Фан Клуб: Барселона

Член од
9 март 2009
Мислења
999
Поени од реакции
392
Не ја гледав утакмицата, но како што гледам по резултатот сме биле одлични,и да конечно и првенецот за Суарез:icon_lol:
Меси го сруши и овој рекорд за најдобар стрелец во ЛШ.. на само 27 години најдобар стрелец во Шпанија и во ЛШ, нема што повеќе да се каже:cuc::cuc::cuc:
 

Tоni

ILLYRIAN
Член од
26 февруари 2009
Мислења
13.639
Поени од реакции
10.237
Ајде покрај сите што сте ги спомнале сте го заборавиле Тер Штеген, немаше многу работа ама одбраната што ја направи покажува каков потенцијал поседува, а и посигурен беше и на излегување на нафрлени топки, со нога е одличен даваше пасови како средњак :D


На Рафиња не треба да му се замери за црвениот,иако фаулите беа наивни и двата беа престрого санкционирани.

Педро наполно заборавил да игра фудбал. Еден од Тељо или Делофеу мора да испадне надпросечен играч.
Тељо е и ќе биде само обичен просек, Деулофеу ќе бидне нешто, ама ги имаме и Адама, Сандро, Мунир за во нападот, не треба да не боли глава. Исто и средниот ред има добра иднина, Рафиња, Денис Суарез.

Одбраната останува проблем.
Вермален треба да оди на операција и според некои каталонски медиуми го очекува 5 месечна пауза.
Нема трансфер период каде не сме се заебале со некој играч.
 
  • Ми се допаѓа
Reactions: Lu5

Lu5

Som la gent Blaugrana!
Член од
30 ноември 2011
Мислења
4.215
Поени од реакции
7.273
Тељо е и ќе биде само обичен просек, Деулофеу ќе бидне нешто, ама ги имаме и Адама, Сандро, Мунир за во нападот, не треба да не боли глава. Исто и средниот ред има добра иднина, Рафиња, Денис Суарез.
Муабетот ми беше за класично крило. Сандро и Мунир не се тоа, а во Адама не се надевам многу, имав пишано и претходно, на сила игра, неинтелегентно.
А за Тељо и Делофеу не знам, ќе видиме.
 
Член од
7 септември 2010
Мислења
1.166
Поени од реакции
1.262
Ајде покрај сите што сте ги спомнале сте го заборавиле Тер Штеген, немаше многу работа ама одбраната што ја направи покажува каков потенцијал поседува, а и посигурен беше и на излегување на нафрлени топки, со нога е одличен даваше пасови како средњак :D

Barcelona goalkeeper Ter Stegen completed 19 passes during the game tonight, more than any player of APOEL #fcblive
 
Член од
27 септември 2009
Мислења
2.172
Поени од реакции
1.037
EPIC FAIL TRANSFER -
Mundo Deportivo prenosi kako će Thomas Vermaelen danas otputovati za Finsku kako bi uradio dodatne testove i utvrdio ozbiljnost povrede. Ukoliko bude morao na operaciju, to će biti urađeno ove sedmice, a s terena bi odsustvovao najmanje 5 mjeseci.

Сега за сега Вермален е тотално промашена инвестиција, дај боже да грешам ама во скоро време нема да заигра дефинитивно ....
 
Член од
5 април 2012
Мислења
8.122
Поени од реакции
8.911
Реков јас прв човек што треба да си оди од клубот е Зубизарета
 

Lu5

Som la gent Blaugrana!
Член од
30 ноември 2011
Мислења
4.215
Поени од реакции
7.273
Гадно се заебаа што не го дадоја тој посран милион плус за Асенсио.
Зубизарета прв треба да лета. Рима.
 

Факе

Highbury–the Home of Football
Член од
6 март 2010
Мислења
9.459
Поени од реакции
10.156
^ Не ми е намерата да провоцирам,ама има нешто во што е добар Пике?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom