НБА сезона 2014-2015

The Finals:


  • Вкупно гласачи
    49
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.

Kocka

Manchild
Член од
1 август 2006
Мислења
3.531
Поени од реакции
2.752
Има добри забивачи помеѓу младите но не се атрактивни. Пред неколку години победи Џереми Еванс од Јута а батето нема изиграно повеќе од 5 мин на утакмица од тогаш. Такви атлети има колку сакаш во НБА но не се интересни. Имаше тогаш интересна идеја да има награда милион долари за победникот што ќе ги заинтересираше ѕвездите. Друго е да се соберат Леброн,Грифин,Хауард и Дјурант да забиваат.
grifin howard durant? so ke se natprevaruvaat? koj ke uspeee da ne go dopre obracot od podaleku? od ovie so gi nabroja nikoj ama bas nikoj nema elegancija za kucanje....
 

раднаскела

Wubba lubba dub duuuub
Член од
7 февруари 2011
Мислења
1.678
Поени од реакции
1.990
Јас сакав Кент Бејзмор да се пријави. ептен ме кефи кога ќе ја закуца, lefty style. Го гледам сега супер се снаоѓа од клупа во Атланта. (y)


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

Nino Manchester

Oŋce α RED, αlwαys α RED
Член од
4 јуни 2009
Мислења
14.530
Поени од реакции
17.887
И ја сакам Леброн да се пријави,ама пичка е.
 
Последно уредено:

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
42.893
Поени од реакции
84.262
То Вигинс мајсторе покажи им на алчниве гзови што пропуштија и како се заебаа за сите пари само за да му си лижат на Леброн..пуни ги !

Моиве имаат ментален блок..па све ви ебам ме нанервиравте ептен..2 НОЌИ ПО РЕД 15+ ПОЕНИ ПОЕБУВАТЕ ВО ПОСЛЕДНА ЧЕТВРТИНА НОРМАЛНИ ЛИ СТЕ БЕ ???
 
Член од
15 ноември 2008
Мислења
5.728
Поени од реакции
11.564
То Вигинс мајсторе покажи им на алчниве гзови што пропуштија и како се заебаа за сите пари само за да му си лижат на Леброн..пуни ги !
Баш подобро за него е што игра во Минесота, во Кливленд сигурно немаше да ја има таа слобода. А, реално и Кливленд не погреши со тој трејд, иако можеби сега изгледа така.
 
Член од
22 јуни 2010
Мислења
3.688
Поени од реакции
5.444
Хах Филаделфија највеќе ги испотија Атланта во сите 18 победи. :ROFLMAO:
 

Nino Manchester

Oŋce α RED, αlwαys α RED
Член од
4 јуни 2009
Мислења
14.530
Поени од реакции
17.887
Дечки ај еден мој предлог,знам дека има посебна тема за ова,ама дека оваа повеќе читана ќе пишам овде.дајте да се собереме ние што ја следиме темава,на некоја партија баскет у сала секако,дали тоа били Форца или Јане,или кое било друго место небитно.Значи зборам барем за тие што се од ск или престојуваат таму.еве ја не сум ама за нареден викенд од четврток натаму би дошол.Секако не знам како се цениве по саливе нис Ск,па еве @Stefan-kobe нека се изјасни за предлогов.И така мислам дека горе доле повеќе знае што како е со терминиве.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom