Фан клуб - РК Вардар

ElNinho

Мадридиста!
Член од
17 јули 2009
Мислења
20.959
Поени од реакции
57.695
И така спие у темава. :D

Треба да го цитирам и @Дим4е за Лацковиќ кога бевме оправдано скептици јa и @Ne_sum_ja ***, aли жал ми е за Лац па букмаркот од Димче ќе биде изоставен. :нинџ:

*** јако звучи ова ја и не сум ја. :ROFLMAO:
 
Член од
27 јуни 2008
Мислења
9.024
Поени од реакции
5.947
Со победава на Целје денеска над Германциве и тоа како ни се отвори можноста да бидеме втори во групава. Со добра игра и 3 врзани победи сега големи се шансите гостувањето во Германија во 10то коло да е само формалност и да нема никакво влијание на конечниот исход. За ова да се оствари како што реков нас ни се потребни победи над Целје и Монпелје дома и кај Чеховски во гости, но потребен е и пораз на Германциве од Веспрем. Ова сценарио и не е така невозможно туку напротив доста реално.
Плус РНЛ наредно коло игра на гости кај Монпеље,а тоа е уште еден натпревар на кој што може да кикснат.И покрај 2та порази во последните 2 кола ни се отвара простор за сигурно 2место. (y)
 
Член од
8 мај 2013
Мислења
11.219
Поени од реакции
35.821
И така спие у темава. :D

Треба да го цитирам и @Дим4е за Лацковиќ кога бевме оправдано скептици јa и @Ne_sum_ja ***, aли жал ми е за Лац па букмаркот од Димче ќе биде изоставен. :нинџ:

*** јако звучи ова ја и не сум ја. :ROFLMAO:
Истото и ја мислев али зашто неубава работа му се случи на човекот не почнав со "I told you so" муабети :D


П.С. Целје одлична работа ни заврши, и не остави со одлични шанси за второто место. Да извадевме победа со Веспрем дома сеа ќе бевме скоро сигурни кандидати за второто место али тоа е тоа. И вака не е воопшто лошо.
 

Дим4е

NZT-48, want some?
Член од
24 октомври 2007
Мислења
7.244
Поени од реакции
8.316
И така спие у темава. :D

Треба да го цитирам и @Дим4е за Лацковиќ кога бевме оправдано скептици јa и @Ne_sum_ja ***, aли жал ми е за Лац па букмаркот од Димче ќе биде изоставен. :нинџ:

*** јако звучи ова ја и не сум ја. :ROFLMAO:
Спортска несреќа е ова. Можеш да замислиш ти не си сакал да ме цитираш а како му е на спортист кога ќе му се деси ова. Не беше лош Лацковиќ, вистина утакмиците се делеа воглавно на утакмици што му иде и утакмици што не му иде (неконстантност) али во секој случај играше исто како што игра и тимот и не беше он тој што ја искривуваше сликата за тимот.

Јас искрено се надевам дека ќе се врати. Бекам на сличен начин се сјеба кога беше во Милан малце постар на 36 години па се врати. Блаженко има 33 значи е 3 години помлад ама па можеби тетивата повеќе е оптеретена со ракометот (ради скокањето). Во секој случај сакам да се врати иако тоа пак би значело чекање на адаптација на Лацковиќ.
 

ElNinho

Мадридиста!
Член од
17 јули 2009
Мислења
20.959
Поени од реакции
57.695
Спортска несреќа е ова. Можеш да замислиш ти не си сакал да ме цитираш а како му е на спортист кога ќе му се деси ова. Не беше лош Лацковиќ, вистина утакмиците се делеа воглавно на утакмици што му иде и утакмици што не му иде (неконстантност) али во секој случај играше исто како што игра и тимот и не беше он тој што ја искривуваше сликата за тимот.

Јас искрено се надевам дека ќе се врати. Бекам на сличен начин се сјеба кога беше во Милан малце постар на 36 години па се врати. Блаженко има 33 значи е 3 години помлад ама па можеби тетивата повеќе е оптеретена со ракометот (ради скокањето). Во секој случај сакам да се врати иако тоа пак би значело чекање на адаптација на Лацковиќ.
И тогаш пишав и сеа, никој не посакува(л) да се повреди Лац, туку едноставно веројатноста да се деси ова беше пре пре преголема. Човекот изминативе сезони имаше толку многу пехови со повреди, од кои доста незгодни што самото негово ангажирање беше темипрана бомба.

