Спортска опрема (информации, размена, купување продавање)

Член од
16 декември 2011
Мислења
86
Поени од реакции
175
Во кои продавници можам да најдам пинг-понг маса низ Скопјево ?!?
 
Член од
15 јануари 2014
Мислења
2.706
Поени од реакции
1.619
момци,ајде дајте совети,како да поставам вреќа во соба ? имам купено кука со големи штрафови,ама не знам дали би издржала на таван да ја ставам...некои ми викаат да сум направел(да ми направат) како железа поставени во sид,и на нив да ја ставам куката и вреќата...некој идеја друга ? живеам во стан,старите згради во ново лисиче,ако му значи на некој нешто тоа...:)
 

Kaiser

Hidden Fortress
Член од
6 мај 2011
Мислења
3.202
Поени од реакции
2.443
момци,ајде дајте совети,како да поставам вреќа во соба ? имам купено кука со големи штрафови,ама не знам дали би издржала на таван да ја ставам...некои ми викаат да сум направел(да ми направат) како железа поставени во sид,и на нив да ја ставам куката и вреќата...некој идеја друга ? живеам во стан,старите згради во ново лисиче,ако му значи на некој нешто тоа...:)
Зависи колку е јак ѕидот, дали е бетон или цигла. Во секој случај ти е паметно (и посигурно) да направиш железо во Г и со штрафови да го прицврстиш и на зид и на таван. Друга варијанта е ако имаш слаби ѕидови што и Г да не држи да ставиш конструкција како буква П (метал или дрво) па на тоа да ја закачиш вреќата.

Начин има само не се сите еднакво елегантни и евтини :).
 
Член од
15 јануари 2014
Мислења
2.706
Поени од реакции
1.619
Зависи колку е јак ѕидот, дали е бетон или цигла. Во секој случај ти е паметно (и посигурно) да направиш железо во Г и со штрафови да го прицврстиш и на зид и на таван. Друга варијанта е ако имаш слаби ѕидови што и Г да не држи да ставиш конструкција како буква П (метал или дрво) па на тоа да ја закачиш вреќата.

Начин има само не се сите еднакво елегантни и евтини :).
од прилиак колку мислиш дека би коштало ? ете најскапата варијанта...
 

Kaiser

Hidden Fortress
Член од
6 мај 2011
Мислења
3.202
Поени од реакции
2.443
од прилиак колку мислиш дека би коштало ? ете најскапата варијанта...
Ако купуваш во дуќан имаш готови конструкции само да избушиш дупки и да ставиш страфови. Друга варијанта е да купиш железни профили и некој што заварува да ти направи по твој нацрт, јас на таа варијанта ќе одам а и дома што имав беше рачно правено и толку јако 300 кг да не го паднат (ама бетонски ѕид).

Провери си ги двете опции па ќе видиш која ти е поевтина, цени не ми текнуваат да ти кажам у моментов :).
 
Член од
15 јануари 2014
Мислења
2.706
Поени од реакции
1.619
Ако купуваш во дуќан имаш готови конструкции само да избушиш дупки и да ставиш страфови. Друга варијанта е да купиш железни профили и некој што заварува да ти направи по твој нацрт, јас на таа варијанта ќе одам а и дома што имав беше рачно правено и толку јако 300 кг да не го паднат (ама бетонски ѕид).

Провери си ги двете опции па ќе видиш која ти е поевтина, цени не ми текнуваат да ти кажам у моментов :).
зборуваш за шипките ? каде си видел такви за вреќа ? јас немам начекано...за ова да ти направат имам искуство од вратило,мин аправија по мерка,за ефтина цена,мислам,достапна.

Како да знам дали е бетонски,дали е цигла,дали е нешто друго ?
 

Kaiser

Hidden Fortress
Член од
6 мај 2011
Мислења
3.202
Поени од реакции
2.443
зборуваш за шипките ? каде си видел такви за вреќа ? јас немам начекано...за ова да ти направат имам искуство од вратило,мин аправија по мерка,за ефтина цена,мислам,достапна.

Како да знам дали е бетонски,дали е цигла,дали е нешто друго ?
Не знам другар, провери по спортскиве дуќани обично кога продаваат вреќи имаат и конструкција, не очекуваат ваљда на закачалка ги закачуваш вреќите :D.

Јас би ги правел по порачка а за ѕидот мора твоите да знаат од кој материјал е зградата или ако живееш сам се познава дали е бетон или цигла. Можеш и да земеш бормашина па избуши мала дупка и ќе видиш одма што материјал е :D.
 

KIFFLA

не ме викај друже
Член од
5 ноември 2008
Мислења
548
Поени од реакции
180
Ми треба статичен точак секоја информација е добредојдена
 

pain_killer

Invictus
Член од
27 јули 2007
Мислења
4.536
Поени од реакции
2.222
Ме интересира каде можат да се најдат квалитетни камашни негде низ Скопје и цена барем приближно.
 

Bodhidharma

Avatara
Член од
17 септември 2011
Мислења
10.783
Поени од реакции
15.397
Nakamura....што точак е ова, има ли некој такво нешто по дома. И која цена одат ако знае некој.
 

Anco

За солун ДА, ЗА срем НЕ
Член од
1 ноември 2011
Мислења
8.603
Поени од реакции
15.403
Иде лето.....ама ќе дојде пак зима,3 пара скии ЕЛАН, со везови.....1200 денари.
 
Член од
29 ноември 2014
Мислења
33
Поени од реакции
1
Дали знаете некоја продавница во која се продаваат ночаки? Ми требаат за вежбање (обложени со гума или пена, за почетници, за спорт и рекреација), а не за тепачки.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom