Скапи испити и често повеќекратно полагање за возачка дозвола

L

Lu

Гостин
Ако полага од прва е 99 проценти врски, 1 процент среќа. Јас незнам никој да положил на прва а да нема врски. Таква е реалноста денес.
Јас положив од прва ... али извозев перфектно.
Немав воопшто трема, и кога полагав влегов со огромна самодоверба и смиренст, и си извозев се како што треба, без ниедна грешка, со 0 казнени поени ... и за полигон и за градска.

Точно е дека е реткост да се положи од прва (без врски), али не е невозможно.
 
Член од
5 декември 2014
Мислења
1
Поени од реакции
0
Дојдов до информација дека по нова година цената на испитот ке поскапи, и тоа енормно за 100% и повеке. Полагање за Е категорија е околу 20 000 а ке биде повеке од 50 000 мкд.
 

.Sky.

Заменик министер без титула
Член од
15 февруари 2013
Мислења
6.857
Поени од реакции
7.241
Дојдов до информација дека по нова година цената на испитот ке поскапи, и тоа енормно за 100% и повеке. Полагање за Е категорија е околу 20 000 а ке биде повеке од 50 000 мкд.
Нема да биде толку верувај, но дека ке се покачи тоа како и да е ќе биде.
 
Член од
8 септември 2008
Мислења
11.834
Поени од реакции
10.147
Да ми дадете информација колку се плаќа сега за градска и полигон, тестовите ми се одамна земени па да ја земам конечно возачката планирам месецов.
И да лекарско имам ново[DOUBLEPOST=1419191987][/DOUBLEPOST]
Od denot koga ke gi polozis testovite ,dokolku vo rok od 1 godina ne polozis i poligon i gradska ne ti vazi obukata vo avtoskolata ,ne ti vazat ni testovite i ke treba pak od pocetok se da plakas i da polagas
Часовите важат засекогаш доволно е само да имаш положено тестови во рок од една година ( и да не ги положиш битно е да појдиш на полагање)
 
Последно уредено:

Jolene

принцеза
Член од
31 март 2014
Мислења
151
Поени од реакции
398
Да ми дадете информација колку се плаќа сега за градска и полигон, тестовите ми се одамна земени па да ја земам конечно возачката планирам месецов
Лекарско ти е 2000 ден.
Прв пат полигон 1620+300ден за користење полигон+500/600 ден. за услуга со возило од автошкола ( ова и немора ако ти ја дадат гратис колата за користење, зависи како сте се договориле)
Прв пат градска 1620+ користење на возило од автошкола 500/600ден.
Секој нареден пат полагања ти се истите цени +220 денари на овие од горе. Ова е за во Кочани, за други места незнам.
 
Член од
8 септември 2008
Мислења
11.834
Поени од реакции
10.147
Лекарско ти е 2000 ден.
Прв пат полигон 1620+300ден за користење полигон+500/600 ден. за услуга со возило од автошкола ( ова и немора ако ти ја дадат гратис колата за користење, зависи како сте се договориле)
Прв пат градска 1620+ користење на возило од автошкола 500/600ден.
Секој нареден пат полагања ти се истите цени +220 денари на овие од горе. Ова е за во Кочани, за други места незнам.
Фала ти :)
Значи да си спремам 100 евра за полигон и градска...
 
Член од
8 септември 2008
Мислења
11.834
Поени од реакции
10.147
Така некако, ако имаш среќа да положиш се од прва :)
К'сметче!
"Ризичен" сум од тоа и ми е страв. Возам кола веќе 5-6 години такаречи на диво без возачка значи шансите да згрешам се мали, и сеа некој од комисија да ме падне само зато што нему така му текнало.....
Не сум сигурен како ќе реагирам
 

Cruise

Ja sam taj iz Cadjavice
Член од
1 јануари 2013
Мислења
2.038
Поени од реакции
940
"Ризичен" сум од тоа и ми е страв. Возам кола веќе 5-6 години такаречи на диво без возачка значи шансите да згрешам се мали, и сеа некој од комисија да ме падне само зато што нему така му текнало.....
Не сум сигурен како ќе реагирам
Ќе излезеш како попарен од колата кога ќе ти рече дека не си гледал доволно во ретровизорот..Или ако ептен нема кај да те убоде,ќе ти рече добар си дечко,добро возиш,ама сметам дека не си сигурен за воланот кога има други луѓе во колата..И фино лепо ќе ти рече дојди нареден пат,и ќе завршиме работа..И ништо неможеш да смениш..Ќе си бидеш бел во очите..
 