Мене лично човекот ми е еден од поокеј спортистите, но на негово место требаше да се донесе некој друг кој не е толку истрошен и кревок на повреди. Мене ова ми беа очекувањата. Беше погрешно да се очекува од него да игра во врвна форма и да се смета како спектакуларно појачање.

Секој би сакал да си ја врати формата, ама пак ќе речам тоа е речиси невозможно по такви повреди. Најблизок за споредба ми е Кака. Мислам дека за жал и кај Лац ќе биде истото, повремени блесоци без повраток во право светло, плус што и годините го газат...
 

Македонеро

Домаќин
Член од
15 декември 2008
Мислења
3.450
Поени од реакции
1.784
Сега кога пропаднаа шансите да се донесе Македа има ли шанса да се донесе некој саглам десен бек како на пример Игропуло или Степанчич?
 

Tomasino

За својот народ и за тебе, морав јас да робувам.
Член од
19 март 2009
Мислења
9.241
Поени од реакции
19.440
Тешко да се најди салам играч на сред сезона...посебно не десен бек..посебно не некој кој би имал право да игра во ЛШ..
За во македонска лига,па и за во СЕХА не ви треба којзнае шо..
Туку ,кажете шо се случува со Петриќ?Знам дека беше повреден,ама толку време помина и абер нема од него..
Или толку беше,ги закачи патиките на шајката а?
 
Член од
14 ноември 2009
Мислења
17.290
Поени од реакции
15.508
Голема штета за Лацковиќ, во лоша форма е и Растворцев во одбрана и остануваме само на Абутовиќ како добар дефанзивец, ќе имаме доста проблеми во одбраната.

Од друга страна, Цеље ни заврши ненормално голема работа, мислам дека Рајн можат да кикснат и во Монпеље.
 
Член од
27 ноември 2007
Мислења
30.450
Поени од реакции
68.690
Најпаметно според мене е да ги шутнат сите леви бекови, Растворцев, Лацковиќ, Лазаров и Горбок, само за да го донесат Карабатиќ. Дај бре нека му ветат брда и долини, некако го донесат некако :icon_mrgr:
За резерва нека го донесат Талевски :P

За десен бек, ако не дојде Македа мене Кристопанс ми е сеуште прва опција :гик:

Има ли подобар десен бек во светов што има право да игра за нас во Лш од него? Нема :нинџ:
 
Член од
2 март 2007
Мислења
4.576
Поени од реакции
3.772
Најпаметно според мене е да ги шутнат сите леви бекови, Растворцев, Лацковиќ, Лазаров и Горбок, само за да го донесат Карабатиќ. Дај бре нека му ветат брда и долини, некако го донесат некако :icon_mrgr:
За резерва нека го донесат Талевски :P

За десен бек, ако не дојде Македа мене Кристопанс ми е сеуште прва опција :гик:

Има ли подобар десен бек во светов што има право да игра за нас во Лш од него? Нема :нинџ:
Централен е Карабатиќ бе. :D Али добро, колку е луд и јак, и голман да го ставиш мислам дека можеш лш да освоиш.

На Ел Нињо омилениот играч. :D
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Централен е Карабатиќ бе. :D Али добро, колку е луд и јак, и голман да го ставиш мислам дека можеш лш да освоиш.

На Ел Нињо омилениот играч. :D
Зарем има некој што го хејта? :D
 
Член од
27 ноември 2007
Мислења
30.450
Поени од реакции
68.690
Централен е Карабатиќ бе. :D Али добро, колку е луд и јак, и голман да го ставиш мислам дека можеш лш да освоиш.

На Ел Нињо омилениот играч. :D
Знам, ама он може да игра буквално на која позиција сака :D
Средниот бек може секогаш да се прилагодува и на лев или десен, зависи со која рака шутира :D
Ќе крпиме некако, Прибак и Карачиќ ќе ги ставаме лево, Карабатиќ централно и обратно, само нека дојде :icon_mrgr:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom