Американски фудбал - NFL лига

Член од
14 септември 2013
Мислења
112
Поени од реакции
43
Патс изиграа најдобро од сите тимови на Ламбро, мада незнам колку ги пратите Патс, ова им беше најлошата партија во последниве 7. И покрај се беа блиску, не ми текнува кој беше што им подари шанса за камбек, сепак домашен терен си е домашен терен, публиката на твоја страна, плус скоро сите одлуки што се 50/50 се свират за домаќинот.
По мене клучна беше грешката на Ревис и Мекарти на крај на прво полувреме, мислам дека Ревис очекуваше помош од внатрешна страна затоа и ја затвори надворешната, сепак тоа е Роџерс ја виде грешката и казни. Штета за Ревис, перфектна утакмица без таа грешка, им ги трчаше рутите на рисиверите на Пекерс :)
Мислам дека на неутрален терен Патс би ја добиле партијава, незнам како стоеа Пекерс со повреди пред утакмицава, ама кај НЕ фалеше Џонс( кој иако не играше доста време сезонава), е клучен играч од одбрана.
За крај, утакмичиште беше, и реално Роџерс е нај андеррејтед од големиве КБ, Менинг и Лак како многу повеќе да ги сакаат медиумите од Роџерс.
Pa ne bi rekol deka beshe do NE, povekje bi rekol deka GB mnoooogu ubavo ja procitaa igrata na NE i ne dozvolija tolku trcanje so topka, plus Brejdi bese blokiran... Opravduvanja ke ima sekogash, ama ovoj tim na GB doprva doagja, a Rodgers doprva ke ispishuva istorija (iako ima eden prsten vekje!). Toj bese priseben vcera koga bese najpotrebno, a nervozata kaj Brejdi bese povekje od ocigledna. Deka Brejdi se prepotuval i pred utakmicata se gledashe od nacinot na koj se raduvashe na TD-ite, ko da osvoil SB. IT'S PACKERSTIME! :)
 
Член од
16 јануари 2009
Мислења
2.731
Поени од реакции
1.063
Пекерс тепаа зашто секоја утакмица сезонава стартуваат фуриозно на почеток и не им дадоа простор на НЕ да изиграат ништо цела прва четвртина. Искрено се надевам на римеч на неутрален терен, сезонава најзаслужено( до сега) е овие тимови да играат СБ.
Мислам таму друга песна ќе биде :)
 

Leo Bonnie

Кад се врате скитнице
Член од
20 декември 2008
Мислења
4.444
Поени од реакции
5.441
Поради моите умрени Џајантс кои 3 сезона по ред нема да играат плеј оф остатокот од сезоната треба да барам нова екипа, ќе си навивам за Аризона и Сан Диего. Многу напатени ми се Риверс и Фитсџералд(добро овој не е толку, 120М договор има) и баш сакам еден од нив да освои.
 
Член од
14 декември 2013
Мислења
4.157
Поени од реакции
10.994
Поради моите умрени Џајантс кои 3 сезона по ред нема да играат плеј оф остатокот од сезоната треба да барам нова екипа, ќе си навивам за Аризона и Сан Диего. Многу напатени ми се Риверс и Фитсџералд(добро овој не е толку, 120М договор има) и баш сакам еден од нив да освои.
Аризона тешко нешто да напраат без Палмер..штета,многу симпатична екипа се
 

Leo Bonnie

Кад се врате скитнице
Член од
20 декември 2008
Мислења
4.444
Поени од реакции
5.441
Не го искоментиравме Реј Рајс, повлечена му е казната и неколку екипи се заинтересирани за него, пред се Колтс и Сејнтс кои имаат повреди и добро би им дошол. Поништувањето на казната е врв на лакрдијата со Роџер Гудел но ми се верува дека некој ќе потпиши со Рајс поради лошиот публицитет и медиумски притисок пред плејофот. Плус нема играно од предсезоната.
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
42.893
Поени од реакции
84.262
Ја Кавси ги гледам, не планирам да се замарам гледајќи ги Далас :D

Криво ми е што не играв на Чикаго...ај нека тепаат Далас оваа па следната да ја изгубат :ROFLMAO:

Во ПП ќе ти пратам едно линкче за сиромашни :)
 
Член од
16 јануари 2009
Мислења
2.731
Поени од реакции
1.063
Ајде синсинати тепајте ве молам !!!
Се надевам дека Балтимор нема да влезе во плејоф, зашто 2 ливчиња по ред ми горат, истото и за Бафало важи, ама они испаднаа веќе така да кармата тука си заврши работа. :icon_mrgr:
Ако се остварат предвидувањата Сиетл-Пекерс и НЕ-Денвер, крвави чемпионшип гејмс ќе бидат тоа, за супербоулот нејќам ни да зборам, мераци ќе биде кои и да се пласираат (навивам за НЕ-Пекерс супербоул)
 

Leo Bonnie

Кад се врате скитнице
Член од
20 декември 2008
Мислења
4.444
Поени од реакции
5.441
Packers all the way. Во афц ќе биди премногу тешко да се победи во Бостон.
 

Tonchie

BATTERY +
Член од
15 јуни 2005
Мислења
13.341
Поени од реакции
7.453
Леле уште прво коло од плеј офф Рејвенс доаѓаат во Питсбург. Ќе биде кланица и ладилник :) Ќе го носам дресот од Поламалу пред компјутер :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom