исполнето често со состаноци секојдневно и не ми е пријатно за време на состаноци да секнам нос или да кивам. Спас против течењево на носот, а воедно и што може да земам од аптека да мине побрзо настинкава?
 

Dr. Wish

Outstanding Сasual Dating Authentic Maidens
Член од
23 септември 2013
Мислења
2.393
Поени од реакции
2.794
До вчера си бев супер, сабајлево станав нос ми течи како чешма, лути упм го откорнав денес со паломите. Барем досега немам сеуште мака со грло, кивам ретко 3 пати ми се случи денес (али кога кивам кивам квалитетно 5-6 пати по ред). Маката ми е со носот, дајте некое чаре што да земам да мине побрзо, работното место ми е исполнето често со состаноци секојдневно и не ми е пријатно за време на состаноци да секнам нос или да кивам. Спас против течењево на носот, а воедно и што може да земам од аптека да мине побрзо настинкава?
Sprej za nos. I luti bomboni. Ke ti pomogne. :)
Inace mozes da zemes Vitamin C. Ke pocnes da sprecuvas nastinka.
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
До вчера си бев супер, сабајлево станав нос ми течи како чешма, лути упм го откорнав денес со паломите. Барем досега немам сеуште мака со грло, кивам ретко 3 пати ми се случи денес (али кога кивам кивам квалитетно 5-6 пати по ред). Маката ми е со носот, дајте некое чаре што да земам да мине побрзо, работното место ми е исполнето често со состаноци секојдневно и не ми е пријатно за време на состаноци да секнам нос или да кивам. Спас против течењево на носот, а воедно и што може да земам од аптека да мине побрзо настинкава?
Риностоп за носот, Стрепсилс ако те боли грлото и супа. Секако и одмор колку што може :)
 

Lester Freamon

A man of focus, commitment, sheer will...
Член од
14 јануари 2015
Мислења
15.651
Поени од реакции
34.922
Sprej za nos. I luti bomboni. Ke ti pomogne. :)
Inace mozes da zemes Vitamin C. Ke pocnes da sprecuvas nastinka.
Витамин Ц имам секогаш во мене, веќе го пијам. Ти благодарам на советот
Риностоп за носот, Стрепсилс ако те боли грлото и супа. Секако и одмор колку што може :)
Ќе побрзам да земам Риностоп, не сум користел досега, ти благодарам на советот :)
 
Член од
14 август 2012
Мислења
1.705
Поени од реакции
738
Имав болки у градите и беше на доктор вика ништо немаш, сигурно си се преладил. Даде ми апчиња за мускулите и ми рече после 2-3 дена да одам па ако не ми помине.Ако може некој да каже некој збор за овоа?
 
Член од
13 март 2014
Мислења
691
Поени од реакции
142
Имав болки у градите и беше на доктор вика ништо немаш, сигурно си се преладил. Даде ми апчиња за мускулите и ми рече после 2-3 дена да одам па ако не ми помине.Ако може некој да каже некој збор за овоа?
Nz iskreno i jas imam bolka vo gradite i se gusam cesto se plasam da ne e pnevmonija :( utre ke idam na lekar pa ke vidime
 

Kajgana Shop

На врв Bottom