Драга Кајгана

Статус
Затворена за нови мислења.

blue ladybug

Фанг ловер
Член од
5 февруари 2013
Мислења
5.210
Поени од реакции
11.803
Кеј,

Некои личности треба да растат у 4 ѕида до 18 години. Сигурна сум оти ќе бидат посоцијализирани, повоспитани и подоблесни така, од колку што се сега вака, ако можеме да ги наречеме возрасни личности. Но не, не можеме. Сакам колеги како тие на Илумиоис. Доста ми е од простаци.
 

bucio

Урбан индијанец.
Член од
8 јули 2008
Мислења
16.322
Поени од реакции
7.781
Како ми ти е, да не си ми во кожинкава :icon_lol:.

На тоа плочите срцево низ желудник ќе ми излезеше, ауф викам да пука дупот, дупот пука без проблем ама срцето не може да допумпа, треба повеќе кардио помалку заебанција :icon_lol:.

И вежбам денеска грб и бицепс немам гајле само нозете од качување и слегување на планина ми се здрвени, горен дел од телото гајле нема :icon_lol:.

Her heart's bloodstained egg
we didn't handle with care
it's broken and bleeding
and we can never repair

 
Л

Лигеја

Гостин
Драга Кајгана ова е мојот последен пост.Жал ми е од срце што морам да те напуштам,беше забавна,добар friend но едноставно почетокот со тебе и делот како се запознавме јас и ти морам да го заборавам затоа што иако крајот го краси делото сепак почетокот е оној кој го прави читателот заинтересиран за да продолжи понатаму а како писател мене почетокот не ми се допаѓа воопшто.Затоа ќе морам да почнам нов почеток со пријателите кои ги сретнав благодарение на тебе,ќе бидеш задоволна од тоа што ќе ти кажам дека не сме те разочарале,нашата дружба продолжила и се надевам така ќе остане надвор од твоите страници.Имам само една реченица да ти ја оставам како потпис...за секој случај ако некој намине:
It's good to be back in control.Oh,how it's good.
 
Член од
18 ноември 2014
Мислења
694
Поени од реакции
1.778
Драга,

Никако да си го оправам спиењево, легнувам после 4, станувам после 1
.. ден не глеам ко што треба :pos:
 
Член од
27 ноември 2007
Мислења
30.445
Поени од реакции
68.658
Конечно се смири ситуацијава и можам на раат да учам...
До пред 15 минути, од Водно се слушаа сирени, и гласни експлозии од минирањата кои ги прават за да им направат пат на богаташите што ќе се доселат во Сончев град, кучето на комшиите кое со којзнае колкав интензитет ги регистрира експлозиите лаеше можеби едно 3 саати без престан, како и комшијата кој секој ден си станува рано, си копа во двор и непрекинато свирка една иста мелодија.
Од друга страна, од куќава позади мојата цело сабајле се слушаше удар од чекан.
Сите како да сопреа истовремено, се надевам сега нема мачоров да се разбуди и да напиња со мјаукање :icon_mrgr:
Се враќам на науката :гик:
 
Ф

Флеш

Гостин
Дк

Што да слушам прво,шо да слушаам .... Ќе убуташ 100 албума у телефон и кој прво да почнев , Пинк Флојд, КИЕЗА ?! кое кое кое , ах дилеми .... :ROFLMAO:

Screenshot_2014-11-24-16-21-29.png
 

Samurai Jack

Penspinner
Член од
15 април 2012
Мислења
3.659
Поени од реакции
8.659
Драга, ова Coca Cola рекламиве се чудо. Подарување кока кола стаклено шише на рандом човек.

На рекламата: Со насмевка ти вика фала. :)

Во живо: Мајмун еден, сакаш да ме дрогираш, ти еам сејакот умрен, гони се у три лепе тит материне, дебилу! :mad:


We have been scammed...
 

Cassaro

Паразит
Член од
15 февруари 2012
Мислења
3.306
Поени од реакции
10.320
Кеј,

Too many sad faces everywhere... Излези надвор прошетај се до било каде и број ги луѓето што се шетаат насмеани по улиците на градот.Да го тргнеме фактот дека живееме во тешка беда, и дека или имаш или немаш.Да го тргнеме материјалното на страна со еден збор.Кога ќе ги видиш луѓето на улица сфаќаш дека освен што сме материјално сиромашни како народ , ние сме и душевно утепани.Нас ни центри за рехабилитација не ни помагаат.Тоа е зошто луѓето мислат дека се е во парите и толку многу се фокусираат на тоа што забораваат на работите што им нуделе лично задоволство и сатисфакција.Поради тоа сметам дека во државава треба што поскоро да се донесе закон за легализација на ебаната марихуана со цел луѓето да престанат да се кљукаат со апови и триста глупости за таканаречениот стрес. АЛО БРЕ ОПУШТЕТЕ НАСМЕЈТЕ СЕ НЕМА НА ГРОБ ДА ВИ ПИШУВА ИМАШЕ 250 ЛАЈКА НА ИНСТАГРАФ И 410 ФОЛОВЕРС НА ТВИТЕР ОБЈАВЕНИ ОД СВОЈОТ АЈФОН 6.

Е ради ова неам мрднато од Аеродромов, и глеам се на се 15 луѓе што не шират патетика и депресија.
 

sankerce

прогресиФ
Член од
6 март 2009
Мислења
3.072
Поени од реакции
4.942
Драга,
Гледам на вестиве и се чудам, студенти кои протестираа против ЕКСТЕРНОТО тестирање излегуваат јавно на телевизија и кажуваат како они знаеле дека нема да се спроведува екстерно туку ДРЖАВЕН ИСПИТ, а нивните колеги биле изманипулирани!!!
И додека овие тврдат дека станува збор за државен испит, излегува пастирот на ТВ со став дека студентите требало да полагаат ЕКСТЕРНО ТЕСТИРАЊЕ за да се проверат нивните знаења бла бла бла , за после 2 дена да ја смени изјавата во стилот "студентите се изманипулирани, не станува збор за екстерно тестирање , туку тоа ќе биде државен испит"...
Мислам дека е време и властодршците и оние партиски обоени студенти да излезат од локалната штабчина, да ја согледаат реалноста и да не си праат бајрам на умот!
 

Sungerot Bob

Живеј го животот
Член од
7 август 2012
Мислења
32.391
Поени од реакции
36.504
Драга Кајгана,
Можам многу работи да сфатам, ама никако неможам да сфатам како имаат душа да го рушат Водно за да градат згради, патишта....:confused:
 

Near

Рандом лик од соседството
Член од
26 март 2009
Мислења
4.226
Поени од реакции
6.707
Првпат по неколку месеци пишувам тука...Јбг,неам кај да си се изнакажам се и сешто.. Па да почнеме

Незнам шо е периодов со мене,до пред неколку месеци(па и недели) се беше супер. Ептен сум даун моментов...Сум бил даун и пред тоа,ама вака не ми било никогаш. Јас шо бев цело време надвор на кафиња,прошетки итн. неам излезено со денови од дома..и тоа кога излегувам,излегувам само ако морам(да земам нешто за јадење или до факс,мада и таму у последните 2 недели само еднаш се иам појавено). Јас шо имав стотици пријатели за се и сешто ги изгубив контактите со голем број од нив поради мојата незаинтересираност за ништо последниот период,па сеа освен со другарите неам со кој кафе да се напијам. Јас шо горе-доле си имав нормален љубовен живот не сум бил со девојче од јули? Нешто мора да се ме мења под итно,вака више не оди. Иам чувство како сите да пробуваат да ми наштетат на некој начин,како сите да се против мене. Параноја можеби? Незнам шо е стварно,ама дефинитивно е лошо. Незнам до кај ќе стигнам ако продолжам вака уште некој период..
 
Член од
5 февруари 2007
Мислења
10.648
Поени од реакции
13.111
Искочија некои непланирани работи...
Ко на пример да отидам на едно концертче чисто да се издувам од глупавава секојдневна политика. Ако не е политика, тогаш е нешто друго. Затоа ми требаше ова погоре. Видов има и програма на неколку музички дешавки во школото во кое влегов после напуштањето или пред некои 16-8 години. Замисли и бесплатно тоа.
Си најдов додатно квалитетно пополнето време покрај фотографијата.
Треба да го манам ПСво што повеќе од секојдневието.
Бујрум музика за орасположение

 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom