Барам / Имам потреба од програмер, работа, часови, итн

Член од
24 октомври 2008
Мислења
1.382
Поени од реакции
248
Некој што има работено во Unity и го разбира солидно, па дури и повеќе од солидно ? :D Ако има некој нека пише.
 

Boogie

no pain no game
Член од
4 декември 2005
Мислења
985
Поени од реакции
544
Ме интересира дали има некоја компанија за анимации-изработка на анимирани реклами или било каков видео запис по порачка.Немора да е компанија ако има и некој што тоа го прави дома нека ме информира на skin1art@hotmail.com сакам да направиме некаква соработка за повеке проекти :)
 
Член од
14 април 2013
Мислења
15
Поени од реакции
0
Zdravo , baram nekoj sto znae da izrabotuva proekt vo c# za fakultet mi treba, so wamp server da bide povrzan. Dali moze nekoj da pomogne. Moze preku inbox podetalno da objasnam.Sto treba ke platam. Fala odnapred
 

UniqueM

dreamer
Член од
30 јули 2014
Мислења
71
Поени од реакции
20
Дали може некој да ме насочи како најлесно е да се научи AutoCAD? Дали има некоја онлине литература или сепак мора часови? Сакам да кажам ми треба за моја душа, сакам да го знам, па дајте ми совети..може некој од вас нуди часови? Како одо со цени? Фала дечки
 
Член од
22 февруари 2007
Мислења
1.852
Поени од реакции
1.382
Да не барам индијци... Имено ми треба html5/css3/js код со 2 варијабли кои би требало да бидат мануелно менливи да се оптимизира за Wordpress, т.е. да бидам по прецизен да се направи да биде WP plugin. Ако има некој што се разбира, нека ме исконтактира по порака..
 
Член од
21 март 2014
Мислења
511
Поени од реакции
375
Може некој да ми помогне ? Сакам да направам игра FPS мултиплеер све то.. Шо јазик треба да научам и дали има некој што ќе може да го изводи до крај проектот ???
 
Член од
14 април 2013
Мислења
15
Поени од реакции
0
Zdravo, dali ima nekoj sto se razbira so rabota vo Flesh,ima solidni poznavanja, dava privatni casovi, mi treba da mi se objasnat nekoi zadaci(za na fakultet). Sto treba za cena ke si platam. Fala odnapred.
 
Член од
21 март 2014
Мислења
511
Поени од реакции
375
Знае ли некој кој софт се користи за цртани филмови(ама убаво да изгледа) и со кој софт можам да ги спојам синхронизацијата и видео записот(Изгледа ќе почнам со тоа првото е провлемот за второ ќе се снајдам)
 
Член од
5 август 2009
Мислења
1.295
Поени од реакции
484
Имам потреба од програмер (јуниор), за подолг период. Работа, во моменти кога се потребни консултации, координација и сл. во канцеларија (Скопје), а секако за веќе легнати работи може ако сака да работи и од плажа. Без строги ограничувања за работа на веќе постојни приватни проекти, поточно никакви проблеми додека тоа не пречи на нашата работа.
Примарен програмски јазик - PHP. Секако мора да има основни познавања на работа со бази. Пожелно е да има познавања од javascript/jQuery, CSS, и сл.
Претходно искуство не е задолжително, но знаењето секако е. Заинтересирани, ве молам информации испратете по ПП и секако вклучете контакт информации, познавања, претходно искуство, очекуван бруто надомест, период од/до кога сте слободни, и сл.
 
Член од
20 јуни 2009
Мислења
75
Поени од реакции
13
Имам потреба од PHP Програмер со искуство за работа во Скопје.
За повеќе информации Ве молам пишете ми во порака.
 

Prince

PsyTrance, Musica Psychedelica
Член од
22 јуни 2007
Мислења
1.160
Поени од реакции
2.987
Дали знајт некој во Скопје шо дават приватни часој програмирање во C, хитно е , фала многу.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom