Бодибилдинг суплементи

statusQuO

Модератор
Член од
18 јуни 2008
Мислења
13.038
Поени од реакции
7.615
Ја разгледувам како алтернатива за мултивитамин, зошто и самиот верувам дека синтетски добиени витамини во лабораторија не се баш биорасположливи и адекватни за организмот како науката што ги денес сфаќа.
Тачно дека синтетички витамини << природни извори.
Ама има два проблема:
- Цена
- Квалитет на спирулина во МКД
 
Член од
15 јануари 2014
Мислења
2.706
Поени од реакции
1.619
Ја разгледувам како алтернатива за мултивитамин, зошто и самиот верувам дека синтетски добиени витамини во лабораторија не се баш биорасположливи и адекватни за организмот како науката што ги денес сфаќа.
Зезаш сеа...:D таман земав мултивитамин :D
 

LP1519

ЧастиОбраз
Член од
2 февруари 2012
Мислења
405
Поени од реакции
298
Користел некој? Мислење, искуство..
 
Член од
20 март 2009
Мислења
68
Поени од реакции
5
Тоа е 17 години дете што му дадов план за исхрана и вежбање и за 1 месец зголеми 2кг.
Претходно немаше никаков резултат 1 година вежбаше како што му кажале батките, сега само со исхрана и креатин ги доби тие резултати.
Од 64 кг сега е 66 кг и намали на масти за 0.5 %.
Се испокаравте за глупости, врска си немаше ништо од суплементи, две страни оф топик. И сите се изначудивте како качил 2кг за месец дена а на никого не му текна да спомне дека детето почнало да зема креатин, наеднаш сите заборавивте што прави креатинот во клетките, посебно кога за прв пат почнуваш да земаш. За тие месец дена клетките во мускулот му се волумизирале, 1кг од тие 2 се во вода, и сам го знаеш тоа, што не значи дека е лошо и не значи дека не треба да пие креатин, ама не го форсирај и не го напињај да се такмичи, нека си вежба и нека расте.
 
Член од
15 февруари 2008
Мислења
395
Поени од реакции
397

Attachments

statusQuO

Модератор
Член од
18 јуни 2008
Мислења
13.038
Поени од реакции
7.615
1000 пути е прашано али не сум се замарал да прочитам пошо не ми требало а свртев едно 10тниа страни наназад и не најдов

Креатин монохидрат квалитетен микронизиран со реална цена, пошто глеам скопскиве продавници за суплементи имаат поголеми цени во однос на други градови од мкд.
 

Con Artist

the man with the key
Член од
1 мај 2012
Мислења
5.045
Поени од реакции
19.652
1000 пути е прашано али не сум се замарал да прочитам пошо не ми требало а свртев едно 10тниа страни наназад и не најдов

Креатин монохидрат квалитетен микронизиран со реална цена, пошто глеам скопскиве продавници за суплементи имаат поголеми цени во однос на други градови од мкд.
100% Ultra Creatine Monohydrate 1KG за 990 денари.
Микронизиран и збогатен со Б6 витамин (150 % RDA во 5 грама) за подобра апсорбција на креатинот.

Мој другар купи ваков, ми даде 300 грама да го пробам, одличен е. Делува нормално како што треба.
Џабе ќе даваш плус 500 денари за друг, истиот ќе биде, само што ќе ја платиш марката и амбалажата.
 

statusQuO

Модератор
Член од
18 јуни 2008
Мислења
13.038
Поени од реакции
7.615
100% Ultra Creatine Monohydrate 1KG за 990 денари.
Микронизиран и збогатен со Б6 витамин (150 % RDA во 5 грама) за подобра апсорбција на креатинот.

Мој другар купи ваков, ми даде 300 грама да го пробам, одличен е. Делува нормално како што треба.
Џабе ќе даваш плус 500 денари за друг, истиот ќе биде, само што ќе ја платиш марката и амбалажата.
И ја го глаев тој ама одредени луѓе чие мислење го вреднувам ми кажаа дека не биле задоволни.
Ќе размислам фала.
 

Con Artist

the man with the key
Член од
1 мај 2012
Мислења
5.045
Поени од реакции
19.652
И ја го глаев тој ама одредени луѓе чие мислење го вреднувам ми кажаа дека не биле задоволни.
Ќе размислам фала.
Зависи што очекувале од него. Ако очекувам после еден месец во теретана да дигам 150кг на бенч и да ставам 20кг мускулна маса, веројатно и јас не би бил задоволен од креатинот.

Ти кажувам од мое лично искуство. Претходно немав земано долго време, го пробав, имаше ефект. Друга опција, можам да ти го препорачам и од Dymatize креатинот. Исто, микронизиран. Овие два само ги имам користено.
 
Член од
11 мај 2014
Мислења
1.020
Поени од реакции
575
И ја го глаев тој ама одредени луѓе чие мислење го вреднувам ми кажаа дека не биле задоволни.
Ќе размислам фала.
Креатинот од оваа фирма не сум го пробал, али ги имам пиено тие амино 20000 и ми се допаднаа, реално и пак планирам да купам за време на чистење бидејќи 900 таблети за 1200денари ги испив за месец дена и ми заменуваа оброк цел. Од biotech во кеса зедов последно пола кг од кај бобан и тој не ти е воопшто скап (500 грама во кеса) сега гледам има и попуст види прашај си, мене ми се допадна. Инаку пробани од дајматајз,олимп, ултимејт и универзал (ултимејт некако најдобро го осетив, а тој од универзал не беше чист монохидрат и доста солена цена има)
 
Член од
11 мај 2014
Мислења
1.020
Поени од реакции
575
Член од
21 декември 2011
Мислења
568
Поени од реакции
294
Во моментов го пијам овај, добар е на вкус, ок се раствора за понатаму и да сакам да ти кажам неможам не сум лабораторија :)
За понатаму само тоа што пишува на опаковка :) бев скептик заради фирмава непозната ми е а ефтина е, да не имаш и нешто друго пробано од биг мен ?
 
Член од
11 мај 2014
Мислења
1.020
Поени од реакции
575
За понатаму само тоа што пишува на опаковка :) бев скептик заради фирмава непозната ми е а ефтина е, да не имаш и нешто друго пробано од биг мен ?
Мултифејс тој другиот го имам пиено ради што беше ефтин, инаку не се ниту нешто посебно ниту ептен чкарт :) Ок се на вкус, растворливост за тие пари задоволително.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom