Помош, софтверски проблеми и совети

Член од
17 ноември 2012
Мислења
4.547
Поени од реакции
5.305
Дечки дајте некоја предлог програмче за средување на аудио и песни, кратење, спојување во една плејлиста, ефекти ау :D
 

kooperativa

Г-ин Пола Милениум
Член од
2 октомври 2012
Мислења
7.633
Поени од реакции
8.601
Дечки дајте некоја предлог програмче за средување на аудио и песни, кратење, спојување во една плејлиста, ефекти ау :D
За кратење/лепење на песни го користам Audacity, програмче кое е ептен просто но исто така и нема некои други можности.
 
Член од
17 јануари 2012
Мислења
534
Поени од реакции
1.359
Пробувам да префрлам слики од мобилен во компјутер преку усб кабелче, ама одма ми се појавуваат вируси + this folder is empty кога очигледно не е -.- Исто пробав и со bluethoot usb и пак нејќе. Пробав и да ја ставам мемориската картичка од мобилниот во апаратот и со тоа друго кабелче да префрлам и ПАК неќје. :place: Ааа да, пробав и со друг телефон. Знае некој што е работава и како да го решам проблемов?


 

-={K-O-R-U-N}=-

Wanna play a game?
Член од
14 февруари 2007
Мислења
13.045
Поени од реакции
3.301
Пробувам да префрлам слики од мобилен во компјутер преку усб кабелче, ама одма ми се појавуваат вируси + this folder is empty кога очигледно не е -.- Исто пробав и со bluethoot usb и пак нејќе. Пробав и да ја ставам мемориската картичка од мобилниот во апаратот и со тоа друго кабелче да префрлам и ПАК неќје. :place: Ааа да, пробав и со друг телефон. Знае некој што е работава и како да го решам проблемов?


Кoмпјутерoт ти е пoлн сo вируси a сегa нaјверoјaтнo и трлефoнoт и усб и се штo си пoврзaлa зa тoј РС е вирусaнo. Зaчисти све и прoбaј нa друг РС.
 
Член од
17 јануари 2012
Мислења
534
Поени од реакции
1.359
Кoмпјутерoт ти е пoлн сo вируси a сегa нaјверoјaтнo и трлефoнoт и усб и се штo си пoврзaлa зa тoј РС е вирусaнo. Зaчисти све и прoбaј нa друг РС.
Па дека пред месец дена го форматирав цел пц и си викам не е можно толку брзо да се напунил. А вирусиве ми се појавуваат само кога ќе ги приклучам усб-њата, инаку не. :unsure:
 

Hooligan

..The President...
Член од
9 февруари 2008
Мислења
2.358
Поени од реакции
701
Во последно време имам интересен проблем со лап топот.

Батеријата ми се празни мнооогу кога ќе го затворам (sleep) преку ноќ. Значи се случува 100% наполнет лап топ оставен на sleep да неможе да се уклучи сабаљечки доколку не го поврзам на полнач (значи дошол до 0%).

Батеријата е нова.

Шо треба да чепнам ? :)
 

bobipp

Let's cook!
Член од
15 август 2008
Мислења
11.689
Поени од реакции
6.590
Во последно време имам интересен проблем со лап топот.

Батеријата ми се празни мнооогу кога ќе го затворам (sleep) преку ноќ. Значи се случува 100% наполнет лап топ оставен на sleep да неможе да се уклучи сабаљечки доколку не го поврзам на полнач (значи дошол до 0%).

Батеријата е нова.

Шо треба да чепнам ? :)
Прашањево е за во хардвер ама ајде, налетав овде па ќе ти одговорам. Значи кога е на sleep лаптопот не значи дека е исклучен па да ти штеди батерија. Самиот збор кажува, како да е активен, само што екранот е исклучен и сите процеси се ставени на мин, за кога ќе го стиснеш копчето, тој магично да се вклучи за 5 сек. Зошто го оставаш на sleep цела ноќ, 7-8 сати, кога можеш да си го исклучиш или ако сакаш да си зачуваш тоа што си работел, стави го во хибернација. Sleep ти е за краткорочна потреба, пример одиш до вц, продавница, кладилница, а не за со саати ти да го оставаш така, тој пак ќе си ја јаде батеријата. А кога работиш на батерија, за колку време ти се троши?

И јас да кажам едно мало проблемче...дај предложете лесен pdf reader, долго време го користам foxit и порано беше многу добар, многу брзо се отвораше, заради што одамна го баталив adobe reader-от. Ама последно време имам осетено, абе цела вечност да чекаш да отвори пдф документ, 1-2 мин секако. Ме нервира тоа, лаптопот не е слаб да речиш, па за тоа, ама па и ова е едно обично отворање на пдф документ, модерниве компјутери не би требало воопшто да имаат проблем со ова.
 
Член од
21 октомври 2011
Мислења
1.726
Поени од реакции
2.541
И јас да кажам едно мало проблемче...дај предложете лесен pdf reader, долго време го користам foxit и порано беше многу добар, многу брзо се отвораше, заради што одамна го баталив adobe reader-от. Ама последно време имам осетено, абе цела вечност да чекаш да отвори пдф документ, 1-2 мин секако. Ме нервира тоа, лаптопот не е слаб да речиш, па за тоа, ама па и ова е едно обично отворање на пдф документ, модерниве компјутери не би требало воопшто да имаат проблем со ова.
Постара верзија од фоксит, последните им се за никаде или sumatra
 
H

HoT IcE

Гостин
И јас да кажам едно мало проблемче...дај предложете лесен pdf reader, долго време го користам foxit и порано беше многу добар, многу брзо се отвораше, заради што одамна го баталив adobe reader-от. Ама последно време имам осетено, абе цела вечност да чекаш да отвори пдф документ, 1-2 мин секако. Ме нервира тоа, лаптопот не е слаб да речиш, па за тоа, ама па и ова е едно обично отворање на пдф документ, модерниве компјутери не би требало воопшто да имаат проблем со ова.
Врати се на Адобе. И јас бев на Фохит па го користев Суматра, ама не сум задоволен, особено Суматра лагира. На крај си останав со good old Адобе.
http://filehippo.com/software/office/pdf
 
Член од
11 февруари 2009
Мислења
1.072
Поени од реакции
1.144
И јас да кажам едно мало проблемче...дај предложете лесен pdf reader, долго време го користам foxit и порано беше многу добар, многу брзо се отвораше, заради што одамна го баталив adobe reader-от. Ама последно време имам осетено, абе цела вечност да чекаш да отвори пдф документ, 1-2 мин секако. Ме нервира тоа, лаптопот не е слаб да речиш, па за тоа, ама па и ова е едно обично отворање на пдф документ, модерниве компјутери не би требало воопшто да имаат проблем со ова.
Пробај го Evince, видов дека има и windows варијанта, иначе оди заедно со секоја Linux Mint дисрибуција. Се работи за едноставен програм кој си ја врши работата, далеку е од Foxit ама затоа е лесен на ресурси ;)
 
Последно уредено:

-={K-O-R-U-N}=-

Wanna play a game?
Член од
14 февруари 2007
Мислења
13.045
Поени од реакции
3.301
И јас да кажам едно мало проблемче...дај предложете лесен pdf reader, долго време го користам foxit и порано беше многу добар, многу брзо се отвораше, заради што одамна го баталив adobe reader-от. Ама последно време имам осетено, абе цела вечност да чекаш да отвори пдф документ, 1-2 мин секако. Ме нервира тоа, лаптопот не е слаб да речиш, па за тоа, ама па и ова е едно обично отворање на пдф документ, модерниве компјутери не би требало воопшто да имаат проблем со ова.
Те заебава хард дискот. Направи му Defragment преку PerfectDisk.
 
Член од
19 ноември 2013
Мислења
15
Поени од реакции
4
mi se pojavuva tn plavi ekran smrti vo event viewer iam greska
kernel power 41 (63)
BugcheckCode
265
imam instalirano service pack 1 (iam win 7)
na sekoj 2 den mi se pojavuva :S
 
Член од
11 мај 2014
Мислења
1.020
Поени од реакции
575
Google Earth Pro доколку имате некој најдено некоја добра по торенти ве молам пишете ми во порака, бидејќи ми е потребен за работење и тоа стрикно Про верзија, но скоро сите што ги имам најдено после неколку минути престануваат да ги читаат мапите (посебно ако пребарам нова локација), или пак имаат ептен многу други багови.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom