Имате проблеми со вашиот iDevice? (iPhone, iPad, iPod....)

Член од
13 јануари 2009
Мислења
1.311
Поени од реакции
749
Не можам да му направам restore на ајпадот ми се појаува ова

побарав на интернет нешто најчесто искча да се стави линк во hosts фајлот знае некој друго решение?
 
Член од
30 мај 2011
Мислења
552
Поени од реакции
130
Проблем со 4с несака да ми ја дигне мрежата одкако пробав да стаам странска сим карт и сеа мкд несака мрежа да фати?
 

Bojan Van Buuren

Колектор
Член од
11 април 2008
Мислења
8.394
Поени од реакции
12.058
Имам iPod Touch 2G и инсталирав whited00r7 и проблемот е што многу брзо ми се празни батеријата, пример вчера слушав музика негде да речеме околу 2-3 саати и отиде цела батерија...
Коа бев на оригиналниот 4.2 iOS сум седел и по 2-3 саати на вифи и батеријата одела од 100 на 50%, а сеа само од музика ми се троши 40-50%...
Исклучени ми се и тоа app switcher и сара, и пуш нотификации и се друго шо не ми користи ама ете брзо се троши батеријата...
Чаре има ?
 

krale

iFrit
Член од
30 јули 2011
Мислења
803
Поени од реакции
254
Имам iPod Touch 2G и инсталирав whited00r7 и проблемот е што многу брзо ми се празни батеријата, пример вчера слушав музика негде да речеме околу 2-3 саати и отиде цела батерија...
Коа бев на оригиналниот 4.2 iOS сум седел и по 2-3 саати на вифи и батеријата одела од 100 на 50%, а сеа само од музика ми се троши 40-50%...
Исклучени ми се и тоа app switcher и сара, и пуш нотификации и се друго шо не ми користи ама ете брзо се троши батеријата...
Чаре има ?
Со whited00r7 имаш многу повеќе опции и работи што работат во позадина, така да нормално е да ти троши повеќе батерија...
 

Џои

КИНЕКТиран
Член од
1 февруари 2007
Мислења
8.406
Поени од реакции
2.076
Дали откако ќе истече договорот од т-мобиле за ајфон го отклучуваат?
 

Torte Mobile

Модератор
Член од
29 ноември 2007
Мислења
7.098
Поени од реакции
1.885
Колку време би траела целата процедура? Би било брзо или има чекање?
Неколку часа, ќе ти кажат дента или ако е покасно утредента да го приклучиш на ајтјунс со друг сим
САМО МОРА да поминат 2 години од договорот, плус ти бараат податоци, документи на кој број е земен, гаранција, да бидат чисти сметките итн ...
 
Член од
18 ноември 2010
Мислења
34
Поени од реакции
19
Колку време би траела целата процедура? Би било брзо или има чекање?
Немаш потреба да одиш во салон и никакви документи да носиш. Прати еден меил на kontakt@t-mobile.mk со IMEI бројот од уредот и дека сакаш да го отклучат. Ќе ти вратат меил одма (мене после 2 часа) и од тогаш после 24 часа приклучи го моб со сим од друг оператор на iTunes и тоа е.
 
Член од
22 февруари 2008
Мислења
376
Поени од реакции
15
Имам iPhone 4 од Шведска (Теле 2). Договорот од 2 години му е истечен и пробувам да ставам мк картичка ама не сека да прими. Пробав во некои мобиљарници и барат куп пари за отклучување.

Може ли сопственикот од Шведска да го конатктира својот тамошен оператор за отклучување на телефонот? (како што читам погоре дека во т-мобиле може)
 
Член од
23 октомври 2013
Мислења
817
Поени од реакции
170
Имам iPhone 4 од Шведска (Теле 2). Договорот од 2 години му е истечен и пробувам да ставам мк картичка ама не сека да прими. Пробав во некои мобиљарници и барат куп пари за отклучување.

Може ли сопственикот од Шведска да го конатктира својот тамошен оператор за отклучување на телефонот? (како што читам погоре дека во т-мобиле може)
треба да платиш. Шведска е тоа.
 
Член од
29 јануари 2012
Мислења
29
Поени од реакции
2
Имам iPhone 4 од Шведска (Теле 2). Договорот од 2 години му е истечен и пробувам да ставам мк картичка ама не сека да прими. Пробав во некои мобиљарници и барат куп пари за отклучување.

Може ли сопственикот од Шведска да го конатктира својот тамошен оператор за отклучување на телефонот? (како што читам погоре дека во т-мобиле може)
-Koga ke stavis nasa kartica sto ti pisuva?

Kupi si x-sim stavi kartica nasa ukucaj IMSI1:2400700 IMSI2:2400782 i teraj.Eve ti gi site kodovi za X-sim

http://www.x-sim.rs/IMSI-List/
 

Kajgana Shop

На врв Bottom