Храна за кучиња

Член од
7 октомври 2014
Мислења
73
Поени од реакции
104
Ѓорѓи се наоѓа позади Економско во К.Вода, а Дениз позади Капитол во Аеродром. Броеви ќе ти пишам во пп.
Храната е 2800 со достава до дома. Парите се уплаќаат на сметка.
 
Член од
18 август 2013
Мислења
59
Поени од реакции
16
Имам 2ипол месеци шарпланинче.. Барам совет за негова квалитетна исхрана за правилен раст и развој.. и кои витамини и суплементи се даваат и по колку
 
Член од
7 октомври 2014
Мислења
73
Поени од реакции
104
Имам 2ипол месеци шарпланинче.. Барам совет за негова квалитетна исхрана за правилен раст и развој.. и кои витамини и суплементи се даваат и по колку
Кога ќе купуваш храна ќе бараш Giant/Maxi Junior храна бидејќи е од големите раси. Е сега, зависи имаш многу храни со различни цени :) Јас на мојот лабрадор му давам Husse Valp и задоволен сум, има достапна цена и вршат достава до дома. И да напоменам дека и му готвам покрај дехидратот што го јаде.:D
 
Член од
18 август 2013
Мислења
59
Поени од реакции
16
Фала Александар
http://www.anakom.mk/proizvodi.html дали ги знае некој цените на овие производи и од каде вие набавувате животински протеини за вашите најубави миленици?:D
 
Член од
11 април 2012
Мислења
4.286
Поени од реакции
4.689
Фала Александар
http://www.anakom.mk/proizvodi.html дали ги знае некој цените на овие производи и од каде вие набавувате животински протеини за вашите најубави миленици?:D
batacite im bea 100-110 denari ama ic ne bea dobri, meleno pilesko meso imas za kucinja (30 den/kg ne bas kvalitetno) i drugoto sto se prodava po marketi za luge e 55 den/kg sto e pristoen kvalitet bar za cenata ne e kako telesko :)
site ovie ceni sto ti gi napisav se za an golemo ako zimas cel paket a tie se najcesto 15-20 kg
za drugite proizvodi pojma neam neznam ni sto drugo imaat
 
Член од
22 декември 2014
Мислења
20
Поени од реакции
2
Zdravo,

Zemav malo kutre bullmastif 2 meseca.Koja od hranite vo nasive pet shopovi e ok.Vo fauna mi predlozija Natural Trainer maxi isto taka se mislam za Brit care junior large breed.
Za Nova foods nekoi luge mi rekoa deka varira so kvalitet pa zato se mislam so sto da pocnam.
 
Член од
11 април 2012
Мислења
4.286
Поени од реакции
4.689
Zdravo,

Zemav malo kutre bullmastif 2 meseca.Koja od hranite vo nasive pet shopovi e ok.Vo fauna mi predlozija Natural Trainer maxi isto taka se mislam za Brit care junior large breed.
Za Nova foods nekoi luge mi rekoa deka varira so kvalitet pa zato se mislam so sto da pocnam.
Сакаш квалитетна храна тогаш готви дома, сакаш да раниш дехидрат не читај име и не гледај цена се зависи од тоа како кучето ќе ти ја прифати.

Од дехидративе пример јас давам брит ама не ми го јадат мн мн на вкус/мирис знам мн кучиња што не хо сакаат ама дава задоволителни резултати. Ројал незнам зашто моиве не ја ни помитисуваат, пурина не ми вадеше баш добри резултати нит ја јадеа нит па имаа добра столица. Затоа па на готвено кога ми се се пресреќни и супер весели, игриви и столицата минимална.
Расчитај убаво по страниве секој втор пост е земав куче препорачај храна ама у глобала скоро сите го пишуваме ова што ти го пишав. Или земи и храни го со квалитетно домашно зготвено или најди дехидрат што ќе ти одговара на миленикот не го гледај името што го пишува на пакувањето.

Sent from my Nexus 7
 
Член од
7 октомври 2014
Мислења
73
Поени од реакции
104
Zdravo,

Zemav malo kutre bullmastif 2 meseca.Koja od hranite vo nasive pet shopovi e ok.Vo fauna mi predlozija Natural Trainer maxi isto taka se mislam za Brit care junior large breed.
Za Nova foods nekoi luge mi rekoa deka varira so kvalitet pa zato se mislam so sto da pocnam.
Земи од двете и види како ќе ги јаде и која ќе биде подобра за него, т.е. која ќе дава добри резултати па одлучи понатака што ќе му даваш. Ако ни тие две не ти даваат добри резултати би ти ја препорачал Husse Valp Maxi да ја пробаш. :) Покрај дехидратот и готви му нека осети малку мевце не само зрна :D
 

pacienat

Лабав надуен
Член од
7 септември 2010
Мислења
524
Поени од реакции
718
Што мислите за овес како додаток во храната?
 
Член од
15 јануари 2014
Мислења
2.706
Поени од реакции
1.619
Од каде купувате храна ? за мали кутриња ? кај може да се најде по набавна цена некоја од овие подобриве храни,и дали е поефтино да земеш цела вреќа од 5-10-15 кг отколку да зимаш по 1 кг ?
 
Член од
11 април 2012
Мислења
4.286
Поени од реакции
4.689
Од каде купувате храна ? за мали кутриња ? кај може да се најде по набавна цена некоја од овие подобриве храни,и дали е поефтино да земеш цела вреќа од 5-10-15 кг отколку да зимаш по 1 кг ?
Секогаш е најефтино да ја зимаш најголемата вреќа. Од петшоп продавнициве најефтин ти е фауна. Храната е најефтина да ја зимаш од кај увозниците ама и тука имаш проблем не сите даваат да ја зимаш од кај нив. Пурина не дозволуваат купување од кај нив мораш од петшоп, Еукануба можеш и на кило да ја купиш од кај увозникот (Перо Божиновски ветеринарот кај Апче слаткарата), Ројал ти е иста цена во секој од поголемите пет шопови. Брит од кај Коко(кинолошки судија) ама во последно време почна и он да прави проблеми за купување од кај него, Хусе неможе да ја купиш во петшоп само од кај увозникот @SaltNPepa ќе ти каже како :)
 
Член од
7 февруари 2015
Мислења
11
Поени од реакции
3
Дечки ај еден совет.. Имам пекинезерче 5 месеци е.. Досега му давам домашна храна, млеко. Од пред 2 недели почнав со сува храна па ме интересира која е најдобра за нив и како правилно треба да се храни.

П.С сувите храно со големи зрнца не ми ги јади најверојатно сеуште неможи
 
Член од
11 април 2012
Мислења
4.286
Поени од реакции
4.689
Дечки ај еден совет.. Имам пекинезерче 5 месеци е.. Досега му давам домашна храна, млеко. Од пред 2 недели почнав со сува храна па ме интересира која е најдобра за нив и како правилно треба да се храни.

П.С сувите храно со големи зрнца не ми ги јади најверојатно сеуште неможи
Никогаш нема ни да може тоа ти е како ти да пробаш фамилијарна пица да ја ставиш цела во уста одеднаш.
Затоа и храните се делат на мини медиум и макси, ќе си бараш грана која е за кучиња со мал раст т.е. мини тие имаат поситни зрна. А која е најдобра е тоа е индивидуално и ќе мораш да си најдеш сама која најмногу ќе му одговара на твојот миленик. Ако сакаш поефтини храни тогаш пробај со Trainer, Natural trainer, Naxos, Cibau. Нешто поквалитетни од нив се Purina, Eukanuba, Brit, Royal Canin. И врвот што можеш да го добиеш во мкд во моментов е CarniLove или Natural& Delicious
 

Kajgana Shop

На врв Bottom