Кико Д.

ULTRAS - way of life
Член од
26 јануари 2010
Мислења
11.435
Поени од реакции
9.676
"Ризичен" сум од тоа и ми е страв. Возам кола веќе 5-6 години такаречи на диво без возачка значи шансите да згрешам се мали, и сеа некој од комисија да ме падне само зато што нему така му текнало.....
Не сум сигурен како ќе реагирам
Во ред то, само шо дивото возење не е исто како возење кое тие го барат. И јас возев 4 години мотор „на диво“ ама паднав на полагање.
Како и да е, со среќа :)
 
Член од
8 септември 2008
Мислења
11.834
Поени од реакции
10.147
Ќе излезеш како попарен од колата кога ќе ти рече дека не си гледал доволно во ретровизорот..Или ако ептен нема кај да те убоде,ќе ти рече добар си дечко,добро возиш,ама сметам дека не си сигурен за воланот кога има други луѓе во колата..И фино лепо ќе ти рече дојди нареден пат,и ќе завршиме работа..И ништо неможеш да смениш..Ќе си бидеш бел во очите..
Не сакам да се правам сеа некој Рамбо као ќе ги турам во мавање само ако ме паднат без да згрешам, ама имам краток фитиљ за вакви работи кога ептен некој ме дупи на здрав мозок. Јасно ми е дека ако сака ќе ме паѓа и 5 пати ама во паѓање може да му лупнам некоја :)
 
Член од
19 декември 2014
Мислења
51
Поени од реакции
52
Не сакам да се правам сеа некој Рамбо као ќе ги турам во мавање само ако ме паднат без да згрешам, ама имам краток фитиљ за вакви работи кога ептен некој ме дупи на здрав мозок. Јасно ми е дека ако сака ќе ме паѓа и 5 пати ама во паѓање може да му лупнам некоја :)
положив од шести пат затоа што се искарав со комисијата :pipi: тато ми рече тури им пепел не се нервирај :tvg::uzi::zloo:
 
Член од
8 септември 2008
Мислења
11.834
Поени од реакции
10.147
положив од шести пат затоа што се искарав со комисијата :pipi: тато ми рече тури им пепел не се нервирај :tvg::uzi::zloo:
Убо ти рекол татко ти ми даде идеја сега, поарно да им турам пепел него да ги тепам :D
Ќе слабеам на зима така ми гледа работава...
 
Член од
20 април 2014
Мислења
247
Поени од реакции
136
"Ризичен" сум од тоа и ми е страв. Возам кола веќе 5-6 години такаречи на диво без возачка значи шансите да згрешам се мали, и сеа некој од комисија да ме падне само зато што нему така му текнало.....
Не сум сигурен како ќе реагирам
Шансите да згрешиш ти се поголеми ако си возел претходно.
Единствено голема предност ќе имаш со тоа што ќе бидеш сигурен у себе и нема да се тресеш и плашиш како 99.82% што полагаат.
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Убо ти рекол татко ти ми даде идеја сега, поарно да им турам пепел него да ги тепам :D
Ќе слабеам на зима така ми гледа работава...
Зависи од среќата, мене ме паднаа еднаш жмигавец зашто не сум дала а немаше врска али и да речеме дека не сум вклучила, не се тоа 51 казнен :sekc: си рачунаат дека мора барем еднаш да паднеш и тоа е тоа :) туку со среќа, дај боже да си меѓу положените :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom