Work and travel USA

Член од
30 мај 2014
Мислења
66
Поени од реакции
30
Дали може да останам во Сад по завршувањето на програмата ? .Каков ке ми биде статусот, и дали постои опасност од депортирање ?
 
Член од
20 октомври 2013
Мислења
1.096
Поени од реакции
509
Дали може да останам во Сад по завршувањето на програмата ? .Каков ке ми биде статусот, и дали постои опасност од депортирање ?
Познаник после завршувањето на програмата остана и еве го веќе 7 години таму е. Нелегален престој ќе имаш, народно кажано на црно, депортација само ако правиш глупости.

Sent from my SM-N9005 using Tapatalk
 
Член од
29 јануари 2015
Мислења
3
Поени од реакции
0
Прашање:

Прва година факс сум, имам положено или 2/4 или 3/4 испити, сакам да знам како стојам со шанси за да добијам виза.

Note:

Имам доста стабилна финансиска состојба дома(татко ми е газда, мајка ми на висока позиција во истата фирма) и англискиот ми е солиден.
 
Последно уредено:
C

cige

Гостин
Прашање:

Прва година факс сум, имам положено или 2/4 или 3/4 испити, сакам да знам како стојам со шанси за да добијам виза.

Note:

Имам доста стабилна финансиска состојба дома(татко ми е газда, мајка ми на висока позиција во истата фирма) и англискиот ми е солиден.
темава стана исто како на Гламстик:"Дали сум бремена".
Абе дрвени глави, само да немате испити заостанати повеќе години
 
Член од
23 јануари 2013
Мислења
10
Поени од реакции
0
Има некој од тука што утре треба да оди на интервју на саемот за американски работодавци во хотелот Холидеј Ин и го знае терминот кога почнува? Мене овие од Коузон не ми се јавиаа, ниту пак мејл ми пратија...
 
Член од
7 март 2013
Мислења
149
Поени од реакции
41
Дечки, аплицирав за Seacrets - Ocean City MD, може некој да сподели искуство за местово, како е?
 

Altair

Шмеќер
Член од
30 јуни 2008
Мислења
306
Поени од реакции
192
Дали некој бил во Kittery, Maine - ако да нека ме контактира :)
 
Член од
8 септември 2013
Мислења
19
Поени од реакции
2
Ima nekoj koj e vo master a ima dobieno viza ili nekoj poznanik vas ? Znaci prva godina sum vo master prv semestar imam 22 godini se dvoumam dali da si go probam srecata :)
 
Член од
22 декември 2011
Мислења
2.003
Поени од реакции
4.161
Може ли некој да ми објасни како иде процедурата за враќање на данок доколку го немаш последниот чек. Во коузон ми рекоа дека требало да чекам да ми стигне некој W2 form доколку го немам последниот чек. Кога стига тоа чудо? Дојде февруари мене ништо не ми стигнало :)
 

davidko

VR|46
Член од
9 декември 2009
Мислења
106
Поени од реакции
20
Планираме да одиме 2-3 другарчиња заедно преку коузон w&t, ме интересира едниот незнај англиски многу малце основни реченици.
Дали ќе му прават проблем За виза има шансии да го одбијаат?
 
П

Пепси_

Гостин
Планираме да одиме 2-3 другарчиња заедно преку коузон w&t, ме интересира едниот незнај англиски многу малце основни реченици.
Дали ќе му прават проблем За виза има шансии да го одбијаат?

не повеќе ќе има проблем кај работодавачот ако има интервју отколку у амбасада :icon_lol:
 
Член од
21 декември 2011
Мислења
568
Поени од реакции
294
Ај некој нека пише што све треба да за во Амбасада,
знам дека до пред некоја година бараа потврда од родители ( плата) , уверение за положени испити и сл.
Исто ме интересира дали бараат само уверение или и индекс на увид и како знаат кои предмети се презапишани ( имам 2 презапишани еден од прва еден од втора и затоа ме интересира)
 
Член од
5 февруари 2014
Мислења
57
Поени од реакции
37
Ај некој нека пише што све треба да за во Амбасада,
знам дека до пред некоја година бараа потврда од родители ( плата) , уверение за положени испити и сл.
Исто ме интересира дали бараат само уверение или и индекс на увид и како знаат кои предмети се презапишани ( имам 2 презапишани еден од прва еден од втора и затоа ме интересира)
До лани не требаше потврда од родители и сл, за оваа год не знам . Што се однесува до предметите , при интервјуто конзулот го поседува и индексот и уверението за положени предмети, така што многу лесно се гледа кој предмети ти се презапишани. П.с не би требало 2 предмета да бидат проблем али секој со совја среќа .
 
Член од
8 септември 2012
Мислења
42
Поени од реакции
4
Мала помош ве молам да споделите искуство кои имате со Ameriquest и доколку некој од вас поминал во Ocean City MD работната позиција е guest relations за во дискотеката Seacrets. Иначе сум студент на Стоматолошки факултет со положени испити освен еден што мислам дека е добро... Ми требаат ваши искрени мислења и препораки бидејќи аплицирам сам и имам страв за тоа како ке се снајдам дали може да најдам 2 работа,како се движат цените за живот и сл. Секоја информација би ми била од помош...Ви благодарам однаред :D
 
Член од
18 ноември 2014
Мислења
78
Поени од реакции
13
Можеби е рано за вакво прашање ама сакам да си ги планирам парите. Дали некој може да сподели искуство за патување со Turkish airlines, од прилика по која цена се движат билетите?[DOUBLEPOST=1423600121][/DOUBLEPOST]Можеби е рано за вакво прашање ама сакам да си ги планирам парите. Дали некој може да сподели искуство за патување со Turkish airlines, од прилика по која цена се движат билетите?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom