Вашите нокти

King B

Bears. Beets. Battlestar Galactica.
Член од
24 јануари 2011
Мислења
1.801
Поени од реакции
4.076

Последно шо иам зачувано :(
Чув за некое лакче за зацрвснување од ДМ, демек се става 4-5 дена по еден слој, па се бришат.. и така неколку пати.
Го има некој? Работи?
 

Red Widow

vintage soul
Член од
17 мај 2013
Мислења
101
Поени од реакции
163
Последно шо иам зачувано :(
Чув за некое лакче за зацрвснување од ДМ, демек се става 4-5 дена по еден слој, па се бришат.. и така неколку пати.
Го има некој? Работи?
Јас го имам , на Eveline е 8 in 1 , земи го тој е боље , за разлика од тоа дијамантот како и да беше
 

shumecha.tableta

Модератор
Член од
26 декември 2013
Мислења
3.320
Поени од реакции
17.764
Јас си ги групирав некако ноктиве. Од времето кога повеќе им посветував внимание. :noze:
Првиве се сликани со дигитрон :P
Овие се вештачки, што сама сум си ги лепела со брз лепак. :X3:
Овие се изматизирани.
И овдека има од све по нешто. :D
 

shumecha.tableta

Модератор
Член од
26 декември 2013
Мислења
3.320
Поени од реакции
17.764
Вакви ми беа периодот март-април-мај. И мислам никогаш повеќе нема да ставам гелни нокти. Орлишта. Ем сметаат, ем лом ми ги направија моите нокти. Сега ми се со стандардна големина, помалецки, еднобојни. :D
(слабо ги корнам тие од страните, кај ноктот) :X3:
 
Член од
1 декември 2011
Мислења
2.680
Поени од реакции
3.053
Eden mn korisen sovet..
Zosto koga imate siroki nokti vie devojkite gi lakirate od kraj do kraj (levo--desno mislam)?
Ostavete malku prostor od levo i desno, ke napravi noktite da vi izgledaat poprirodno i prstite podolgi ke vi izgledaat :)
 

shumecha.tableta

Модератор
Член од
26 декември 2013
Мислења
3.320
Поени од реакции
17.764
Eden mn korisen sovet..
Zosto koga imate siroki nokti vie devojkite gi lakirate od kraj do kraj (levo--desno mislam)?
Ostavete malku prostor od levo i desno, ke napravi noktite da vi izgledaat poprirodno i prstite podolgi ke vi izgledaat :)
Јас имам поприлично широка плочка, имам видено некои дека така се лакираат. Од лице ми изгледаат убаво, ама од страна кога ќе си ги видам, малку грдички ми личат. Сепак пробав да не ги налакирам до крај, ама пак скоро до крај ги налакирав. :X3:
 
Член од
25 февруари 2016
Мислења
34
Поени од реакции
53

OPI има совршена текстура, трајност и незаменлива четка за прецизност. Меѓутоа, ништо од ова нема смисла ако ноктите не се претходно средени, во смисла на форма и должина. Вообичаено носам надградба со варијации на француски маникир.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom