Општи дискусии за ТВ серии

Член од
23 ноември 2011
Мислења
14.322
Поени од реакции
32.862
Добар документарец, го симнав од торент пред една недела, можеле малце подолг да го направат, 10 епизоди наместо пет.
 
Член од
7 октомври 2011
Мислења
9.377
Поени од реакции
11.748
Добар документарец, го симнав од торент пред една недела, можеле малце подолг да го направат, 10 епизоди наместо пет.
Треба да сме среќни што има и толку ,не па 10 да праат , сепак 1Св.Војна е. Браво за НатГео што успеала да ги среди сите тие снимки во боја и фулхд
 
Член од
11 октомври 2007
Мислења
49
Поени од реакции
7
дали некој може да ми даде линк за спуштање на новата сезона од criminal minds?
 
Член од
5 април 2012
Мислења
8.122
Поени од реакции
8.909
Јас пак си ја почнав Фарго.

Фарго > Тру Детектив
 
Член од
15 март 2010
Мислења
5.863
Поени од реакции
6.370
Ај некој кој обожава Sci-Fi и ја ги има изгледано сите сезони на Stargate SG1 да ми пиши 5-6 збора? Гледам одлична оцена на имдб ... паралела со Стар Трек ?
 

SinisteR.

Is this your homework Larry?
Член од
10 јуни 2011
Мислења
2.823
Поени од реакции
7.032
Ај некој кој обожава Sci-Fi и ја ги има изгледано сите сезони на Stargate SG1 да ми пиши 5-6 збора? Гледам одлична оцена на имдб ... паралела со Стар Трек ?
SG1 e прво шоу (и филм) во историјата на киноматографијата шо имаше сопствена веб страна :D . Онака чисто од куриозитет ова. Инаку класика си е серијата, како шо и Стар Трек е класика, и освен патувањата по вонземјански планети немаат нешто многу заедничко. Од стартрекојте, најблизу е до последниот со капетан Арчер јас би рекол (не знам колку ќе ти поможи ова) инаку апсолутно дека заслужува да се гледа доколку си sci-fi фан.
Јас ја гледав своевремено ко ја прикажваја (пиратски) на локална телевизија во Битола и често си имав проблеми со мојте пошто навечер покасно ги даваа репризите а за премиерите бев на школо и не стигав да ги гледам... good times :rolleyes:
 

kooperativa

Г-ин Пола Милениум
Член од
2 октомври 2012
Мислења
7.633
Поени од реакции
8.601
Ај некој кој обожава Sci-Fi и ја ги има изгледано сите сезони на Stargate SG1 да ми пиши 5-6 збора? Гледам одлична оцена на имдб ... паралела со Стар Трек ?
Нема да згрешиш!!! Уствари, сите СГ се добри, некои поарни од другите, ама препорака од мене ти е да ги изгледаш сите
 

Anne.

~ Happiness In Slavery.
Член од
4 декември 2009
Мислења
4.628
Поени од реакции
10.284
Дечки дај кажете сличен сајт/апликација на episode calender.
 

Anne.

~ Happiness In Slavery.
Член од
4 декември 2009
Мислења
4.628
Поени од реакции
10.284
Ме мрзи да ги обележувам кои ми се изгледани :D
Има опција изгледани и завршени одеднаш да ги означам?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom