Правосуден испит

Член од
20 јануари 2015
Мислења
2
Поени од реакции
0
MNOGU TI FALA, KE SE POSVETAM NA PRASANJATA, SAMO NE MI E ISTO OTI PISUVA VO PROGRAMATA ZA STRUCNATA LITERATURA I VO ZAKON DEKA 50% OD PRASANJATA KE BILE OD NEA MISLAM NEKOJA NESIGURNOST TI VLEVA TOA POZD :)
 
Член од
14 јануари 2015
Мислења
6
Поени од реакции
3
Gragansko, krivicno i megunarodno malku bea poteshki , drugoto e dobro.
Ako ima nekoj sto go polagal vtor del, ako moze neka pise kako e so slucaite!
 

Божино

4815162342
Член од
27 јуни 2007
Мислења
8.582
Поени од реакции
13.217
Стажирањето пред да магистрираш односно наполниш 300 кредити во ниеден случај не ти се брои во официјално стажирање како услов за правосуден така? Само 1 година после 300 кредити се брои?
 
Член од
23 ноември 2011
Мислења
14.322
Поени од реакции
32.862
Точно така, јас стажирав скоро цела година пред да магистрирам (со 300 кредити) но не ми се важеше.
 
Член од
20 декември 2014
Мислења
10
Поени од реакции
3
Дали некој почна да ги спрема случаевите ??
 
Член од
24 декември 2014
Мислења
24
Поени од реакции
3
Дали некој почна да ги спрема случаевите ??
neznam kako bi gi spremala. nema sto da se resava slucajot e resen a i prasanjata bile opsti t.e od materijalot.taka da mislam poubavo da sedneme da ucime zakoni nego slucajot.ako nekoj misli poinaku neka pise da ni olesni. pozdrav !!!
 
Член од
24 јануари 2015
Мислења
3
Поени од реакции
1
dali nekoj moze da mi kaze odgovor na 39 to prasanje od Upravno pravo:
ministerstvo moze da se osnova so :
plsssssss
 
Член од
20 декември 2014
Мислења
10
Поени од реакции
3
ми се падна ова прашање на испит, имаше понудени одговори:.со закон за министерство 2. со директива од еу 3. со закон за организација на органите на државната работа (јас под 3 заокружив) останатите 2 понудени без бесмислени
 
Член од
28 февруари 2015
Мислења
1
Поени од реакции
0
Dokolku saka nekoj da mi pomogne neka mi gi prati odgovorite od megunarodno, bidejki na nego zaglaviv pri odgovaranje. No ne bi bilo na odmet i za drugite predmeti cisto da sporedam za nekoi prasanja sto se somnevam :) Malot mi e marina.petrovce@hotmail.com Odnapred blagodaram
 

Kajgana Shop

На врв Bottom