Штип

раднаскела

Wubba lubba dub duuuub
Член од
7 февруари 2011
Мислења
1.678
Поени од реакции
1.990
Дочекав ден u мојо живот да ја видам реката Отиња со толку вода, наместо досегашните 2 овци шo мочаа кај "изворо". :ROFLMAO:
 
Член од
11 ноември 2009
Мислења
2.809
Поени од реакции
2.630
За божиќ си дојдов и викам ај да го видам новиот трговски центар. Внатре ме начека менаџерот и одма со закани ако не сум го оставил ранецот на рецепција ќе се пресметал со мене. os:

Може да каже на културен начин дека е забрането шетање со ранец. Тешка сељачана владее во Штип.


Sent from my GT-I9300 using Tapatalk
нема ти шо со ранец да шеташ таму :D
 

Razor

u jelly?
Член од
26 јануари 2007
Мислења
2.543
Поени од реакции
165
За божиќ си дојдов и викам ај да го видам новиот трговски центар. Внатре ме начека менаџерот и одма со закани ако не сум го оставил ранецот на рецепција ќе се пресметал со мене. os:

Може да каже на културен начин дека е забрането шетање со ранец. Тешка сељачана владее во Штип.


Sent from my GT-I9300 using Tapatalk
ташната ја заклучуваат во шкаф на рецепција и ти го дадат клучот, или ако сакаш ти ја моткаат во проѕирна кеса и си ја носиш со себе.
 
Член од
1 јуни 2011
Мислења
25.909
Поени од реакции
41.872
ташната ја заклучуваат во шкаф на рецепција и ти го дадат клучот, или ако сакаш ти ја моткаат во проѕирна кеса и си ја носиш со себе.
Да али на културен начин треба да кажат какви им се процедурите, а не право закани и тепање. Ебати менаџерот со мајмунска фаца.
 
Член од
1 јуни 2011
Мислења
25.909
Поени од реакции
41.872
Еден другар што живее во таа близина ми кажа дека ги иселуваат оние што живеат околу црквата во Ново Село. Вистина ова?
 

OziLLLL

MADRIDISTA
Член од
8 октомври 2008
Мислења
3.334
Поени од реакции
1.892
otprilika kade se naogja novo selo
pred stip,posle stip,kako bi doslo ... :D
Патот струмица/радовиш за во Штип, после затворот десно коа кршкаш за да влезеш во Штип. Секако е пренасочено преку „петлето“ од станица да се кружи, пошто сеуште е затворено.
 
Член од
18 ноември 2013
Мислења
97
Поени од реакции
36
Има ли некоја играчница во Штип дека шо има билиарда, знам за таа во трговскиот ама ја неам заварено отворена никогаш ???
 

Kajgana Shop

На врв Bottom