Најдобар избор на TV

koj e najdobriot tv na pazarot so najdobra cena i slika


  • Вкупно гласачи
    157
Член од
13 јануари 2015
Мислења
143
Поени од реакции
54
Супер е, кажував дека форматите не се битни оти како му ставиш кабелот од компjутерот тоа проблем се решава, ке ставиш усб во компjутер.
 
Член од
21 ноември 2011
Мислења
1.109
Поени од реакции
538
Cita se bez problem od usb prevodo go cita bez nikakov problem a imas opcija da odberes koj fond sakas kirilica latinica i imas na onie ч,њ,ш da si odberes da gi pokazuva ubavo da ne gi dava kako kocki ili kako nekoj drugi bukvi znaci. I baska ima dobro 3D , dobar format pogoden od net ke uzivas sigurno. A toa so vikat deka ne cita se od usb kaj mene od toa sto simnuvam jas od filmovo obicno vo 720p ili 1080p odlicno gi prepoznava.
Само кажи ми која земја ја имаш одбрано кога се сетира тв-то за прв пат???
 
Член од
4 март 2014
Мислења
137
Поени од реакции
52
t-home imam jas ne mi traze zemja za digitalni kanali ako prasuvas toaa ?
 
Член од
21 ноември 2011
Мислења
1.109
Поени од реакции
538
t-home imam jas ne mi traze zemja za digitalni kanali ako prasuvas toaa ?
Мислев на оснѕ твто...кдл 40њ605 кога првпат се сетира твто после палење....ама пробав со неколку земји и нема некоја врска ако некој знае некои сетинзи што би се направиле на овој модел од сони нека пише
 
Член од
21 ноември 2011
Мислења
1.109
Поени од реакции
538
Мислев на оснѕ твто...кдл 40њ605 кога првпат се сетира твто после палење....ама пробав со неколку земји и нема некоја врска ако некој знае некои сетинзи што би се направиле на овој модел од сони нека пише
па може со повеке..германија финска србија хрватска
 
Член од
8 септември 2008
Мислења
11.834
Поени од реакции
10.147
Некој со искуство да даде мислење за
LED PHILIPS 32PFH4100/88
Во АМС се продава за 13990. Дали вреди за парите или дајте препорака за друг до таа цена по можност full hd
 

k3b

Член од
17 декември 2010
Мислења
2.808
Поени од реакции
4.280
Некој со искуство да даде мислење за
LED PHILIPS 32PFH4100/88
Во АМС се продава за 13990. Дали вреди за парите или дајте препорака за друг до таа цена по можност full hd
Имам неколку пати пишано, бегајте од филипс, телевизор само лг или самсунг


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Член од
8 септември 2008
Мислења
11.834
Поени од реакции
10.147
Имам неколку пати пишано, бегајте од филипс, телевизор само лг или самсунг


Sent from my iPhone using Tapatalk
Во ред ама што би зел од Самсунг за тие пари, колку пари толку музика. Кварт, Фуего и др ич да не ги гледам ако се како тел што ги штанцаат.
 
Член од
28 март 2015
Мислења
5.428
Поени од реакции
11.336
Некој со искуство да даде мислење за
LED PHILIPS 32PFH4100/88
Во АМС се продава за 13990. Дали вреди за парите или дајте препорака за друг до таа цена по можност full hd
Смарт е овој или не? Гледам има во АМЦ за тие пари еден што е смарт и еден што не е смарт. Ако е смарт гледај да е андроид зошто тие другите опертивни немат баш премногу апликации, претежно овие најважните. Ма да мислам дека и Филипс веќе ги прави андроид, ама сепак провери.

Иначе јас имам 42ка Филипс и во врска со слика е звук е супер. Пред се звукот, чист звук и силен го вади. Кај мене дома максимум 15 цртички иде тоа за звук и тоа многу гласно е, а има преку 50 такви. Е сега не е андроид и има мал избор на апликации, дали 60 вкупно. Ма да мене не ми е важно многу тоа, користам само Youtube и радио од апликации.

Така да види си првин каков оперативен има, ако е андорид земи си, ако не барај некој за тие пари што има андроид

И остај го овој горе, ако имал само он лошо искуство не значи дека сите имале. Познавам луѓе што имале проблеми и со лг и со самсунг, така да не му стои тоа на место.
 
Член од
8 септември 2008
Мислења
11.834
Поени од реакции
10.147
Смарт е овој или не? Гледам има во АМЦ за тие пари еден што е смарт и еден што не е смарт. Ако е смарт гледај да е андроид зошто тие другите опертивни немат баш премногу апликации, претежно овие најважните. Ма да мислам дека и Филипс веќе ги прави андроид, ама сепак провери.

Иначе јас имам 42ка Филипс и во врска со слика е звук е супер. Пред се звукот, чист звук и силен го вади. Кај мене дома максимум 15 цртички иде тоа за звук и тоа многу гласно е, а има преку 50 такви. Е сега не е андроид и има мал избор на апликации, дали 60 вкупно. Ма да мене не ми е важно многу тоа, користам само Youtube и радио од апликации.

Така да види си првин каков оперативен има, ако е андорид земи си, ако не барај некој за тие пари што има андроид

И остај го овој горе, ако имал само он лошо искуство не значи дека сите имале. Познавам луѓе што имале проблеми и со лг и со самсунг, така да не му стои тоа на место.
Има wifi само мислам не е смарт и незнам зошто ми е смарт искрено.
Да за андроид донгл ќе си земам има ефтини по 20-30 долари
 
Член од
8 септември 2008
Мислења
11.834
Поени од реакции
10.147
Смарт е овој или не? Гледам има во АМЦ за тие пари еден што е смарт и еден што не е смарт. Ако е смарт гледај да е андроид зошто тие другите опертивни немат баш премногу апликации, претежно овие најважните. Ма да мислам дека и Филипс веќе ги прави андроид, ама сепак провери.

Иначе јас имам 42ка Филипс и во врска со слика е звук е супер. Пред се звукот, чист звук и силен го вади. Кај мене дома максимум 15 цртички иде тоа за звук и тоа многу гласно е, а има преку 50 такви. Е сега не е андроид и има мал избор на апликации, дали 60 вкупно. Ма да мене не ми е важно многу тоа, користам само Youtube и радио од апликации.

Така да види си првин каков оперативен има, ако е андорид земи си, ако не барај некој за тие пари што има андроид

И остај го овој горе, ако имал само он лошо искуство не значи дека сите имале. Познавам луѓе што имале проблеми и со лг и со самсунг, така да не му стои тоа на место.
Фала ти на совет :)
 

k3b

Член од
17 декември 2010
Мислења
2.808
Поени од реакции
4.280
Остајго овај горе шо треси глупости дека ако сум имал јас неморало да значи и други да имале. Ако го користиш телевизорот да префрлиш од канал 5 на сител тогаш телевизорот ти е ТОП за тебе и тоа ти е многу!

Јас до сеа неам сретнато човек шо нема проблем со филипс телевизор , под проблем не се подразбира да пуштиш глас и да смениш канал!

Прво , отвориго форумот на филипс ако го немаш отворено и разгледајги сите теми , значи од 100 теми 90 се со ПРОБЛЕМ! и тоа стандард проблеми кај сите, така да немој да тресиш глупости да споредуваш лг и самсунг со филипс ЃУБРЕТО ОД АМЦ. БТВ и јас иам 42ка филипс , чоекот праша и му одговорив , подобро нека подсобери уште некој денар и нека си купи телвизор како шо треба.

Прво , смарт тв апликацијата е очај (не зборувам за тв од 100к нагоре) значи ОЧАЈ!
Тие со андроид се бетар ! едноставно замрзнува и решение ти е од струја он - офф
Второ , телевизорот лагира страшно нешто , значи не е до апдејти , едноставно софтверот му е очај, капак на се шо 10 апликации се на се има , и никој не девелопира на ништо. тоа шо е тоа е!

Друго ,и да не е смарт пак лагира и кочи , сам се гаси , сам се пали , значи 300 глупости прај

Трето , незнам дали тој погоре седнал и расчепкал лг или самсунг телевизор , не да смени програма само, да проба иптв апликација , да проба низ јутуб апликација да проба како функционира DLNA на нив како на филипс, па после да дојди на темава и да кажи колку пати закочил неговиот филипс а колку овие другите.

Значи го имам дома , сум видел на еден куп други места филипси и кај сите значи кај СИТЕ мора да има некој проблем! лг и самсунг се светлосни години напред од филипс во девелопирање

Најдобронамерно ова сето ти го кажувам па ти сам одлучиси.

Ако ти треба телевизорот да си менуваш само програми тогаш земиси филипс
 
Последно уредено:
Член од
28 март 2015
Мислења
5.428
Поени од реакции
11.336
Остајго овај горе шо треси глупости дека ако сум имал јас неморало да значи и други да имале. Ако го користиш телевизорот да префрлиш од канал 5 на сител тогаш телевизорот ти е ТОП за тебе и тоа ти е многу!

Јас до сеа неам сретнато човек шо нема проблем со филипс телевизор , под проблем не се подразбира да пуштиш глас и да смениш канал!

Прво , отвориго форумот на филипс ако го немаш отворено и разгледајги сите теми , значи од 100 теми 90 се со ПРОБЛЕМ! и тоа стандард проблеми кај сите, така да немој да тресиш глупости да споредуваш лг и самсунг со филипс ЃУБРЕТО ОД АМЦ. БТВ и јас иам 42ка филипс , чоекот праша и му одговорив , подобро нека подсобери уште некој денар и нека си купи телвизор како шо треба.

Прво , смарт тв апликацијата е очај (не зборувам за тв од 100к нагоре) значи ОЧАЈ!
Тие со андроид се бетар ! едноставно замрзнува и решение ти е од струја он - офф
Второ , телевизорот лагира страшно нешто , значи не е до апдејти , едноставно софтверот му е очај, капак на се шо 10 апликации се на се има , и никој не девелопира на ништо. тоа шо е тоа е!

Друго ,и да не е смарт пак лагира и кочи , сам се гаси , сам се пали , значи 300 глупости прај

Трето , незнам дали тој погоре седнал и расчепкал лг или самсунг телевизор , не да смени програма само, да проба иптв апликација , да проба низ јутуб апликација да проба како функционира DLNA на нив како на филипс, па после да дојди на темава и да кажи колку пати закочил неговиот филипс а колку овие другите.

Значи го имам дома , сум видел на еден куп други места филипси и кај сите значи кај СИТЕ мора да има некој проблем! лг и самсунг се светлосни години напред од филипс во девелопирање

Најдобронамерно ова сето ти го кажувам па ти сам одлучиси.

Ако ти треба телевизорот да си менуваш само програми тогаш земиси филипс
Телевизија освен Спорт Клуб не гледам така да размисли дали сум вртел само на канал 5. Сум чепкал и LG, баш истото време зема и вујко ми ЛГ со слични спецификации кога го земав јас Филипсот. И да ти кажам освен тоа што имаше тој повеќе апликации друга разлика не видов, а он го плати за 200 евра повеќе. Мене телевизорот не ми ни кочи, а кај другите не знам. Си пуштам youtube најнормално, филмови и серии цело време преку усб префрлам и нема никаков проблем. За апликаците реков да проблем се, нема доволно ама на стариот софтвер, сега има нов софтвер и ги има иститие апликаците како и останатите телевизори. Притоа и му насочив дека доколку го има стариот софтвер со тие апликации да не зима.
И кажи ми што сакаш да пишува на форуми? Нормално дека за проблеми ќе пишува, нема да седне седне некој и да ги фали како се добри. Отвори и други форуми за други телевизори ќе видиш и таму се пишуват само проблеми.
А цената помеѓу овие телевизори се небо и земја и некој не сака да лупне дупло повеќе пари за телевизор, а реално истите функции ги врши и тој и тој телевизор.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom