Barclays Premier League - Season 2014/2015

Кој да ја отвори новата тема за следната сезона?


  • Вкупно гласачи
    83
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
16 август 2009
Мислења
2.212
Поени од реакции
1.711
Можам да замислам каков бил Вилшер гледајќи го резултатот од соблекувална или каде и да беше. Истуширан по којзнае кој пат. Ај ќе му помине, така се расне. Нека му каже фала на Фелаини шо не падна ко покосен, директен црвен и казна не му бегаше.

If that was the other way around, Fellaini would have been off!! It was right under the referees nose. Credit to Fellaini for staying on his feet, another player might have milked that.
 
Член од
2 март 2007
Мислења
4.576
Поени од реакции
3.772
Of lele recenicava, Fellaini would have been off. I ova da ne e od Durham be? Pa gledame i nie Premier be, Fellaini e broj 1 igrac na koj ne mu sudat onakvi pederski fauli so toa ekstremitetite. Faulot za golot e nula vo sporedba so onie koi redovno gi pravi, a ne mu gi svirat. Za toa u Evropa e dupka nevidena.
 

RickyLFC9

Модератор
Член од
28 март 2012
Мислења
19.565
Поени од реакции
41.147
Имаше вчера Маркович ставено на официјалниот фб:

Upravo izlazim iz kuhinje restorana, ljubazno osoblje mi je spakovalo 100 ćevapa! Nosim ih za Englesku, biće to pravo iznenađenje za saigrače Liverpula.

- Kome si namenio tolike ćevape?

- Baloteliju i Lovrenu, pre svega, jer ih nisu još probali. Odavno sam im obećao da ću im iz Srbije doneti naše ćevape sa lukom i kajmakom, poneo sam i ajvar.


И доле коментар: ako moze za Lovrena i burek, ili je veceras sam otisao po njega
 
Член од
7 октомври 2011
Мислења
9.377
Поени од реакции
11.748
Член од
2 март 2007
Мислења
4.576
Поени од реакции
3.772
Колку само резултатите на Клоп покажуваат дека би бил полошо решение од Венгер. Еден аргумент не му оди во прилог.
 
Член од
23 ноември 2011
Мислења
14.322
Поени од реакции
32.862
Не фала, ние не, на Јунајтед им е непреболена љубов, со нив договарајте се.
 

Донев

★★
Член од
9 мај 2008
Мислења
35.551
Поени од реакции
52.343
Не фала, ние не, на Јунајтед им е непреболена љубов, со нив договарајте се.
Нема договарање со нив. Они имаат целосна контрола со тоа клаузулата и можат да ни го земат кога ќе им текне :(
 
Член од
14 април 2012
Мислења
31.523
Поени од реакции
62.384
Кога нашиве не знаеа да го излажат циганот со 400 000 Е саатче, сега со Ван Гал ке се мачиме.
 
Член од
21 ноември 2008
Мислења
1.651
Поени од реакции
1.597
David Moyes: I have offers from Liverpool and Arsenal, plenty of time to decide.

:icon_mrgr:
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom